2015 Street Beat 5k Age Group Results

See you all in 2015





StreetBeat 5k


Age Group Results


August 08, 2015




Results by RaceMaker Productions LLC RaceMaker Productions LLC



Men: Top Finishers 0- 0 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Women: Top Finishers 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

5k

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Abby Korak 233 13 10 21:39.73 6:59/M
2 Sarah Henretta 219 16 11 21:44.33 7:02/M
3 Kelly Askew 72 51 26 24:20.67 7:51/M
Top

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nicole Marek 45 19 32 24:49.09 8:03/M
2 Grace Leto 355 15 34 25:03.76 8:06/M
3 Claire Johnston 48 16 35 25:44.30 8:21/M
4 Samantha Auditore 380 14 57 27:13.03 8:50/M
5 Hannah Eppley 239 19 58 27:16.42 8:52/M
6 Nicole Watson 91 17 64 27:32.02 8:55/M
7 Shelby Lowe 369 17 85 28:54.13 9:23/M
8 Jocelyn Lowe 368 17 86 28:54.13 9:23/M
9 Quinn Johnston 49 15 97 29:27.66 9:34/M
10 Morgan Blankenship 232 17 114 31:11.57 10:12/M
11 Hanna Walker 149 12 151 33:00.31 10:45/M
12 Natalie Brosseau 245 17 195 36:21.87 11:49/M
13 Emily Edlund Avon IN 327 16 196 36:22.65 11:49/M
14 Amanda Zoiss 99 16 197 36:22.87 11:49/M
15 Chloe Miranda 304 12 230 41:08.59 13:18/M
16 Mary Nuss 94 13 242 42:25.33 13:44/M
17 Brandelyn McCarroll 378 15 265 46:49.25 15:10/M
18 Robin Sego 250 13 298 53:40.94 17:35/M
19 Sydney Huber 81 17 305 54:03.86 17:41/M
20 Alexandra Porter 141 19 319 55:50.20 18:14/M
21 Caroline Scooler Richmond Hill GA 324 13 320 55:50.64 18:15/M
22 Brianna Althoff 275 11 344 58:54.39 19:13/M
23 Olivia Brandou 217 5 345 1:00:07.12 19:34/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ariel Hacker 385 27 49 26:42.89 8:42/M
2 Rachel Green Sharpe 386 29 56 27:05.52 8:47/M
3 Kelsey Smith 120 23 59 27:18.02 8:50/M
4 Marielie Eringa 350 23 77 28:25.49 9:10/M
5 Whitney Medworth 34 29 82 28:47.09 9:25/M
6 Amanda Pereda 273 25 87 28:54.20 9:25/M
7 Julia Coleman 221 29 103 29:47.29 9:48/M
8 Laura Turek 87 24 111 30:46.80 9:59/M
9 Kayla Smith 156 27 117 31:15.22 10:09/M
10 Jenica Holt 173 22 125 31:50.04 10:22/M
11 Kaitlyn Graf 43 22 129 32:06.05 10:27/M
12 Jill Turek 86 26 135 32:15.44 10:27/M
13 Jane Maloy 300 26 139 32:31.75 10:35/M
14 Rachael Simmons 114 25 153 33:14.27 10:47/M
15 Christina Zarse 40 25 154 33:14.52 10:47/M
16 Elizabeth Keene 80 26 176 34:39.45 11:17/M
17 Lori Szerszen 158 21 191 36:04.18 11:41/M
18 Cammie Underwood 258 22 198 36:33.31 11:54/M
19 Paige Young 202 20 199 36:37.37 11:54/M
20 Sara Bailey 280 22 208 37:19.62 12:11/M
21 Amara Hosinski 306 26 209 38:07.75 12:25/M
22 Karen Cash 56 29 211 38:41.65 12:35/M
23 Kirstin Clark 79 23 216 39:44.63 12:56/M
24 Ali Cummins 144 29 221 40:39.09 13:25/M
25 Rebekah Shirar 200 27 225 40:54.21 13:18/M
26 Lindsey Vawter 108 29 226 41:03.06 13:20/M
27 Anna Baker 312 26 227 41:06.29 13:21/M
28 ANDREA RAYMER 299 24 331 57:24.06 18:42/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Molly Weber 151 32 55 27:05.37 8:48/M
2 Kit Siu 161 36 66 27:36.92 8:57/M
3 Megan Olsen 383 38 92 29:11.88 9:29/M
4 Emily Hunter 132 33 93 29:13.50 9:35/M
