Hero Dog Jog OA Results

Thanks for coming out!

2019 Hero Dog Jog

Overall Finish List

April 20, 2019


Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org

5k

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Chris Speers 3675 34 M 1:Open 16:19.57 5:16/M
2 Trenton Dyer Indianapolis IN 3661 13 M 2:Open 20:39.65 6:40/M
3 Dustin Bland 3674 32 M 3:Open 20:45.62 6:42/M
4 David Yohe Indianapolis IN 3633 27 M 1:20-29 21:28.23 6:55/M
5 Grace Newton 3635 14 F 1:Open 22:02.18 7:06/M
6 Jackson Tinkle Indianapolis IN 3154 23 M 2:20-29 22:37.19 7:18/M
7 Stephen Bartlett Indianapolis IN 3679 58 M 1:50-59 23:56.03 7:43/M
8 Lacee Moore Thorntown IN 3644 32 F 2:Open 24:57.66 8:03/M
9 Elizabeth McDaniel Grand Rapids MI 3120 22 F 3:Open 25:15.58 8:09/M
10 Andrew McKalips 3219 38 M 1:30-39 25:22.88 8:11/M
11 Rob Newton Fishers IN 3634 46 M 1:40-49 26:01.20 8:24/M
12 John-Paul Mudd Cicero IN 3645 25 M 3:20-29 26:25.61 8:31/M
13 Lyvia Deaver Indianapolis IN 3143 23 F 1:20-29 26:40.77 8:36/M
14 Chloe Strong Logansport IN 3125 29 F 2:20-29 26:42.63 8:37/M
15 Anthony Teal Plainfield IN 3641 51 M 2:50-59 26:48.83 8:39/M
16 Sharon Ruplinger Camby IN 3618 44 F 1:40-49 26:54.41 8:41/M
17 Garrett Aderman Indianapolis IN 3156 28 M 4:20-29 27:44.31 8:57/M
18 Shandra Clawson Indianapolis IN 3178 27 F 3:20-29 27:44.71 8:57/M
19 Rachel Hougesen Indianapolis IN 3604 27 F 4:20-29 27:53.63 9:00/M
20 Tyler Pickett Indianapolis IN 3672 15 M 1: 1-19 28:00.28 9:02/M
21 Zorana Lincner 3677 23 F 5:20-29 28:05.79 9:04/M
22 Thomas Kirkman Mooresville IN 3119 32 M 2:30-39 28:09.38 9:05/M
23 Nick Schmidlin 3678 24 M 5:20-29 28:16.11 9:07/M
24 Anna Levitt Indianapolis IN 3173 31 F 1:30-39 29:02.75 9:22/M
25 Aaron Schlueter Camby IN 3655 31 M 3:30-39 29:38.61 9:34/M
26 Rebecca Lesh Indianapolis IN 3174 34 F 2:30-39 29:50.80 9:37/M
27 Madie Taylor Indianapolis IN 3666 12 F 1: 1-19 30:03.38 9:42/M
28 Zac Taylor Indianapolis IN 3660 40 M 2:40-49 30:03.57 9:42/M
29 Sarah Fitzsimons Franklin IN 3218 31 F 3:30-39 30:37.00 9:53/M
30 Lesley Keller Indianapolis IN 3639 52 F 1:50-59 30:57.81 9:59/M
31 Lesly Schlueter 3656 27 F 6:20-29 31:38.38 10:12/M
32 William Amberger New Palestine IN 3648 34 M 4:30-39 31:46.33 10:15/M
33 Alanna Blake Indianapolis IN 3198 36 F 4:30-39 31:54.68 10:17/M
34 Susan Sego Franklin IN 3105 65 F 1:60-69 32:03.51 10:20/M
35 Andrew Strong 3126 35 M 5:30-39 32:38.80 10:32/M
36 Melissa Pearson Indianapolis IN 3152 47 F 2:40-49 33:04.46 10:40/M
37 Ashley Warnick Greenwood IN 3673 34 F 5:30-39 34:12.77 11:02/M
38 Kelsey Davis 3682 35 F 6:30-39 34:13.50 11:02/M
39 Caitlin Spall Indianapolis IN 3652 32 F 7:30-39 34:14.46 11:03/M
40 Katie Veld Indianapolis IN 3643 32 F 8:30-39 34:22.93 11:05/M
41 Maddy Martin Fishers IN 3146 24 F 7:20-29 34:59.86 11:17/M
42 Sarah Jarrell Brownsburg IN 3199 49 F 3:40-49 35:13.14 11:22/M
43 Sabine Coons Beech Grove IN 3137 49 F 4:40-49 35:37.71 11:29/M
44 Jake Schweers Indianapolis IN 3172 42 M 3:40-49 35:47.32 11:33/M
45 Grace Reidenbach 3211 23 F 8:20-29 35:56.39 11:35/M
