2017 Hops & Flip Flops Overall

Thanks to Speedway Running Club for a Great Event





Hops & Flip Flops 5k


Overall Finish List


August 19, 2017




Results by RaceMaker Productions LLC RaceMaker Productions LLC

5k

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 John(JT) Hodges Indianapolis IN 294 16 M 1 Top Fin 16:04.39 5:11/M
2 James Harris Indianapolis IN 28 53 M 2 Top Fin 18:49.87 6:04/M
3 Jim Yates 305 60 M 3 Top Fin 19:35.38 6:19/M
4 John Johnson Clinton IN 148 50 M 1 50-59 20:07.66 6:29/M
5 Chad Beck Indianapolis IN 104 45 M 1 40-49 20:14.70 6:32/M
6 Neel Patel 283 39 M 1 30-39 20:18.03 6:33/M
7 Sarah Storm Bloomington IN 51 37 F 1 Top Fin 20:37.61 6:39/M
8 Cindy Harris Indianapolis IN 27 48 F 2 Top Fin 20:47.07 6:42/M
9 Michael Hines Brownsburg IN 186 57 M 2 50-59 20:58.94 6:46/M
10 Robert Lopez Indianapolis IN 172 51 M 3 50-59 21:17.91 6:52/M
11 James Shults Indianapolis IN 220 46 M 2 40-49 21:23.18 6:54/M
12 David Yanez Indianapolis IN 197 41 M 3 40-49 21:54.15 7:04/M
13 David Thomas Plainfield IN 179 45 M 4 40-49 21:56.63 7:05/M
14 Jason Eldridge Indianapolis IN 137 39 M 2 30-39 22:00.36 7:06/M
15 James Phares McCordsville IN 212 35 M 3 30-39 22:05.57 7:07/M
16 Andy Longo Fishers IN 185 54 M 4 50-59 22:17.06 7:11/M
17 Phillip Blair Ross Indianapolis IN 150 56 M 5 50-59 22:28.23 7:15/M
18 Darren Holland Indianapolis IN 89 49 M 5 40-49 22:36.99 7:17/M
19 Gregg DeLong Cicero IN 39 55 M 6 50-59 23:03.39 7:26/M
20 Mike Francis Indianapolis IN 213 51 M 7 50-59 23:05.70 7:27/M
21 Patrick Eckhardt Fishers IN 45 31 M 4 30-39 23:15.71 7:30/M
22 Yanina Rowley 278 31 F 3 Top Fin 23:26.25 7:34/M
23 Lesley Keller Indianapolis IN 29 51 F 1 50-59 23:35.03 7:36/M
24 Christopher Roman Indianapolis IN 209 36 M 5 30-39 23:35.48 7:36/M
25 Nathan Lowe Indianapolis IN 44 30 M 6 30-39 23:43.30 7:39/M
26 Curtis Miller Indianapolis IN 87 31 M 7 30-39 23:47.79 7:40/M
27 Kyle Mosier Speedway IN 1 31 M 8 30-39 23:54.39 7:43/M
28 Lauren Bailey Indianapolis IN 33 36 F 1 30-39 23:55.27 7:43/M
29 Andrew Sweeney Greenwood IN 149 39 M 9 30-39 23:58.80 7:44/M
30 Alex Young 263 8 M 1 1-19 23:59.26 7:44/M
31 Michael Meredtih Greenwood IN 5 35 M 10 30-39 24:04.12 7:46/M
32 Cjhad Gustin Indianapolis IN 88 37 M 11 30-39 24:04.75 7:46/M
33 Chad Litton Fishers IN 182 43 M 6 40-49 24:13.09 7:49/M
34 Molly Watanabe Zionsville IN 173 24 F 1 20-29 24:28.30 7:54/M
35 Marie Lewis Avon IN 2 38 F 2 30-39 24:33.20 7:55/M
36 Janae Meyers Indianapolis IN 43 27 F 2 20-29 24:42.65 7:58/M
37 Jennifer Miller Indianapolis IN 40 30 F 3 30-39 24:44.14 7:59/M
38 Kendra Wood Indianapolis IN 195 43 F 1 40-49 24:55.44 8:02/M
39 Leah Roach Indianapolis IN 118 28 F 3 20-29 24:55.94 8:02/M
40 Jeff Lund Indianapolis IN 178 40 M 7 40-49 24:57.76 8:03/M
41 Brent Bohs Anderson IN 64 30 M 12 30-39 25:06.38 8:06/M