5 Jillian Albee 286 31 100 29:39.43 9:43/M
6 Jordan Jacobsen 76 36 101 29:46.04 9:38/M
7 Mindy Schelling 287 33 127 31:59.18 10:39/M
8 Veronica Santos 50 37 141 32:33.33 10:39/M
9 Heather Klesch 67 38 145 32:42.05 10:40/M
10 Sue Snorek 18 36 148 32:54.39 10:40/M
11 Michala Innns 395 31 155 33:17.47 10:51/M
12 Jennifer Cronin 23 38 162 33:57.78 11:11/M
13 Kate Kiser Indianapolis IN 334 32 165 34:20.68 11:11/M
14 Wendy Stinr 391 38 187 35:24.71 11:32/M
15 Rhiannon Johnston 46 37 193 36:09.31 11:50/M
16 Lori Cummins Meyer 143 32 222 40:39.82 13:25/M
17 Sonia Miranda 305 38 229 41:07.64 13:18/M
18 Erin Smith 68 30 235 41:38.07 13:37/M
19 Lanah Stafford 310 31 237 41:59.96 13:50/M
20 Sandi Rennick 203 38 241 42:11.14 13:53/M
21 Jana Cutler 124 38 244 42:32.26 13:50/M
22 Deborah Peluso 180 36 256 44:44.77 14:38/M
23 Jennifer Fisher 63 35 257 44:46.26 14:33/M
24 Jennifer Schuster 289 34 260 45:12.42 14:47/M
25 Amanda Kren 254 33 289 50:57.19 16:26/M
26 Danielle Leivian 55 32 301 53:54.85 17:37/M
27 Sandy Appel 193 34 310 55:06.75 18:07/M
28 Erin Kelly Indianapolis IN 325 37 324 56:48.74 18:36/M
29 Erika Crabtree Heidenreich Greenwood IN 328 36 325 56:48.99 18:37/M
30 Sherry Rose 248 38 332 57:27.22 18:45/M
31 Carrie Siddens 192 34 333 57:27.60 18:46/M
32 Kaite Raeburn 113 34 336 57:32.31 18:49/M
33 Robin Hartowicz 25 33 340 58:19.44 19:05/M
34 Bobbie Jo Brandou 216 35 347 1:00:11.09 19:35/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Shannon Mize 39 40 53 27:04.59 8:46/M
2 Carol Junkin 176 49 84 28:53.13 9:24/M
3 Amanda Fisher 147 42 115 31:12.44 10:08/M
4 Michelle Hynds 146 46 116 31:12.62 10:08/M
5 Daniela Meyer 83 43 123 31:38.75 10:18/M
6 Dawn Graf 42 46 133 32:11.66 10:28/M
7 Susie Harloff 64 42 136 32:25.87 10:36/M
8 Tara Long 362 45 137 32:30.48 10:33/M
9 Regina Bartel 268 41 140 32:31.78 10:36/M
10 Melissa Jones 301 43 143 32:40.21 10:40/M
11 Michelle Ehrlich 65 40 144 32:40.56 10:40/M
12 LAURA PEREDA 297 43 152 33:13.69 10:49/M
13 Debra Burns 251 49 160 33:52.87 10:59/M
14 Sue Bailey 279 47 161 33:56.71 11:05/M
15 Michelle Deere 178 43 167 34:22.40 11:09/M
16 Terri Brosseau 244 48 171 34:22.91 11:11/M
17 Beth Bsrron 96 48 178 34:46.70 11:24/M
18 STEPHANIE DAVIS 97 48 179 34:46.81 11:24/M
19 Emily Schwanke 20 40 182 34:47.96 11:18/M
20 Megan Schmidt 189 40 183 34:48.11 11:18/M
21 Tia Bennett-Faro 116 47 188 35:39.38 11:38/M
22 Amy Griffin 317 44 192 36:06.34 11:50/M
23 Mindi Lydell 399 43 194 36:18.04 11:51/M
24 Cyndi Simms Southington CT 341 49 202 36:44.49 11:57/M
25 Tina Allmark 16 45 210 38:23.16 12:31/M
26 Cathy Klemmensen 66 47 236 41:43.30 13:38/M
27 Margo Nuss 93 48 243 42:25.61 13:44/M
28 Karen Wilson 220 47 246 42:39.41 13:55/M
29 Shelley Cooper 271 43 249 42:52.17 13:57/M
30 Jennifer Eckert 134 45 250 42:52.28 13:57/M
31 Jennifer Lombardo 139 49 253 43:51.78 14:20/M
32 Cathi Hubbard 73 40 258 44:46.29 14:33/M
33 Linda Carol Lively 392 42 259 45:06.51 14:40/M
34 Maria Drake 264 42 261 45:20.35 14:42/M
35 Carolyn Surrell 360 44 273 47:54.83 15:41/M
36 Amanda Bouchard 237 46 281 49:51.45 16:20/M
37 Suzanne Roman 118 47 285 50:26.94 16:30/M
