2017 Beaver Chase Age Group Results

Get Busy.





2017 Beaver Chase Urban Trail Race


Age Group Results


August 12, 2017




Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org



Men: Top Finishers 0- 0 1-19 20-24 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Women: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64

Quarter Marathon

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Melissa Hehmann 607 41 6 53:18.08 8:08/M
2 Becky Wade 622 48 10 57:07.52 8:43/M
3 Madeline Ford Henning IL 506 18 16 59:19.70 9:03/M
Top

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Grace Board INDIANAPOLIS IN 427 15 81 1:34:19.08 14:24/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jill Terry Carmel IN 369 23 36 1:05:40.05 10:02/M
2 Maggie Jones INDIANAPOLIS IN 518 23 71 1:25:31.20 13:03/M
3 Whitney Dickey Indianapolis IN 355 24 77 1:30:41.59 13:51/M
4 Naomi Ayodele Champaign IL 385 24 84 1:36:38.56 14:45/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sami McKenna (Blaha) PLAINFIELD IN 500 27 26 1:03:35.51 9:42/M
2 Momo MacDonald INDIANAPOLIS IN 590 28 44 1:11:05.47 10:51/M
3 Maureen Parsons Indianapolis IN 361 26 48 1:12:41.91 11:06/M
4 Molly Matthews Indianapolis IN 360 26 49 1:12:41.93 11:06/M
5 Erica Stanley Bloomington IN 318 27 58 1:16:37.92 11:42/M
6 Jourdan Criswell Indianapolis IN 402 27 66 1:20:03.44 12:13/M
7 Amy Coopman LAFAYETTE IN 625 29 91 1:53:48.01 17:22/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Megan Happe Indianapolis IN 544 33 25 1:03:33.20 9:42/M
2 Heather Carlson New Whiteland IN 571 30 38 1:06:40.05 10:11/M
3 Catherine Petrunich Indianapolis IN 356 31 76 1:30:34.83 13:50/M
4 Diana Nolting Carmel IN 326 31 87 1:41:53.94 15:33/M
5 Tina Huddleston Huntingburg IN 490 33 88 1:46:32.93 16:16/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Andrea Hargrave Plainfield IN 370 38 24 1:02:29.31 9:32/M
2 Allison Menke 616 37 30 1:04:53.32 9:54/M
3 Gwen Osborne Bloomington IN 446 38 35 1:05:29.69 10:00/M
4 Bethany Abercrombie LOUISVILLE KY 475 36 43 1:10:15.44 10:44/M
5 Elaine Lively Newburgh IN 529 38 63 1:18:19.41 11:57/M
6 Megan Dowden Monrovia IN 379 39 64 1:19:29.94 12:08/M
7 Karen Ostrowski beavercreek OH 333 36 67 1:21:06.91 12:23/M
8 Jacqueline Marsh GREENWOOD IN 439 38 72 1:26:14.15 13:10/M
9 kimberlie board INDIANAPOLIS IN 425 37 73 1:26:32.80 13:13/M
10 Maren Collins OMAHA NE 494 36 75 1:29:24.14 13:39/M
11 Rebekah Tisdale Greenfield IN 441 36 79 1:33:54.12 14:20/M
12 Kimberly Kruithoff Indianapolis IN 440 38 80 1:33:54.63 14:20/M
13 Tiffany Kreider Fishers IN 495 36 82 1:34:29.07 14:25/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jennifer Doyle Indianapolis IN 596 40 19 1:01:02.33 9:19/M
2 Emily Young Indianapolis IN 567 41 21 1:02:12.82 9:30/M
3 Nikki Knight Indianapolis IN 449 41 27 1:03:45.81 9:44/M
4 Kelly Hamilton Sheridan IN 564 42 32 1:05:08.02 9:57/M
5 Karen Finfrock Altamont IL 597 43 51 1:14:05.21 11:19/M
6 Joni Newlin Martinsville IN 378 44 65 1:19:45.49 12:11/M
7 Naia Ballinger Avon IN 365 43 69 1:21:42.06 12:28/M
8 Stephanie Thomas Plainfield IN 452 42 86 1:40:51.22 15:24/M
9 Nikki Lynch Noblesville IN 525 42 89 1:46:47.67 16:18/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Terri Woodward Franklin IN 561 49 31 1:05:06.43 9:56/M
2 Paula Oesterle INDIANAPOLIS IN 595 48 46 1:12:15.35 11:02/M
3 Kristi Sabo Teutopolis IL 598 47 52 1:14:06.55 11:19/M
4 Julie Adams 618 45 57 1:16:27.13 11:40/M
5 jennifer rogers ELLETTSVILLE IN 454 45 90 1:48:33.26 16:34/M
6 Lori Jacobs Indianapolis IN 445 48 94 1:58:37.09 18:07/M
7 Stella Moore Indianapolis IN 410 47 95 1:58:39.24 18:07/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Lisa Caccioppo Bargersville IN 546 50 22 1:02:13.65 9:30/M
2 Angela Cole Indianapolis IN 483 52 56 1:15:58.78 11:36/M
3 Amy Waltz Richmond IN 586 53 85 1:37:03.56 14:49/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rowena Moore PLAINFIELD IN 466 55 61 1:17:38.25 11:51/M
2 Omolara Ayodele CHAMPAIGN IL 384 57 78 1:30:44.81 13:51/M
3 Denise Smith Indianapolis IN 310 56 83 1:35:18.13 14:33/M
4 Kerry Bennett INDIANAPOLIS IN 592 55 92 1:55:29.57 17:38/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Barbara Stayton Indianapolis IN 371 63 39 1:07:08.04 10:15/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brad Renner BLOOMINGTON IN 419 32 1 47:18.82 7:13/M
2 Daniel Hively Indianapolis IN 538 42 2 47:20.93 7:14/M
3 Michael Carlson New Whiteland IN 572 31 3 51:30.34 7:52/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Unknown Partic. 391 391 93 1:55:31.46 17:38/M
Top