42 Debera Schroeder Indianapolis IN 108 27 F 4 20-29 25:06.57 8:06/M
43 Monica Fryska Anderson IN 63 30 F 4 30-39 25:14.79 8:08/M
44 Anthony Reiss 309 35 M 13 30-39 25:18.71 8:10/M
45 Nicole Svorinic Indianapolis IN 12 27 F 5 20-29 25:24.81 8:12/M
46 Kurt Hershberger Indianapolis IN 295 32 M 14 30-39 25:35.03 8:15/M
47 Steve Glogoza Saint Peters MO 59 52 M 8 50-59 26:00.37 8:23/M
48 Wyatt Queener Washington DC 81 42 M 8 40-49 26:06.44 8:25/M
49 Seth Hileman Speedway IN 161 37 M 15 30-39 26:07.92 8:25/M
50 Mike Theodore Speedway IN 80 40 M 9 40-49 26:08.10 8:26/M
51 Daniel Wheeler Indianapolis IN 65 40 M 10 40-49 26:11.26 8:27/M
52 Mindy Ochoa Shelbyville IN 83 32 F 5 30-39 26:17.94 8:29/M
53 Rebecca Merlina Galveston IN 302 52 F 2 50-59 26:23.99 8:31/M
54 Christy Wash Indianapolis IN 127 37 F 6 30-39 26:38.68 8:35/M
55 Jorja Lyons Speedway IN 35 34 F 7 30-39 26:41.58 8:36/M
56 Jeff Lowry Indianapolis IN 165 50 M 9 50-59 26:41.85 8:36/M
57 Barb Stayton Indianapolis IN 96 63 F 1 60-99 26:47.05 8:38/M
58 Jennifer Challand Indianapolis IN 106 32 F 8 30-39 26:50.65 8:39/M
59 Roderick Morrison Fort Wayne IN 78 40 M 11 40-49 26:56.01 8:41/M
60 Tara Morrison Fort Wayne IN 79 30 F 9 30-39 26:57.33 8:42/M
61 Penny Yates Indianapolis IN 95 53 F 3 50-59 27:11.45 8:46/M
62 Alexander Renie Indianapolis IN 171 26 M 1 20-29 27:22.23 8:50/M
63 Kelly Glogoza Fishers IN 215 46 F 2 40-49 27:22.87 8:50/M
64 Anne Thompson Indianapolis IN 34 63 F 2 60-99 27:28.18 8:52/M
65 Joe Salee Columbus IN 42 56 M 10 50-59 27:35.29 8:54/M
66 Sarah Zack 273 40 F 3 40-49 27:45.86 8:57/M
67 Steve Tiffany Indianapolis IN 193 50 M 11 50-59 27:59.30 9:02/M
68 Katie Walton Speedway IN 25 28 F 6 20-29 28:05.99 9:04/M
69 Sarah Foulke Indianapolis IN 111 39 F 10 30-39 28:06.08 9:04/M
70 John T Koehler Indianapolis IN 103 59 M 12 50-59 28:11.00 9:05/M
71 Kayla Gross 307 29 F 7 20-29 28:11.56 9:05/M
72 Marissa Fouse Indianapolis IN 46 28 F 8 20-29 28:15.94 9:07/M
73 Brian Neal Morgantown IN 134 50 M 13 50-59 28:19.90 9:08/M
74 Rob McIntyre Indianapolis IN 131 50 M 14 50-59 28:19.91 9:08/M
75 Emilee Anderson Indianapolis IN 210 33 F 11 30-39 28:21.62 9:09/M
76 Lindsay Davis Indianapolis IN 153 32 F 12 30-39 28:24.31 9:10/M
77 Kelly Neal Morgantown IN 133 50 F 4 50-59 28:25.00 9:10/M
78 Claire Willard Indianapolis IN 60 36 F 13 30-39 28:31.61 9:12/M
79 Jamey Johnson Indianapolis IN 192 41 F 4 40-49 28:33.17 9:13/M
80 Sharon VanMeeter Indianapolis IN 107 56 F 5 50-59 28:41.60 9:15/M
81 Ryan Ratcliff Indianapolis IN 94 46 M 12 40-49 28:45.14 9:16/M
82 Rick Martin 306 48 M 13 40-49 29:02.87 9:22/M
83 Chad Robertson Brownsburg IN 190 38 M 16 30-39 29:03.74 9:22/M
84 Charles Johnson Brownsburg IN 68 40 M 14 40-49 29:07.15 9:24/M
85 Finan Doyle 242 11 M 2 1-19 29:08.44 9:24/M