38 Sherry Santos 51 47 287 50:42.87 16:31/M
39 Carolyn Haiduk 59 41 292 51:23.57 16:47/M
40 Paula Cassin Goleta CA 344 46 296 53:21.75 17:24/M
41 Karla Johnson Seattle WA 343 46 297 53:21.96 17:24/M
42 Stephanie Sego 249 40 299 53:41.21 17:35/M
43 Donna Reckis 153 45 316 55:23.61 18:05/M
44 Lyneisa English 226 43 321 56:10.92 18:23/M
45 Kiersten Scooler Richmond Hill GA 323 48 323 56:45.09 18:33/M
46 Wendy Vivirito 167 49 329 57:05.09 18:35/M
47 Teresa Newell 61 43 338 58:08.67 19:02/M
48 Robin Farrell 84 47 339 58:09.00 19:01/M
49 Antoinette Navarre 54 49 341 58:47.23 19:11/M
50 Cara McCoy 274 45 343 58:52.89 19:13/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kathy Dawson 365 52 39 26:00.30 8:25/M
2 Tracy Damone 57 51 60 27:19.40 8:51/M
3 Rowena Moore Plainfield IN 320 53 119 31:16.68 10:09/M
4 April Gager 58 50 131 32:10.37 10:27/M
5 Meredith Burns 260 53 132 32:10.74 10:27/M
6 Karin Holt 2 51 146 32:44.18 10:40/M
7 Lori Carella 394 52 156 33:17.76 10:50/M
8 Debra Kovacs 100 59 168 34:22.40 11:10/M
9 Michele Zoiss 98 52 169 34:22.56 11:10/M
10 Beth Skinner 238 50 172 34:30.63 11:11/M
11 Beth Skinner 205 50 173 34:30.91 11:11/M
12 Stacey Grimm 14 54 174 34:37.25 11:20/M
13 Fran Donahue Morton IL 331 56 177 34:40.02 11:18/M
14 Barbara Kalal Hawkins 207 56 186 35:09.36 11:35/M
15 Lisa Timson 88 50 206 37:07.56 12:05/M
16 Sandy Fryer 30 58 212 39:34.15 12:55/M
17 Nancy Bonillas 210 50 214 39:39.04 12:56/M
18 Carole Snyder 163 51 215 39:41.04 13:00/M
19 Tama Poncar 263 52 217 39:45.55 13:02/M
20 Susan Haven 111 50 218 39:51.46 13:00/M
21 Carmen Tozzo 242 57 219 40:04.97 13:04/M
22 Kathy Cummns 142 58 223 40:40.04 13:25/M
23 Melody Niquette 110 56 224 40:50.40 13:22/M
24 Mary Hilderbrand 103 54 233 41:19.33 13:23/M
25 Carla Culp 188 56 234 41:22.03 13:30/M
26 Mindy Snyder Dundee IL 335 55 239 42:00.73 13:45/M
27 Diane Zarse 52 59 252 43:38.35 14:12/M
28 Sherrie Schield 28 54 263 45:31.25 14:41/M
29 Sandy Martin 283 50 268 47:17.83 15:27/M
30 Mary Hudson 269 51 272 47:54.35 15:36/M
31 KATHY FRKOVIC 222 51 277 48:22.52 15:47/M
32 Beth Zwinak 246 54 280 49:50.32 16:20/M
33 Jeanne Cothran 10 59 286 50:30.05 16:24/M
34 Virginia Bowman 298 53 300 53:54.57 17:37/M
35 Cyndy Clegg 70 54 303 53:59.37 17:37/M
36 Stephanie Wiegand 359 58 304 53:59.50 17:37/M
37 Stephanie Huber 82 54 306 54:04.91 17:42/M
38 Linda Simon 17 51 314 55:20.19 18:01/M
39 Carol Huber 281 57 317 55:24.12 18:05/M
40 vicki Porter 140 57 318 55:49.67 18:14/M
41 Rose Marek 215 53 327 56:55.95 18:22/M
42 Susan Leidich 224 50 334 57:27.65 18:48/M
43 Anastasia Raymer 285 57 337 57:37.27 18:46/M
44 Joanne Benedict 53 53 342 58:47.36 19:11/M
45 Sandra Fetcho 21 57 349 1:00:30.30 19:45/M
46 Letha Nelson 185 52 351 1:01:46.77 20:09/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ruth Ann Medworth 33 61 266 47:10.57 15:22/M
2 Linda Sharpe 62 60 274 47:56.25 15:42/M
3 Sally Smedley 128 65 284 50:15.78 16:20/M
4 Linda Meyer 253 60 291 51:06.89 16:29/M
5 Sarah Woodrum 267 60 307 54:23.89 17:41/M
6 Marilyn Brackney 112 61 330 57:10.96 18:42/M
7 Char Schumann 69 67 348 1:00:29.75 19:45/M
Top