Male 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jason Ostrowski beavercreek OH 334 9 28 1:04:04.78 9:47/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Garrett Belden GREENWOOD IN 603 21 5 53:00.81 8:05/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joshua Lawrence Indianapolis IN 505 30 8 54:38.76 8:20/M
2 Adam Kohne Speedway IN 305 34 17 59:54.22 9:09/M
3 Kyle Mosier Speedway IN 451 31 18 59:55.69 9:09/M
4 Jeremy Anderson Bloomington IN 319 31 59 1:16:38.46 11:42/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joshua Winger NOBLESVILLE IN 570 36 7 53:27.03 8:10/M
2 Jonathan Mattingly INDIANAPOLIS IN 540 39 15 58:29.11 8:56/M
3 Kris Ostrowski Beavercreek OH 332 39 29 1:04:06.91 9:47/M
4 David Porter Muncie IN 347 37 45 1:11:05.65 10:51/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joey Garcia Clayton IN 599 43 4 52:09.97 7:58/M
2 Chris Barksdale Brownsburg IN 462 40 9 55:39.84 8:30/M
3 Todd Titus Greenwood IN 322 44 41 1:08:54.00 10:31/M
4 Alan Weese Pittsboro IN 303 41 53 1:14:10.06 11:19/M
5 Chris Lively Newburgh IN 530 40 62 1:18:19.19 11:57/M
6 Chris Heylmann Brownsburg IN 374 41 68 1:21:40.24 12:28/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Scott Smith Indianapolis IN 534 45 13 57:29.68 8:47/M
2 Michael Mlagan Brownsburg IN 479 45 20 1:01:42.79 9:25/M
3 DAVID DIMMETT ZIONSVILLE IN 504 47 37 1:05:41.41 10:02/M
4 John Belden Greenwood IN 600 46 42 1:09:21.32 10:35/M
5 Thad Adams 617 47 54 1:14:49.42 11:25/M
6 Michael Amstadt Plainfield IN 368 49 70 1:23:18.10 12:43/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Bill Thompson 623 50 11 57:08.19 8:43/M
2 Chet Klene FRANKLIN IN 588 51 23 1:02:28.79 9:32/M
3 Bill Harrmann EAST PEORIA IL 601 54 50 1:13:36.01 11:14/M
4 Brent Paulson CARMEL IN 398 50 60 1:16:53.87 11:44/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ken Pangle brookston IN 558 57 12 57:25.85 8:46/M
2 Tom Steinmetz Indianapolis IN 301 59 33 1:05:10.31 9:57/M
3 Michael Terry Fishers IN 366 55 40 1:08:50.00 10:31/M
4 Pat Roberts Milton FL 594 57 47 1:12:26.89 11:04/M
5 William Schaefer Indianapolis IN 432 58 96 3:34:19.45 32:43/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Phillip Moore Plainfiled IN 467 60 34 1:05:18.27 9:58/M
2 Dennis Hauter 624 64 55 1:14:53.39 11:26/M
Top

Male 65 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Larry Wilson Mattoon IL 606 66 14 57:52.95 8:50/M
2 Bob Sunman Indianapolis IN 372 66 74 1:28:36.70 13:32/M




2017 Beaver Chase Urban Trail Race


Age Group Results


August 12, 2017




Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org



Men: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Women: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Half Marathon

Top

Female Open Winners

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 6 BREE GASTER 468 23 ***** 49:42.83 7:35/M ***** 47:56.06 7:19/M 1:37:38.89
2 13 Maggie Cox 486 24 ***** 52:10.06 7:58/M ***** 55:28.91 8:28/M 1:47:38.97
3 15 Cynthia Chaney 472 43 ***** 54:52.79 8:23/M ***** 55:44.12 8:31/M 1:50:36.91
 
Top

Female 19 and Under

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 70 Kaylie Wells 532 18 1 1:07:51.92 10:22/M 1 1:10:36.75 10:47/M 2:18:28.67
 
Top

Female 20 to 24

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 46 Samantha Banks 401 21 1 56:49.25 8:40/M 2 1:08:58.86 10:32/M 2:05:48.11
2 65 Sarah Wilson 548 22 2 1:05:12.53 9:57/M 1 1:08:43.65 10:29/M 2:13:56.18
3 87 julia cole 421 24 3 1:08:13.23 10:25/M 3 1:21:07.42 12:23/M 2:29:20.65
 