86 Billy MacLeod 280 37 M 17 30-39 29:24.07 9:29/M
87 Darrin Walton Speedway IN 22 56 M 15 50-59 29:39.02 9:34/M
88 Bianca Crager 285 39 F 14 30-39 29:39.31 9:34/M
89 Kristy Litton Fishers IN 181 40 F 5 40-49 29:42.50 9:35/M
90 Laura Trackwell Indianapolis IN 19 26 F 9 20-29 29:43.30 9:35/M
91 Michelle Lowry Indianapolis IN 166 47 F 6 40-49 30:03.59 9:42/M
92 Chris Heylmann Brownsburg IN 304 41 M 15 40-49 30:08.49 9:43/M
93 Michael Barnes McCordsville IN 200 32 M 18 30-39 30:09.39 9:44/M
94 Mindy Schelling Indianapolis IN 297 35 F 15 30-39 30:09.80 9:44/M
95 Daniel Sisk Indianapolis IN 157 39 M 19 30-39 30:13.63 9:45/M
96 Mike Miller Martinsville IN 158 43 M 16 40-49 30:14.62 9:45/M
97 Paula J. Ross Indianapolis IN 151 54 F 6 50-59 30:22.32 9:48/M
98 Kathleen Deal Indianapolis IN 206 54 F 7 50-59 30:23.49 9:48/M
99 Brian Reardon Indianapolis IN 115 35 M 20 30-39 30:26.07 9:49/M
100 Unknown Partic. 99991 99991 M 1 0- 0 30:30.28 9:50/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Adam Ira Indianapolis IN 13 28 M 2 20-29 30:38.82 9:53/M
102 Amber Bollman 281 38 F 16 30-39 30:41.26 9:54/M
103 John Gould Indianapolis IN 41 49 M 17 40-49 30:41.67 9:54/M
104 Shelby Hartzell West Lafayette IN 76 20 F 10 20-29 30:42.67 9:54/M
105 Richard Deal Indianapolis IN 130 55 M 16 50-59 30:43.59 9:55/M
106 Wade Fulford Zionsville IN 156 48 M 18 40-49 30:46.31 9:55/M
107 Cherie Barr Muncie IN 163 46 F 7 40-49 30:53.99 9:58/M
108 Chey-Ane Bishop 282 31 F 17 30-39 30:55.54 9:58/M
109 Adam Walton Speedway IN 23 28 M 3 20-29 31:19.18 10:06/M
110 Jenna Johnson Indianapolis IN 56 30 F 18 30-39 31:21.46 10:07/M
111 Ryan Rieff Indianapolis IN 57 32 M 21 30-39 31:23.21 10:07/M
112 Griffen Hunger 268 7 M 3 1-19 31:25.98 10:08/M
113 Jessica Reiss 308 35 F 19 30-39 31:26.28 10:08/M
114 Christine Duncan Plainfield IN 10 39 F 20 30-39 31:49.24 10:16/M
115 Ashley Monroe Plainfield IN 8 32 F 21 30-39 31:59.26 10:19/M
116 Ray Tice Indianapolis IN 82 38 M 22 30-39 32:01.01 10:20/M
117 Lori Jacobs Jeffersonville IN 129 48 F 8 40-49 32:13.73 10:24/M
118 Lindsay Cloyd Greenwood IN 113 34 F 22 30-39 32:24.69 10:27/M
119 Lauren Crausare Indianapolis IN 9 46 F 9 40-49 32:32.98 10:30/M
120 Kara Curtis Indianapolis IN 207 27 F 11 20-29 32:33.07 10:30/M
121 Mark Owens Jeffersonville IN 128 42 M 19 40-49 32:34.32 10:30/M
122 Vince Centracchio Indianapolis IN 32 50 M 17 50-59 32:38.72 10:32/M
123 Greg Crausare Indianapolis IN 116 47 M 20 40-49 32:40.45 10:32/M
124 Mary Taitano Fishers IN 85 36 F 23 30-39 32:43.66 10:33/M
125 Willie Doyle Fishers IN 86 42 M 21 40-49 32:44.88 10:34/M
126 Teresa Hazel Indianapolis IN 140 49 F 10 40-49 32:49.92 10:35/M
127 Anna Gleixner 276 23 F 12 20-29 32:51.07 10:36/M
128 Erin Stader Plainfield IN 101 45 F 11 40-49 32:51.55 10:36/M