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jessie DuBois 381 74 269 47:30.29 15:29/M
2 Dinh Steenberg 137 73 279 49:12.29 15:54/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Peter DeKoning 346 21 1 19:06.75 6:10/M
2 Jonathan Miller 374 39 2 19:24.04 6:17/M
3 Tim VanDriel 347 21 3 20:43.33 6:42/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Unknown Partic. 370 370 31 24:46.87 8:02/M
2 Unknown Partic. 400 400 88 29:00.03 9:25/M
3 Unknown Partic. 291 291 302 53:57.44 17:36/M
Top

Male 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 MATT BARILLEAUX 211 17 6 21:09.80 6:51/M
2 Allen Crockett 168 15 20 23:58.20 7:44/M
3 Alex Gabennesch 319 16 23 24:12.10 7:53/M
4 Joshua Cutler 375 19 24 24:14.23 7:52/M
5 Ben Maynard 11 19 27 24:27.33 7:56/M
6 Nate Hughes 130 11 30 24:41.01 7:59/M
7 AJ Eckert 136 16 36 25:45.50 8:22/M
8 Ezekiel Cutler 126 17 46 26:29.54 8:36/M
9 Neal Woodall 373 16 48 26:39.19 8:36/M
10 Trevor Teague 278 15 51 26:59.56 8:47/M
11 Dylan Miranda 303 14 54 27:05.26 8:46/M
12 Jack Joyce 201 11 107 30:01.97 9:43/M
13 Eli Long 363 15 120 31:18.15 10:09/M
14 Robbie Halpner 262 15 180 34:47.67 11:21/M
15 Evan Faro 117 15 189 35:40.00 11:38/M
16 David Lopez 265 16 205 36:56.19 11:59/M
17 Jeffrey Reckis 155 14 207 37:09.75 11:59/M
18 Colin Rennick 204 8 238 42:00.44 13:50/M
19 Ryan Viviretz 351 18 328 57:05.02 18:35/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Derek Woods 209 29 4 20:56.72 6:47/M
2 Cap Quirk 150 26 8 21:25.86 6:56/M
3 Patrick LaChance 230 20 9 21:31.88 6:58/M
4 Anton Builardgh 348 22 16 23:30.92 7:35/M
5 Christopher O’Neil 314 25 47 26:39.10 8:38/M
6 Thompson Vou 4 24 50 26:47.67 8:40/M
7 Mike Leitzke 109 28 63 27:29.92 8:55/M
8 Mike Perez-Crooks Barnegat NJ 329 22 73 28:15.59 9:07/M
9 Walter Rosio 241 23 80 28:42.15 9:26/M
10 Brad Pendleton 206 24 81 28:42.67 9:20/M
11 Ben Hosinski 311 29 90 29:05.70 9:29/M
12 Brian Oakley 164 26 95 29:20.49 9:38/M
13 Sean Kissane 133 29 163 34:00.45 11:08/M
14 Adam Bogema 115 23 170 34:22.79 11:11/M
15 Marten Hawkins 208 23 184 34:49.18 11:28/M
16 Adam Baker 313 27 228 41:06.33 13:21/M
17 TIM FRKOVIC 223 20 276 48:22.25 15:47/M
18 Brandon Martell 389 24 293 52:43.44 17:00/M
19 Greg Simon 290 20 315 55:20.39 18:01/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Paul Versteeg 349 36 7 21:14.19 6:51/M
2 Louis Velasco 174 31 12 21:50.71 7:10/M
3 Jeffrey Harter 26 32 25 24:18.49 7:53/M
4 David Styers-Barnett 376 39 33 25:00.04 8:06/M
5 Justin Olmscheid 3 31 61 27:22.13 8:53/M