Top

Female 25 to 29

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 48 Jenna Diercks 485 26 1 59:45.15 9:07/M 2 1:07:39.71 10:20/M 2:07:24.86
2 50 Alyssa Schlachter 389 27 2 1:02:47.84 9:35/M 1 1:05:45.21 10:02/M 2:08:33.05
3 73 Milijana Beer 502 26 3 1:06:55.09 10:13/M 3 1:12:54.98 11:08/M 2:19:50.07
4 91 Haylee Robertson 345 25 4 1:11:09.24 10:52/M 4 1:20:59.91 12:22/M 2:32:09.15
5 133 Emily Shelton 382 27 5 1:35:40.48 14:36/M 5 2:06:51.70 19:22/M 3:42:32.18
 
Top

Female 30 to 34

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 26 Kristin Obras 555 33 2 56:07.10 8:34/M 1 1:00:38.58 9:15/M 1:56:45.68
2 29 Elizabeth Hoffman 553 31 1 56:06.70 8:34/M 2 1:02:14.54 9:30/M 1:58:21.24
3 47 Megan Hulland 411 31 3 1:02:51.85 9:36/M 3 1:03:24.64 9:41/M 2:06:16.49
4 66 Sally Campbell 481 34 6 1:07:07.00 10:15/M 4 1:07:23.71 10:17/M 2:14:30.71
5 75 Anjuli Crocker 476 30 4 1:05:55.01 10:04/M 5 1:14:59.58 11:27/M 2:20:54.59
6 95 Amie Updegraff 351 33 5 1:06:15.98 10:07/M 8 1:29:22.06 13:39/M 2:35:38.04
7 98 Kathleen Meyer 541 33 8 1:19:54.89 12:12/M 6 1:16:37.94 11:42/M 2:36:32.83
8 106 Beth Zachary 363 33 7 1:18:29.70 11:59/M 7 1:24:15.72 12:52/M 2:42:45.42
9 119 Beth Shelton 383 31 10 1:28:01.26 13:26/M 9 1:35:16.40 14:33/M 3:03:17.66
10 120 Laura Ferguson 329 31 9 1:27:49.35 13:24/M 10 1:35:30.08 14:35/M 3:03:19.43
 
Top

Female 35 to 39

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 27 Andrea Tooley 557 37 1 56:56.95 8:42/M 1 1:00:22.24 9:13/M 1:57:19.19
2 38 Lareshia Poe 514 38 2 1:00:16.70 9:12/M 2 1:02:50.46 9:36/M 2:03:07.16
3 55 Christie Everett 591 37 3 1:04:01.16 9:46/M 3 1:05:43.71 10:02/M 2:09:44.87
4 92 Christin Nevins 450 39 4 1:12:56.74 11:08/M 4 1:20:49.35 12:20/M 2:33:46.09
5 114 Sarah Graham 575 38 6 1:25:49.66 13:06/M 5 1:32:32.64 14:08/M 2:58:22.30
6 124 Jennifer Biehl 404 35 5 1:21:17.66 12:25/M 6 1:45:47.10 16:09/M 3:07:04.76
7 137 Courtney Bird 307 36 7 1:53:29.35 17:20/M 7 2:01:42.14 18:35/M 3:55:11.49
 
Top

Female 40 to 44

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 34 Laura LaSell 536 43 1 58:57.89 9:00/M 3 1:03:29.46 9:42/M 2:02:27.35
2 35 Becky Hufty 515 41 2 58:58.91 9:00/M 2 1:03:28.48 9:41/M 2:02:27.39
3 40 Angie Jones 580 44 3 1:00:30.14 9:14/M 1 1:03:20.49 9:40/M 2:03:50.63
4 41 Cassaundra Huskey 436 41 4 1:00:35.76 9:15/M 4 1:03:58.35 9:46/M 2:04:34.11
5 49 Jennifer Dorris 577 41 5 1:04:05.75 9:47/M 5 1:04:05.91 9:47/M 2:08:11.66
6 89 Angie Tucker 612 44 7 1:14:19.19 11:21/M 6 1:15:42.82 11:33/M 2:30:02.01
7 97 Bonnie Meyer 542 42 9 1:19:52.14 12:12/M 7 1:16:37.17 11:42/M 2:36:29.31
8 100 Emily DeBrosse 348 43 6 1:13:52.28 11:17/M 8 1:25:11.82 13:00/M 2:39:04.10
9 109 Bethany Stone 613 44 8 1:15:18.24 11:30/M 9 1:31:25.58 13:57/M 2:46:43.82
10 112 Erin Miranda-Patino 537 43     10 2:57:16.32 13:32/M 2:57:16.32
 