129 Rick Yeary Tipton IN 110 55 M 18 50-59 32:54.90 10:37/M
130 Doug Roach Indianapolis IN 119 38 M 23 30-39 32:57.26 10:38/M
131 Keri-Ann Harper Indianapolis IN 98 37 F 24 30-39 33:14.51 10:43/M
132 Deanna Simmons 310 32 F 25 30-39 33:21.21 10:45/M
133 Naia Ballinger Avon IN 141 43 F 12 40-49 33:21.42 10:45/M
134 Nancy Cline Indianapolis IN 303 58 F 8 50-59 33:45.42 10:53/M
135 Kelly Shank Indianapolis IN 201 28 F 13 20-29 33:52.98 10:55/M
136 Jeffrey McClimon Fortville IN 135 51 M 19 50-59 33:59.62 10:58/M
137 Sandra Watanabe Zionsville IN 174 59 F 9 50-59 34:04.64 10:59/M
138 William Schaefer Indianapolis IN 208 58 M 20 50-59 34:10.42 11:01/M
139 Jack Fisher 238 M 2 0- 0 34:10.58 11:01/M
140 Darin Fisher Indianapolis IN 300 44 M 22 40-49 34:11.57 11:02/M
141 Phoenix Hunger 261 M 3 0- 0 34:14.37 11:03/M
142 Keira Perkins Indianapolis IN 219 34 F 26 30-39 34:14.55 11:03/M
143 Kevin Myers Frankfort IN 138 64 M 1 60-99 34:16.47 11:03/M
144 Brittany Schroeder Columbus OH 214 29 F 14 20-29 34:21.71 11:05/M
145 Leslie Charters West Lafayette IN 17 34 F 27 30-39 34:25.77 11:06/M
146 Bianca Medrano Buxton NC 14 40 F 13 40-49 34:28.96 11:07/M
147 Drew Charters West Lafayette IN 18 34 M 24 30-39 34:29.01 11:07/M
148 Annabelle Drake 259 13 F 1 1-19 34:40.34 11:11/M
149 Doug Keaton Indianapolis IN 92 50 M 21 50-59 34:42.98 11:12/M
150 Scott Crane Fishers IN 91 46 M 23 40-49 34:43.04 11:12/M
151 Davina Merrell Indianapolis IN 168 44 F 14 40-49 34:44.49 11:12/M
152 Virginie Adams Indianapolis IN 69 27 F 15 20-29 34:48.17 11:14/M
153 Susan Skelton Avon IN 31 52 F 10 50-59 34:58.17 11:17/M
154 Heather Sacha Michigantown IN 160 30 F 28 30-39 34:58.59 11:17/M
155 Jennifer Tiffany Indianapolis IN 194 47 F 15 40-49 35:26.67 11:26/M
156 Patti Hammerle Brownsburg IN 109 49 F 16 40-49 35:41.02 11:31/M
157 Jodi Reeder Greenwood IN 145 50 F 11 50-59 35:44.78 11:32/M
158 Jo Ellen Hansen Indianapolis IN 147 49 F 17 40-49 35:44.82 11:32/M
159 Abby Reeder Greenwood IN 146 19 F 2 1-19 35:44.92 11:32/M
160 Katherine Cooper Indianapolis IN 162 36 F 29 30-39 35:55.72 11:35/M
161 Sharon Wilson Speedway IN 125 60 F 3 60-99 35:57.87 11:36/M
162 Kim Morris Frankfort IN 170 58 F 12 50-59 36:17.33 11:42/M
163 Vanessa Robertson Brownsburg IN 189 37 F 30 30-39 36:25.49 11:45/M
164 Bob Sunman Indianapolis IN 97 67 M 2 60-99 36:36.20 11:48/M
165 Faith Gerke Indianapolis IN 152 28 F 16 20-29 36:53.21 11:54/M
166 Angie McIntyre Indianapolis IN 132 46 F 18 40-49 36:58.50 11:55/M
167 Lindsey Birt Greencastle IN 54 33 F 31 30-39 37:12.39 12:00/M
168 Cathy Knapp Greenwood IN 216 65 F 4 60-99 37:19.97 12:02/M
169 Joan Pea Indianapolis IN 154 58 F 13 50-59 37:27.89 12:05/M
170 Jessica Blevins Brownsburg IN 169 30 F 32 30-39 37:32.81 12:06/M
171 Rebecca Blevins Clinton IN 177 26 F 17 20-29 37:32.97 12:06/M