46 Austin Hedden Indianapolis IN 3210 24 M 6:20-29 35:57.49 11:36/M
47 Unknown Partic. 3136 3136 M 1: 0- 0 36:33.08 11:47/M
48 Lori Jacobs Indianapolis IN 3131 49 F 5:40-49 36:36.07 11:48/M
49 Jennifer Setty Clayton IN 3117 38 F 9:30-39 36:49.20 11:53/M
50 Crystal Hutto Clayton IN 3118 46 F 6:40-49 36:49.31 11:53/M
51 Jonathan Childress Camby IN 3647 29 M 7:20-29 36:51.14 11:53/M
52 Jack Heylmann Noblesville IN 3115 54 M 3:50-59 38:10.19 12:19/M
53 Mary Chalmers Speedway IN 3216 55 F 2:50-59 38:45.36 12:30/M
54 Emma Kaehler Zionsville IN 3607 25 F 9:20-29 39:26.22 12:43/M
55 Sarah Terranova Indianapolis IN 3111 31 F 10:30-39 39:49.47 12:51/M
56 Jess Halterman Indianapolis IN 3110 28 F 10:20-29 39:49.60 12:51/M
57 Bryan Smith 3190 32 M 6:30-39 40:05.83 12:56/M
58 Katie Smith Indianapolis IN 3189 32 F 11:30-39 40:06.06 12:56/M
59 Richard Post Fort Wayne IN 3135 34 M 7:30-39 40:06.69 12:56/M
60 Haleigh Hanson Indianapolis IN 3129 26 F 11:20-29 40:21.84 13:01/M
61 Stephen Pearson Indianapolis IN 3130 75 M 1:70-99 40:36.71 13:06/M
62 Jennifer Hedden 3145 48 F 7:40-49 41:34.84 13:25/M
63 Julie Pickett 3657 17 F 2: 1-19 41:43.12 13:27/M
64 Elaina Waltz 3663 7 F 3: 1-19 43:32.31 14:03/M
65 Randy Keller Indianapolis IN 3640 65 M 1:60-69 43:53.78 14:09/M
66 Ashlynn Stout 3671 14 F 4: 1-19 45:14.04 14:35/M
67 Derrick Stout 3670 47 M 4:40-49 45:16.78 14:36/M
68 Carey Horsley Camby IN 3676 41 F 8:40-49 46:20.80 14:57/M
69 Brocky Brown Speedway IN 3215 68 M 2:60-69 47:41.69 15:23/M
70 Joe Mushrush 3650 29 M 8:20-29 48:56.49 15:47/M
71 Quinn Waltz 3681 6 F 5: 1-19 48:58.39 15:48/M
72 Cosmo Biasillo Camby IN 3207 44 M 5:40-49 49:38.28 16:01/M
73 Dustin Knopp Plainfield IN 3206 44 M 6:40-49 49:54.24 16:06/M
74 Dan Hedden Fortville IN 3144 48 M 7:40-49 50:13.28 16:12/M
75 Meghan Stritar Brownsburg IN 3220 39 F 12:30-39 53:16.42 17:11/M
76 Jill Lees Plainfield IN 3202 45 F 9:40-49 53:16.85 17:11/M
77 Corttney Mushrush Avon IN 3649 27 F 12:20-29 53:26.37 17:14/M
78 Lori Tyler Indianapolis IN 3665 46 F 10:40-49 53:31.17 17:16/M
79 Brittany Faull Indianapolis IN 3662 28 F 13:20-29 53:31.90 17:16/M
80 Christina Spillman Plainfield IN 3646 40 F 11:40-49 53:40.45 17:19/M
81 Kathleen Angrick Paragon IN 3116 40 F 12:40-49 53:41.70 17:19/M
82 Alithea Ginn Indianapolis IN 3623 24 F 14:20-29 54:41.70 17:38/M
83 Karla Miles Indianapolis IN 3242 49 F 13:40-49 54:42.75 17:39/M
84 Donna Yohe Willoughby OH 3201 56 F 3:50-59 55:17.10 17:50/M
85 Kenda Yohe Indianapolis IN 3142 27 F 15:20-29 55:19.92 17:51/M
86 Jessica Metcalf Indianapolis IN 3170 28 F 16:20-29 55:20.90 17:51/M
87 Elizabeth Lampoa 3680 30 M 8:30-39 56:26.33 18:12/M
88 Raena Latina Indianapolis IN 3213 48 F 14:40-49 56:30.36 18:14/M
89 Matt Webster 3231 38 M 9:30-39 56:45.07 18:18/M
90 Drew Blair Fishers IN 3230 36 F 13:30-39 56:45.86 18:18/M
91 Chris Ramstorf Indianapolis IN 3631 52 F 4:50-59 1:03:11.77 20:23/M
92 Christian Ramstorf 3632 47 M 8:40-49 1:03:11.85 20:23/M
93 Jennifer Bazan Indianapolis IN 3636 41 F 15:40-49 1:15:26.18 24:20/M

Upcoming Races