Top

Female 45 to 49

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 54 Liz Ferro 325 48 1 51:52.88 7:55/M 1 1:16:56.41 11:45/M 2:08:49.29
2 78 Amy Robbins 552 47 2 1:00:58.89 9:18/M 5 1:20:55.91 12:21/M 2:21:54.80
3 80 PeChaz Clark 413 45 3 1:03:33.21 9:42/M 4 1:19:08.71 12:05/M 2:22:41.92
4 81 Audrey Worth 414 47 4 1:03:35.88 9:42/M 3 1:19:06.82 12:05/M 2:22:42.70
5 85 Judi Smith 593 48 5 1:08:17.38 10:25/M 2 1:18:25.89 11:58/M 2:26:43.27
6 132 Angela Wagner 585 45 6 1:46:48.59 16:18/M 6 1:51:48.28 17:04/M 3:38:36.87
 
Top

Female 50 to 54

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 56 Amy Becker 315 51 1 1:04:19.30 9:49/M 2 1:05:51.70 10:03/M 2:10:11.00
2 62 Geri Briskey 550 52 3 1:11:56.39 10:59/M 1 1:01:13.67 9:21/M 2:13:10.06
3 68 Susan Lee 507 53 2 1:04:29.14 9:51/M 3 1:10:20.89 10:44/M 2:14:50.03
4 107 Julie Tarr 438 50 5 1:16:04.38 11:37/M 4 1:27:37.79 13:23/M 2:43:42.17
5 116 Kimberly Atkins 375 54 4 1:13:06.07 11:10/M 9 1:47:39.00 16:26/M 3:00:45.07
6 118 Susan Skelton 509 52     10 3:02:45.20 13:57/M 3:02:45.20
7 121 Sherry Minkis 549 53 6 1:23:06.18 12:41/M 8 1:40:55.06 15:24/M 3:04:01.24
8 123 Melissa Joyce 589 52 7 1:27:14.69 13:19/M 7 1:39:41.46 15:13/M 3:06:56.15
9 128 Allison Leer 516 54 8 1:32:24.59 14:06/M 6 1:36:28.02 14:44/M 3:08:52.61
10 129 Roxanne Brown 579 53 9 1:39:46.66 15:14/M 5 1:30:55.24 13:53/M 3:10:41.90
 
Top

Female 55 to 59

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 76 Marilyn Kirchgesner 359 57 1 1:06:56.47 10:13/M 1 1:14:03.95 11:18/M 2:21:00.42
2 94 Janice Martin 362 55 2 1:12:22.17 11:03/M 2 1:23:03.74 12:41/M 2:35:25.91
3 102 Kim Dalzell 455 55 3 1:15:38.61 11:33/M 3 1:24:25.76 12:53/M 2:40:04.37
4 117 Lisa Chitwood 474 58 4 1:24:51.87 12:57/M 4 1:36:51.34 14:47/M 3:01:43.21
 
Top

Female 60 to 64

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 90 Cynthia Kaufman 584 60     3 2:30:20.34 11:29/M 2:30:20.34
2 108 Debbie Lufkin 346 62 1 1:20:56.73 12:21/M 1 1:25:13.45 13:01/M 2:46:10.18
3 126 Meeyoun Pavlicek 353 62 2 1:30:08.02 13:46/M 2 1:38:12.61 15:00/M 3:08:20.63
 
Top

Female 65 and Over

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 131 Linda Chambers 565 66 1 1:35:18.09 14:33/M 1 1:46:19.02 16:14/M 3:21:37.11
 
Top

Male Open Winners

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 1 Rick Martin 620 48     ***** 1:13:30.96 5:37/M 1:13:30.96
2 2 Mike Wells 539 47 ***** 46:05.31 7:02/M ***** 45:58.48 7:01/M 1:32:03.79
3 3 Jonathan Dorris 578 36 ***** 47:19.37 7:13/M ***** 46:19.91 7:04/M 1:33:39.28
 
Top

Male 19 and Under

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 79 Calix Fattmann 576 16 1 1:02:15.12 9:30/M 1 1:19:41.06 12:10/M 2:21:56.18
 
Top

Male 20 to 24

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 12 Brody Conner 409 20 1 49:44.45 7:36/M 1 55:13.98 8:26/M 1:44:58.43
2 19 Jonathan Golden 569 22 2 53:48.35 8:13/M 2 58:45.34 8:58/M 1:52:33.69
3 24 Matthew Harvey 418 24 3 55:53.44 8:32/M 3 1:00:32.02 9:15/M 1:56:25.46
4 30 Dmitriy Bachynsky 524 23 4 56:45.05 8:40/M 4 1:02:30.31 9:33/M 1:59:15.36
5 53 Jake Smith 562 22 5 1:02:27.12 9:32/M 5 1:06:20.94 10:08/M 2:08:48.06
6 58 Benjamin Ford 488 20     6 2:10:30.54 9:58/M 2:10:30.54
 
Top

Male 25 to 29

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 7 Seth Criswell 406 26 1 47:42.94 7:17/M 1 52:58.16 8:05/M 1:40:41.10
2 11 Massimiliano Vitellaro 487 26 2 48:29.51 7:24/M 3 56:16.78 8:35/M 1:44:46.29
3 18 Kevin McKenna 499 28 4 55:51.83 8:32/M 2 55:53.59 8:32/M 1:51:45.42
4 23 Trevor Reeves 573 27 3 55:51.19 8:32/M 4 58:37.42 8:57/M 1:54:28.61
5 77 Ryan Reid 501 26 5 1:02:40.28 9:34/M 5 1:18:50.71 12:02/M 2:21:30.99
6 130 Wensen Niu 417 28 6 1:34:48.02 14:28/M 6 1:43:34.58 15:49/M 3:18:22.60
 