172 Jeremy Foulke Indianapolis IN 112 39 M 25 30-39 37:53.79 12:13/M
173 Shen Miller Fishers IN 204 11 M 4 1-19 38:15.58 12:20/M
174 Teppei Ichikawa Camby IN 159 42 M 24 40-49 38:48.16 12:31/M
175 Andrew McDermitt Fort Wayne IN 99 22 M 4 20-29 38:55.05 12:33/M
176 Katlyn McDermitt Blandford Indianapolis IN 100 27 F 18 20-29 38:56.15 12:34/M
177 Michael Kennedy Carmel IN 191 75 M 3 60-99 38:59.90 12:35/M
178 Megan Harvey Indianapolis IN 58 29 F 19 20-29 39:00.30 12:35/M
179 Alex Carrico Greenwood IN 90 26 M 5 20-29 39:00.47 12:35/M
180 Dan Dripps Speedway IN 26 26 M 6 20-29 39:12.53 12:39/M
181 Courtney Walton Speedway IN 24 25 F 20 20-29 39:12.89 12:39/M
182 Laura Martinez Indianapolis IN 126 28 F 21 20-29 39:17.33 12:40/M
183 Susan Emerson Indianapolis IN 187 55 F 14 50-59 39:38.33 12:47/M
184 Mary Pat Sapp Indianapolis IN 202 62 F 5 60-99 40:15.22 12:59/M
185 Kimberly Einstein Indianapolis IN 301 45 F 19 40-49 40:16.07 12:59/M
186 Amanda Pryor Indianapolis IN 296 36 F 33 30-39 40:16.18 12:59/M
187 Mark Conover Brownsburg IN 47 56 M 22 50-59 40:32.87 13:05/M
188 Robyn Maynard Brownsburg IN 50 55 F 15 50-59 40:34.51 13:05/M
189 Paul Zitterbart Brownsburg IN 73 66 M 4 60-99 41:00.40 13:14/M
190 Jennifer Doyle Indianapolis IN 188 40 F 20 40-49 41:03.92 13:15/M
191 Owen Doyle 248 M 4 0- 0 41:05.35 13:15/M
192 Ruby Lee Brownsburg IN 72 60 F 6 60-99 41:16.17 13:19/M
193 Laurie Watson Brownsburg IN 74 61 F 7 60-99 41:18.05 13:19/M
194 Akio Miller Fishers IN 205 9 M 5 1-19 41:36.73 13:25/M
195 Brian Ophoff Marion IA 143 50 M 23 50-59 41:42.72 13:27/M
196 Kate Ballinger Avon IN 142 8 F 3 1-19 41:45.24 13:28/M
197 Naia Ballinger 286 43 M 25 40-49 41:45.43 13:28/M
198 Melissa Baumann Pittsboro IN 139 45 F 21 40-49 41:46.97 13:28/M
199 Nan Miller Fishers IN 203 34 F 34 30-39 41:49.28 13:29/M
200 Stephanie Thomas Plainfield IN 180 42 F 22 40-49 42:01.81 13:33/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
201 Dana Ransford Avon IN 120 48 F 23 40-49 42:02.15 13:34/M
202 Jaime Ferguson Danville IN 121 40 F 24 40-49 42:16.22 13:38/M
203 Tonya Conover Brownsburg IN 48 48 F 25 40-49 43:32.88 14:03/M
204 Martin Maynard Brownsburg IN 49 54 M 24 50-59 43:33.01 14:03/M
205 Mike Stader Plainfield IN 102 45 M 26 40-49 44:05.14 14:13/M
206 Bernie Cinkoske Indianapolis IN 77 59 M 25 50-59 44:15.69 14:16/M
207 Kaitlyn Harger 244 F 1 0- 0 44:36.02 14:23/M
208 Lisa Harger 288 F 2 0- 0 44:39.14 14:24/M
209 Maidena Fulford Zionsville IN 155 46 F 26 40-49 44:45.38 14:26/M
210 Margaret Bloomer 249 F 3 0- 0 44:45.89 14:26/M
211 Sierra Hileman 251 F 4 0- 0 44:46.24 14:26/M
212 Emily Hileman Speedway IN 287 33 F 35 30-39 44:46.95 14:26/M
213 Vicky Wilkerson 275 54 F 16 50-59 44:54.44 14:29/M
214 Audra Blasdel Indianapolis IN 198 34 F 36 30-39 45:02.79 14:32/M