6 Fernando Almader Los Angeles CA 332 39 70 27:59.49 9:04/M
7 Andy Clegg 396 35 72 28:04.69 9:05/M
8 Abner Garcia 184 30 74 28:17.79 9:14/M
9 Ed Meckes 121 35 78 28:36.30 9:20/M
10 Juan Arroyo 356 35 99 29:38.19 9:35/M
11 Michael Harris 157 33 118 31:15.57 10:09/M
12 Brad Hruska 119 35 147 32:53.75 10:39/M
13 Matthew Smith 276 30 185 34:52.65 11:29/M
14 James Wilkersen 382 30 190 35:53.64 11:35/M
15 Ryan Guillory 266 34 232 41:16.60 13:27/M
16 Matt Cutler 125 39 245 42:35.12 13:51/M
17 Eric French 37 38 248 42:45.15 13:58/M
18 Bryan Peluso 181 39 255 44:43.67 14:38/M
19 Anthony Kren 255 35 288 50:43.99 16:22/M
20 Mitch Birnbaum 295 33 309 54:49.72 17:49/M
21 Jeff Appel 194 38 311 55:06.97 18:07/M
22 Steven Brandou 213 37 346 1:00:07.22 19:34/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Robby Overvliet 19 45 5 21:09.67 6:49/M
2 Jeff Hubbard 74 41 13 22:11.38 7:11/M
3 Gregory Kuzma 5 40 14 22:33.07 7:16/M
4 Steven Page Paducah KY 345 40 15 23:03.60 7:29/M
5 Danny Crum 169 43 17 23:31.41 7:37/M
6 Jim Scooler Richmond Hill GA 322 48 19 23:44.99 7:41/M
7 Stephen McCoy 131 40 28 24:32.14 8:05/M
8 Mike Cooper 95 45 37 25:45.84 8:22/M
9 Wallace Weakley orlando FL 338 47 41 26:06.81 8:27/M
10 Scott Auby 129 46 43 26:17.17 8:29/M
11 Mark Henretta 387 47 44 26:24.35 8:34/M
12 George Eckert 135 44 65 27:34.20 8:58/M
13 Rex Kohler 352 46 69 27:58.85 9:06/M
14 Travis Gabennesch 318 46 71 28:02.35 9:08/M
15 Steve Sgutt 183 48 76 28:22.69 9:09/M
16 Cory Johnston 47 40 94 29:19.51 9:34/M
17 Greg Newell 60 46 108 30:07.09 9:45/M
18 Paul Deere 179 46 112 30:55.04 10:02/M
19 John List 182 46 113 31:02.35 10:05/M
20 Anthony Lemm 212 42 134 32:13.24 10:31/M
21 Brett Graf 41 49 149 32:57.49 10:43/M
22 Ted Pereda 272 44 157 33:32.77 10:55/M
23 Andrew Halpner 261 45 181 34:47.82 11:21/M
24 Ryan Santos 44 40 201 36:41.38 11:59/M
25 Norris Hollon Danville KY 342 46 203 36:49.71 12:01/M
26 Kurt Reusze 90 45 204 36:51.93 11:58/M
27 Sergio Miranda 302 44 220 40:10.20 12:59/M
28 Stuart Mumford 162 48 251 43:31.23 14:10/M
29 David Lafond 7 46 275 47:56.92 15:41/M
30 Mark Zwinak 240 46 282 50:09.70 16:26/M
31 Keat Pettet 379 41 283 50:13.14 16:30/M
32 Diaz Clark 296 44 308 54:49.63 17:48/M
33 John Reckis 154 47 312 55:14.47 18:03/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mike Stein 199 52 18 23:36.24 7:38/M
2 Mike Davidson 398 52 21 24:05.03 7:47/M
3 Clarence Grimm 13 55 22 24:11.26 7:50/M
4 Peter Gotts 294 51 29 24:37.09 8:02/M
5 Doug Meador 316 50 38 25:53.97 8:25/M