Top

Male 30 to 34

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 4 Chase Adams 341 32 1 46:10.23 7:03/M 1 48:14.24 7:22/M 1:34:24.47
2 10 Andrew Burkhart 566 31 3 51:31.24 7:52/M 2 51:28.46 7:51/M 1:42:59.70
3 44 Ryan Morgan 465 34 4 59:17.95 9:03/M 4 1:05:44.09 10:02/M 2:05:02.04
4 45 Andy Ashcraft 430 31 5 59:21.32 9:04/M 3 1:05:40.94 10:02/M 2:05:02.26
5 113 Robert Peach 459 33 6 1:24:17.48 12:52/M 5 1:33:06.82 14:13/M 2:57:24.30
 
Top

Male 35 to 39

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 5 Scott Krause 470 36 1 47:22.66 7:14/M 1 48:22.60 7:23/M 1:35:45.26
2 14 Kristopher Ying 423 36 2 53:37.38 8:11/M 2 55:05.17 8:25/M 1:48:42.55
3 17 Bobby Lassiter 331 35 3 55:06.77 8:25/M 3 56:20.67 8:36/M 1:51:27.44
4 25 Jonathan Faust 511 36 5 57:07.56 8:43/M 4 59:26.56 9:04/M 1:56:34.12
5 37 Philip Huddleston 489 36 4 56:55.26 8:41/M 6 1:05:56.24 10:04/M 2:02:51.50
6 43 Brian Knight 448 38 7 59:28.18 9:05/M 5 1:05:33.73 10:00/M 2:05:01.91
7 61 Sam Bloomquist 309 37 9 1:03:00.04 9:37/M 7 1:09:23.21 10:36/M 2:12:23.25
8 64 Gabe Hufford 478 39 8 1:00:18.12 9:12/M 8 1:13:35.18 11:14/M 2:13:53.30
9 83 Nick LaRowe 444 35 10 1:09:20.88 10:35/M 9 1:15:47.97 11:34/M 2:25:08.85
10 111 Andy Berli 458 38 11 1:17:53.36 11:53/M 10 1:35:21.68 14:33/M 2:53:15.04
 
Top

Male 40 to 44

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 9 Nathan Nehrt 422 40 1 49:35.20 7:34/M 1 52:38.32 8:02/M 1:42:13.52
2 20 David Benitez 528 44 2 53:34.26 8:11/M 3 59:03.69 9:01/M 1:52:37.95
3 21 Grant Price 311 40 3 54:11.87 8:16/M 2 58:30.45 8:56/M 1:52:42.32
4 33 Mike Hill 477 40 6 1:00:04.93 9:10/M 4 1:01:44.11 9:25/M 2:01:49.04
5 39 Jon Chaney 473 44 4 57:25.91 8:46/M 6 1:06:14.29 10:07/M 2:03:40.20
6 42 Michael Jarvis 469 41 5 59:10.19 9:02/M 5 1:05:24.54 9:59/M 2:04:34.73
7 74 Eric Holloway 428 44 8 1:07:24.38 10:17/M 7 1:12:41.47 11:06/M 2:20:05.85
8 82 Benjamin Holloway 314 40 7 1:03:33.29 9:42/M 8 1:19:10.64 12:05/M 2:22:43.93
9 93 Travis Bailey 522 44 10 1:13:12.63 11:11/M 9 1:20:49.56 12:20/M 2:34:02.19
10 104 Christopher Gerbers 535 40 9 1:11:07.10 10:51/M 10 1:30:45.83 13:51/M 2:41:52.93
11 125 James Troutt 403 41     12 3:07:05.00 14:17/M 3:07:05.00
12 135 William Bird 308 40 11 1:53:35.34 17:20/M 11 2:01:03.29 18:29/M 3:54:38.63
 
Top

Male 45 to 49

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 8 Chad Beck 533 45 1 50:24.78 7:42/M 1 50:42.13 7:44/M 1:41:06.91
2 16 John Hauber 621 49 2 52:11.89 7:58/M 3 59:01.42 9:01/M 1:51:13.31
3 32 David Thomas 453 45 5 1:01:21.49 9:22/M 4 1:00:08.82 9:11/M 2:01:30.31
4 36 Matt Kincaid 482 47 8 1:04:02.47 9:47/M 2 58:44.34 8:58/M 2:02:46.81
5 52 Dustin Walden 393 45 3 59:09.18 9:02/M 6 1:09:26.19 10:36/M 2:08:35.37
6 57 Trent Hicks 560 48 6 1:02:21.55 9:31/M 5 1:07:50.25 10:21/M 2:10:11.80
7 69 Paul Smith 498 48 7 1:04:00.29 9:46/M 7 1:11:54.26 10:59/M 2:15:54.55
8 72 Wayne Wezel 493 48 4 1:00:52.37 9:18/M 9 1:18:32.35 11:59/M 2:19:24.72
9 84 David Mundy 392 45 10 1:10:48.71 10:49/M 8 1:15:53.74 11:35/M 2:26:42.45
10 110 Jeff Kolesar 456 49 11 1:17:52.00 11:53/M 10 1:35:21.09 14:33/M 2:53:13.09
11 127 ERIC ALCORN 463 45 12 1:28:03.70 13:27/M 11 1:40:26.21 15:20/M 3:08:29.91
12 136 De Curtis Grooms 608 47 13 1:53:27.81 17:19/M 12 2:01:40.94 18:35/M 3:55:08.75
 