215 Jacob Blasdel Indianapolis IN 199 33 M 26 30-39 45:08.16 14:34/M
216 Jamie Toombs Indianapolis IN 196 35 F 37 30-39 45:16.77 14:36/M
217 Melissa Odar Mishawaka IN 218 34 F 38 30-39 45:17.47 14:36/M
218 Abigail Gleixner 277 21 F 22 20-29 45:46.42 14:46/M
219 Tracy Gleixxner 274 56 F 17 50-59 45:50.26 14:47/M
220 Mark Voll Brownsburg IN 16 61 M 5 60-99 46:10.00 14:54/M
221 Nan Voll Brownsburg IN 15 60 F 8 60-99 46:17.54 14:56/M
222 Chloe Redmond 267 F 5 0- 0 46:20.63 14:57/M
223 Denise Smith Indianapolis IN 289 56 F 18 50-59 46:24.12 14:58/M
224 Robin Lamkin Carmel IN 36 31 F 39 30-39 46:48.78 15:06/M
225 Kimberly Kruithoff Indianapolis IN 38 39 F 40 30-39 46:53.34 15:07/M
226 Christina Kruithoff Fishers IN 75 29 F 23 20-29 46:53.37 15:07/M
227 Sharon Watts Indianapolis IN 293 53 F 19 50-59 46:53.71 15:07/M
228 Delilah Collins 221 F 6 0- 0 47:24.11 15:17/M
229 Angela Cole Indianapolis IN 290 52 F 20 50-59 47:25.29 15:18/M
230 Khyati Soni Indianapolis IN 37 27 F 24 20-29 47:26.82 15:18/M
231 Renee Ray 291 F 7 0- 0 48:14.00 15:34/M
232 Grace Hunterman 256 F 8 0- 0 48:14.67 15:34/M
233 Fiona Humphrey 247 F 9 0- 0 48:16.22 15:34/M
234 Kay Richter Indianapolis IN 4 56 F 21 50-59 48:35.82 15:40/M
235 Curt Richter Indianapolis IN 3 58 M 26 50-59 48:37.22 15:41/M
236 Deana McClimon Fortville IN 136 38 F 41 30-39 49:04.37 15:50/M
237 Susie Keaton Indianapolis IN 93 49 F 27 40-49 49:06.11 15:50/M
238 Joe Dervin Indianapolis IN 217 73 M 6 60-99 49:25.38 15:56/M
239 Molly Schulz Linden IN 11 26 F 25 20-29 49:38.11 16:01/M
240 Erica Clinard Concord NC 53 28 F 26 20-29 49:39.20 16:01/M
241 Jacob Davis Indianapolis IN 298 40 M 27 40-49 50:00.20 16:08/M
242 Danielle Figlio Indianapolis IN 299 43 F 28 40-49 50:50.36 16:24/M
243 Kerry Gregory Brownsburg IN 66 45 F 29 40-49 51:31.01 16:37/M
244 Rebecca Maynard Indianapolis IN 67 27 F 27 20-29 51:32.59 16:37/M
245 Lucas Early 245 M 5 0- 0 52:39.30 16:59/M
246 Theresa Pucillo Indianapolis IN 84 58 F 22 50-59 53:47.40 17:21/M
247 Todd Struthers Speedway IN 124 50 M 27 50-59 53:49.58 17:22/M
248 Christine Wyatt Indianapolis IN 167 51 F 23 50-59 54:34.69 17:36/M
249 Stella Moore Indianapolis IN 175 47 F 30 40-49 54:34.92 17:36/M
250 Diann Ahrens Indianapolis IN 30 60 F 9 60-99 55:10.49 17:48/M
251 Mallory Moore Indianapolis IN 176 23 F 28 20-29 55:16.31 17:50/M
252 Michaela Besold Indianapolis IN 184 53 F 24 50-59 55:33.79 17:55/M
253 Linda Schmid Indianapolis IN 55 53 F 25 50-59 55:34.71 17:55/M
254 Linda Bottoms Indianapolis IN 70 62 F 10 60-99 55:41.18 17:58/M
255 Sandra Oliva Indianapolis IN 71 63 F 11 60-99 56:22.57 18:11/M
256 Angie Skinner Greenwood IN 183 41 F 31 40-49 57:06.63 18:25/M
257 Michele Cannon Indianapolis IN 105 31 F 42 30-39 1:01:02.82 19:41/M
258 Victoria Elzey Indianapolis IN 117 41 F 32 40-49 1:01:03.20 19:42/M