6 William Lombardo 138 51 40 26:05.17 8:26/M
7 Paul Marek 214 57 45 26:24.60 8:34/M
8 Steve Tant 227 54 52 27:02.06 8:47/M
9 Tom Turek 85 59 67 27:44.19 9:00/M
10 Fred Junkin 177 51 68 27:49.67 9:03/M
11 Phillip Moore Plainfield IN 321 58 75 28:21.51 9:12/M
12 Thomas Campbell 195 51 79 28:41.58 9:20/M
13 Brad Bartz 366 54 83 28:52.44 9:25/M
14 Melvin Hilderbrand 102 57 89 29:01.85 9:24/M
15 Dale Willis 384 51 91 29:09.29 9:29/M
16 Barry Tague 257 57 102 29:46.13 9:41/M
17 David Faust 75 53 104 29:52.38 9:44/M
18 David Manguano 354 51 105 29:56.41 9:44/M
19 David Simon 377 53 106 29:59.85 9:45/M
20 Arlen Holt 1 51 109 30:07.12 9:49/M
21 Dale Powers 170 59 110 30:45.77 10:00/M
22 Larry Fryer 29 58 121 31:19.16 10:09/M
23 Joseph Doyle 187 53 124 31:41.14 10:25/M
24 Michael Woodall 372 52 126 31:53.60 10:17/M
25 John Talbott 357 51 128 32:04.63 10:30/M
26 Greg Long 361 54 138 32:30.80 10:33/M
27 Allen Paul 358 50 150 32:57.60 10:43/M
28 Keith Blankenship 229 52 158 33:42.39 10:52/M
29 Bob Burns 252 50 159 33:52.61 10:59/M
30 Brad Block 393 57 164 34:15.21 11:11/M
31 James Kovacs 101 56 166 34:21.95 11:10/M
32 John Donahue Morton IL 330 56 175 34:39.06 11:18/M
33 Craig Simms Southington CT 340 56 200 36:38.59 11:55/M
34 Joe Culp 190 56 213 39:35.96 12:56/M
35 Greg Snyder Dundee IL 336 55 240 42:01.04 13:45/M
36 James Brink 390 57 262 45:29.10 14:40/M
37 Joe Rosemond 309 56 264 46:33.65 15:16/M
38 Joe Martin 284 52 267 47:17.07 15:27/M
39 Timothy Crooks Barnegat NJ 326 51 270 47:31.07 15:28/M
40 Jim Hudson 270 53 271 47:54.34 15:36/M
41 Calvin Meyer 256 54 290 51:02.24 16:28/M
42 Shawn Rowland 388 51 294 52:43.49 17:00/M
43 Murray Huber 282 58 313 55:14.81 18:03/M
44 Jim Burns 259 53 322 56:44.62 18:33/M
45 Pete Kiktap 35 50 326 56:49.40 18:36/M
46 Rod Nelson 186 50 350 1:01:46.51 20:09/M
47 Brian Leatherman 247 59 352 1:01:57.00 20:15/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Stephen Bogard 308 63 42 26:13.82 8:30/M
2 Allan Kristensen 228 60 62 27:24.74 8:53/M
3 Gary Wolfgang 38 63 96 29:27.50 9:33/M
4 Bob Medworth 36 61 98 29:30.54 9:37/M
5 Linday Holcraft 367 60 122 31:21.18 10:11/M
6 Art Luebke 12 69 130 32:09.86 10:25/M
7 Mark Manguano 353 60 142 32:37.21 10:35/M
8 Tom Smedley 127 65 231 41:10.58 13:24/M
9 Rick French 32 64 247 42:44.95 13:58/M
10 Randolph Johnston 371 67 254 44:16.18 14:32/M
11 Randy Bratton 165 65 278 48:57.78 15:58/M
12 Jim Turk 225 63 335 57:28.74 18:48/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 William Nike Irons 397 70 295 53:11.86 17:22/M