Top

Male 50 to 54

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 28 James Thomas 497 52 2 57:05.79 8:43/M 1 1:00:43.08 9:16/M 1:57:48.87
2 31 John Reisner 400 54 1 56:59.10 8:42/M 2 1:03:29.27 9:42/M 2:00:28.37
3 51 Carl Youngstafel 394 51 3 57:09.41 8:44/M 6 1:11:24.01 10:54/M 2:08:33.42
4 60 Timm Schlegel 581 52 6 1:05:28.32 10:00/M 3 1:06:12.34 10:06/M 2:11:40.66
5 63 Gardner Van Hooser 339 54 4 1:03:57.65 9:46/M 4 1:09:34.73 10:37/M 2:13:32.38
6 71 Brett Wells 531 53 7 1:07:52.03 10:22/M 5 1:10:36.69 10:47/M 2:18:28.72
7 86 Mark Dutler 520 51 5 1:05:19.48 9:58/M 8 1:22:53.16 12:39/M 2:28:12.64
8 88 David Manson 380 54 8 1:10:02.86 10:42/M 7 1:19:53.42 12:12/M 2:29:56.28
 
Top

Male 55 to 59

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 22 Jim Hoover 443 59 1 55:50.90 8:31/M 1 57:11.40 8:44/M 1:53:02.30
2 67 Rod Waltz 587 56 2 1:06:42.65 10:11/M 2 1:08:04.36 10:24/M 2:14:47.01
3 96 STEPHEN BARTLETT 523 56 4 1:15:40.71 11:33/M 4 1:20:14.54 12:15/M 2:35:55.25
4 99 Greg Kline 340 59 6 1:18:43.18 12:01/M 3 1:19:07.84 12:05/M 2:37:51.02
5 105 Robert harmon jr. 377 58 5 1:18:29.64 11:59/M 5 1:23:50.70 12:48/M 2:42:20.34
6 115 Mark Atkins 376 58 3 1:13:11.57 11:10/M 7 1:47:30.93 16:25/M 3:00:42.50
7 122 Steven O’Daniel 556 55 7 1:26:21.22 13:11/M 6 1:40:09.51 15:17/M 3:06:30.73
8 134 Jeff Davenport 344 57 8 1:52:50.04 17:14/M 8 2:01:13.05 18:30/M 3:54:03.09
9 138 Greg Paton 508 55 9 2:00:34.92 18:24/M 9 2:15:34.35 20:42/M 4:16:09.27
 
Top

Male 60 to 64

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 59 Richard Goebel 526 62 1 1:01:10.36 9:20/M 1 1:09:22.35 10:35/M 2:10:32.71
2 103 Dave Burton 527 62 3 1:16:07.31 11:37/M 2 1:24:03.15 12:50/M 2:40:10.46
 
Top

Male 65 and Over

  Overall   ———— Quarter ———— ———— Finish ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 101 Bill Conard 551 75 1 1:17:21.36 11:49/M 1 1:21:54.12 12:30/M 2:39:15.48




2017 Beaver Chase Urban Trail Race


Age Group Results


August 12, 2017




Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org



Men: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 60-64

Women: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 40-44 45-49 50-54 55-59

Marathon

Top

Female Open Winners

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 14 Renee Guthrie Harrison OH 302 33 ***** 1:00:20.83 9:13/M ***** 1:00:43.98 9:16/M ***** 1:03:08.51 9:38/M ***** 1:03:37.56 9:43/M 4:07:50.88
2 16 Michelle Young 609 32 ***** 1:02:18.74 9:31/M ***** 1:03:39.46 9:43/M ***** 1:04:59.91 9:55/M ***** 1:07:11.93 10:15/M 4:18:10.04
3 20 Hannah Dutler COUNTRYSIDE IL 519 19 ***** 1:05:39.48 10:01/M ***** 1:07:02.61 10:14/M ***** 1:07:41.23 10:20/M ***** 1:08:52.63 10:31/M 4:29:15.95
 
Top

Female 19 and Under

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 28 Erica Ashby OGDEN DUNES IN 408 17 1 1:05:47.80 10:03/M 1 1:13:38.09 11:15/M 1 1:20:17.62 12:15/M 1 1:27:13.80 13:19/M 5:06:57.31
2 35 Julia Marino East Greenbush NY 496 19 2 1:12:59.20 11:09/M 2 1:21:52.39 12:30/M 2 1:32:42.73 14:09/M 2 1:36:57.99 14:48/M 5:44:32.31
 