2017 Kidsfest 1k


2017 Kidsfest 1k


Overall Finish List


August 19, 2017




Results by RaceMaker Productions LLC RaceMaker Productions LLC


1k



Total
Place Name Grade Bib No Gend Time Pace
1 Finan Doyle 4 to 6 242 M 4:40.61 4:40/K
2 Unknown Partic. 99987 99987 M 4:40.66 4:40/K
3 Unknown Partic. 99988 99988 M 4:40.67 4:40/K
4 Hayden OConnor k-3 225 F 5:32.83 5:32/K
5 Cooper Walters k-3 223 M 5:43.99 5:43/K
6 Unknown Partic. 123 123 M 5:47.17 5:47/K
7 Leighton Oconnor k-3 226 F 5:53.89 5:53/K
8 Della Young k-3 264 F 5:58.15 5:58/K
9 Unknown Partic. 99991 99991 M 6:15.19 6:15/K
10 Catherine Pryor k-3 227 F 6:23.27 6:23/K
11 Unknown Partic. 296 296 M 6:27.42 6:27/K
12 Breleigh Dinwiddie k-3 237 F 6:33.53 6:33/K
13 Unknown Partic. 288 288 M 6:38.07 6:38/K
14 Adrian Hileman k-3 250 M 6:41.22 6:41/K
15 Unknown Partic. 114 114 M 7:17.89 7:17/K
16 Hannah Trulinger k-3 262 F 7:22.78 7:22/K
17 Andrew Blair k-3 253 M 8:21.78 8:21/K
18 Ella Johnson k-3 230 F 8:22.92 8:22/K
19 Unknown Partic. 292 292 M 8:27.91 8:27/K
20 BrookLynn El k-3 233 F 8:36.90 8:36/K
21 Ava Johnson k-3 229 F 8:56.25 8:56/K
22 Unknown Partic. 293 293 M 9:08.03 9:08/K
23 Griffin Redmon k-3 224 M 10:14.41 10:14/K
24 Unknown Partic. 289 289 M 10:17.59 10:17/K





Upcoming Races