Top

Female 20 to 24

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 36 Kiara Luers FAYETTEVILLE AR 387 24 1 1:09:29.92 10:36/M 1 1:23:43.18 12:47/M 1 1:34:41.06 14:27/M 1 1:31:13.24 13:56/M 5:39:07.40
 
Top

Female 25 to 29

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 27 Natalie Moran Louisville KY 373 28 1 1:31:39.24 14:00/M 1 1:00:46.61 9:17/M 1 1:06:16.22 10:07/M 1 1:12:30.65 11:04/M 4:51:12.72
 
Top

Female 40 to 44

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 25 April Tedrow Mitchell IN 563 40 1 1:05:06.04 9:56/M 1 1:12:44.35 11:06/M 1 1:17:28.74 11:50/M 1 1:18:26.27 11:58/M 4:53:45.40
2 32 Christina Varghese Carmel IN 316 42 2 1:07:32.44 10:19/M 2 1:13:58.92 11:18/M 3 1:31:06.72 13:55/M 3 1:38:34.86 15:03/M 5:31:12.94
3 38 Emily Walton Pleasant Hill CA 358 41 3 1:21:02.53 12:22/M 3 1:26:44.88 13:15/M 2 1:30:58.12 13:53/M 2 1:32:11.66 14:04/M 5:50:57.19
 
Top

Female 45 to 49

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 43 Lori Everts Beecher IL 426 48 1 1:26:00.05 13:08/M 1 1:41:13.68 15:27/M 1 1:37:20.41 14:52/M 2 1:54:49.35 17:32/M 6:39:23.49
2 45 Sheila Bundscho Lewis Colleyville TX 583 46 2 1:34:19.16 14:24/M 2 1:45:29.85 16:06/M 2 1:48:25.29 16:33/M 1 1:53:09.84 17:16/M 7:01:24.14
 
Top

Female 50 to 54

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 26 Karin Van Den Broeck 619 50 1 1:05:24.81 9:59/M 1 1:10:32.18 10:46/M 1 1:20:11.91 12:15/M 1 1:22:34.51 12:36/M 4:58:43.41
2 40 Kathleen Dwyer 614 54 2 1:19:32.90 12:09/M 2 1:26:32.77 13:13/M 3 1:40:34.99 15:21/M 2 1:42:33.45 15:39/M 6:09:14.11
3 44 Kathy Figuieras Plainfield IL 484 53 3 1:26:00.75 13:08/M 3 1:41:12.63 15:27/M 2 1:37:44.82 14:55/M 3 1:54:25.31 17:28/M 6:39:23.51
 
Top

Female 55 to 59

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 22 Rosemary Duffy-Greslo ELK GROVE VLG IL 492 55 1 1:08:50.55 10:31/M 1 1:08:18.62 10:26/M 1 1:15:12.64 11:29/M 1 1:27:22.46 13:20/M 4:59:44.27
 
Top

Male Open Winners

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 1 Lee Scott CLIVE IA 464 22 ***** 45:00.44 6:52/M ***** 44:15.73 6:45/M ***** 42:16.21 6:27/M ***** 43:55.17 6:42/M 2:55:27.55
2 2 Charles Randall W LAFAYETTE IN 521 19 ***** 45:03.11 6:53/M ***** 46:09.86 7:03/M ***** 53:45.07 8:12/M ***** 57:33.60 8:47/M 3:22:31.64
3 3 Matthew Jourdan Indianapolis IN 615 46 ***** 50:11.33 7:40/M ***** 50:45.61 7:45/M ***** 51:54.77 7:55/M ***** 58:07.69 8:52/M 3:30:59.40
 
Top

Male 19 and Under

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 5 John Olson Chesterton IN 350 19 1 45:07.52 6:53/M 1 49:13.22 7:31/M 1 1:00:35.70 9:15/M 1 1:08:46.15 10:30/M 3:43:42.59
 
Top

Male 20 to 24

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 4 Trey Scott Saint Louis MO 396 24 1 49:08.46 7:30/M 1 51:12.47 7:49/M 1 53:13.37 8:07/M 1 59:54.24 9:09/M 3:33:28.54
2 24 Travis Scheadler Loveland OH 434 21 2 1:08:36.22 10:28/M 2 1:07:04.07 10:14/M 2 1:17:09.49 11:47/M 2 1:24:26.43 12:53/M 4:57:16.21
 
Top

Male 25 to 29

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 8 Wesley King Nashville TN 429 27 2 54:58.41 8:24/M 1 54:21.23 8:18/M 1 57:25.93 8:46/M 1 1:13:46.16 11:16/M 4:00:31.73
2 10 Eric Olson Bondurant IA 328 28 1 52:45.04 8:03/M 2 55:05.72 8:25/M 2 1:06:16.73 10:07/M 2 1:14:43.61 11:24/M 4:08:51.10
3 41 Travis Jones Vincennes IN 337 26 5 1:07:56.97 10:22/M 4 1:28:21.78 13:29/M 4 1:50:44.31 16:54/M 4 1:59:14.44 18:12/M 6:26:17.50
4 42 Cory Sneddon Summerville SC 547 29 4 1:05:46.51 10:02/M 5 1:41:48.05 15:33/M 5 1:54:02.84 17:25/M 3 1:52:07.76 17:07/M 6:33:45.16
DNF DNF Jonathon Hendricks Kokomo IN 407 28 3 1:01:13.26 9:21/M 3 1:04:01.57 9:46/M 3 1:25:40.82 13:05/M      
 
Top

Male 30 to 34

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 9 Clifton Hackman Noblesville IN 582 32 1 51:28.85 7:51/M 1 54:40.47 8:21/M 1 1:03:32.33 9:42/M 1 1:16:13.55 11:38/M 4:05:55.20
2 11 Patrick Oxley Knoxville TN 447 31 2 52:47.77 8:04/M 2 56:36.53 8:38/M 2 1:05:34.08 10:01/M 2 1:26:11.73 13:09/M 4:21:10.11
 
Top

Male 35 to 39

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 6 Aaron Kennedy Minneapolis MN 313 38 1 50:34.41 7:43/M 2 52:05.90 7:57/M 1 54:48.01 8:22/M 1 1:01:37.77 9:24/M 3:39:06.09
2 7 Robert Reynolds Columbus IN 559 36 2 51:30.96 7:52/M 1 51:53.43 7:55/M 2 55:16.65 8:26/M 4 1:19:03.75 12:04/M 3:57:44.79
3 12 Francisco Gonzales KOKOMO IN 412 38 3 1:01:11.71 9:20/M 3 1:00:21.50 9:13/M 3 1:01:45.57 9:26/M 3 1:14:27.41 11:22/M 4:17:46.19
4 18 Blair Johnson Saint Joseph MI 442 39 4 1:02:54.31 9:36/M 4 1:06:40.75 10:11/M 4 1:07:06.64 10:15/M 2 1:11:12.07 10:52/M 4:27:53.77
5 30 Sean Nix Louisville KY 323 36 5 1:04:39.81 9:52/M 5 1:12:27.26 11:04/M 6 1:35:05.47 14:31/M 6 1:45:23.00 16:05/M 5:37:35.54
6 31 Adam Brownlee Bowling Green KY 324 38 6 1:04:42.26 9:53/M 6 1:12:31.82 11:04/M 5 1:34:59.72 14:30/M 5 1:45:22.01 16:05/M 5:37:35.81
 
Top

Male 40 to 44

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 23 Joby Varghese Carmel INDIANA 317 43 2 1:07:48.39 10:21/M 2 1:08:56.87 10:31/M 1 1:15:40.20 11:33/M 2 1:27:18.02 13:20/M 4:59:43.48
2 33 Aaron Stevens Natick MA 471 40 4 1:14:52.01 11:26/M 3 1:20:49.88 12:20/M 2 1:25:42.52 13:05/M 1 1:20:59.27 12:22/M 5:22:23.68
3 37 Michael Taylor hilliard OH 457 41 3 1:13:51.13 11:16/M 4 1:21:15.62 12:24/M 3 1:39:07.77 15:08/M 3 1:27:54.58 13:25/M 5:42:09.10
 
Top

Male 45 to 49

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 13 Robert Dawson Johannesburg 327 45 1 57:10.82 8:44/M 2 58:30.17 8:56/M 1 1:08:04.55 10:24/M 1 1:18:44.45 12:01/M 4:22:29.99
2 15 Tom Hagman Carmel IN 503 47 2 57:30.07 8:47/M 1 58:22.35 8:55/M 2 1:09:08.09 10:33/M 3 1:24:20.46 12:53/M 4:29:20.97
3 29 Howard Choi WHITE PLAINS NY 433 47 4 1:08:42.69 10:29/M 4 1:12:11.29 11:01/M 4 1:22:54.08 12:39/M 2 1:21:17.47 12:25/M 5:05:05.53
4 19 Craig Thompson carmel IN 480 46 3 1:01:55.56 9:27/M 3 1:08:06.07 10:24/M 3 1:09:48.43 10:39/M 4 1:54:06.76 17:25/M 5:13:56.82
 
Top

Male 50 to 54

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 17 Paul Kelly 610 53 1 1:02:19.35 9:31/M 1 1:03:35.27 9:42/M 1 1:05:04.04 9:56/M 1 1:07:10.99 10:15/M 4:18:09.65
2 46 Walter Evans Mooreland IN 424 52 3 1:37:47.76 14:56/M 3 1:52:00.90 17:06/M 2 1:55:21.79 17:37/M 2 1:55:04.91 17:34/M 7:20:15.36
 
Top

Male 60 to 64

  Overall     ———— Quarter ———— ———— Half ———— ———— 3/4 ———— ———— Marathon ———— Total
Place Place Name City Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 34 Boris Tannenbaum Mundelein IL 517 61 1 1:14:51.52 11:26/M 1 1:20:51.06 12:21/M 2 1:25:42.86 13:05/M 2 1:38:35.67 15:03/M 5:40:01.11
2 39 Ken Fattmann Bentonville AR 574 61 2 1:25:07.02 13:00/M 2 1:33:03.36 14:12/M 1 1:25:00.32 12:59/M 1 1:33:40.28 14:18/M 5:56:50.98

Upcoming Races