2017 Speedway Zombie Fun Run Age Group Results

Thanks for Supporting the Tanya Isaac Foundation





2017 Speedway Zombie Fun Run


Age Group Results


October 27, 2017




Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org



5k Men: Top Finishers 0- 0 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

5k Women: Top Finishers 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59

5k

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nicole Erlich 132 24 11 30:06.23 9:50/M
Top

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sammie Dorn 122 17 88 1:02:36.65 20:19/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Taylor Kolanko 160 24 12 30:06.64 9:50/M
2 Virginie Adams Indianapolis IN 101 27 38 41:17.24 13:22/M
3 Katie Setcoski 183 29 41 43:52.60 14:14/M
4 Amber Keefer 158 26 42 43:53.54 14:14/M
5 Sarah Elefson 130 21 51 49:44.57 19:23/M
6 Caitlin Vonderohe 193 28 53 51:28.73 19:24/M
7 Kayla Mills 171 21 54 51:29.43 19:25/M
8 Ariel Howard 152 22 57 52:59.97 17:08/M
9 Mariah Waltz 196 23 63 54:18.00 17:38/M
10 Abby Long 165 29 64 54:21.49 17:34/M
11 Rachel Dorn 123 20 66 54:31.53 17:43/M
12 Amanda Fluck 135 26 73 58:38.89 19:00/M
13 Stacy Benge 106 28 78 59:05.38 19:07/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Katarzyna Cantu 115 36 15 33:01.54 10:41/M
2 Teri Stokes 190 39 18 35:14.03 11:26/M
3 Nicole Morgan 172 30 27 40:02.20 12:57/M
4 Luella Drake 126 39 36 41:12.76 13:22/M
5 Sarah Hines 585 35 40 43:06.83 13:57/M
6 Alycia Goss Speedway IN 141 30 44 46:24.47 15:01/M
7 Melanie Jones 157 36 61 54:10.36 17:30/M
8 Kelle Zeabart 518 31 65 54:22.68 17:35/M
9 Laura Rosenwinkel 182 33 70 56:10.60 19:52/M
10 Heather Medjeski 168 38 79 59:05.88 19:08/M
11 Erin Graves 143 37 81 59:39.59 19:21/M
12 Christina Callard 111 30 84 59:52.27 20:05/M
13 Mallory Bauer 103 31 85 1:00:38.75 19:39/M
14 Beth Vigne 191 32 91 1:13:51.73 23:55/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Hillory Eppley 589 48 16 33:14.51 10:45/M
2 Carrie Parsons 176 41 26 39:58.92 12:57/M
3 Lauren Crausare Speedway IN 545 46 49 48:52.24 15:52/M
4 Erin Stader Plainfiled IN 188 45 50 48:52.40 15:52/M
5 Heather Voorhis 194 49 68 56:10.44 19:52/M
6 Tricia Cannon 113 41 76 59:00.23 19:06/M
7 April Birmingham 107 48 77 59:04.82 19:07/M
8 Becky White Saint Louis MO 200 41 87 1:01:08.91 19:50/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Norma Leverenz INDIANAPOLIS IN 163 52 17 34:48.89 11:17/M
2 Margaret Hutchings 155 59 28 40:16.73 13:02/M
3 Angela Cole Indianapolis IN 117 52 30 41:10.13 13:23/M
4 Teresa Brand Greenwood IN 588 57 31 41:10.29 13:23/M
5 Michelle Sparks 187 51 55 52:55.03 17:10/M
6 Monica Smock 185 51 59 54:01.98 17:33/M
7 Monica Smock 186 55 60 54:03.80 17:33/M
8 Amy Waltz 197 53 62 54:17.80 17:38/M
9 Vickie Nobles 174 56 67 55:39.19 18:02/M
10 cindie hudson 153 53 72 58:38.77 19:00/M
11 Melodie Dorn 121 51 89 1:02:36.83 20:19/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mavin Diller 119 17 1 20:34.92 6:39/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Unknown Partic. 802 802 9 28:46.84 9:18/M
2 David Eppley 593 23 37:58.98 12:18/M
3 Unknown Partic. 566 566 29 41:10.12 13:22/M
4 Unknown Partic. 151 151 86 1:01:08.22 19:50/M
Top

Male 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alan Morris 506 16 2 20:34.97 6:39/M
2 Cal Morris 173 18 3 20:37.59 6:40/M
3 Quinn Murray Avon IN 590 8 7 27:54.12 9:02/M
4 Lucas Drake 568 18 32 41:10.78 13:22/M
5 Caleb Drake 584 17 35 41:12.09 13:22/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Eli Laidlaw 161 28 13 32:01.32 10:22/M
2 Cameron Smock 587 22 21 35:33.00 11:34/M
3 Kyle Fluck 136 29 25 39:53.75 12:55/M
4 Jake Allrich 102 22 52 49:44.57 19:23/M
5 Nate Goofin 139 29 58 53:07.42 17:10/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jacob Gorman 140 30 8 28:23.96 9:11/M
2 Stephen Cantu Avon IN 114 36 14 33:01.17 10:41/M
3 Nick Hensel 146 36 20 35:30.14 11:29/M
4 Kristopher May 167 37 22 35:53.60 11:37/M
5 Brian Sherrill 184 33 24 38:45.15 12:35/M
6 Joseph Drake 128 30 33 41:11.80 13:22/M
7 Ryan Dotson 125 37 37 41:14.60 13:23/M
8 MICHAEL FLETCHER 134 36 43 44:04.54 14:19/M
9 ernest Goss 142 32 45 46:24.71 15:01/M
10 Tom Vigne 192 32 46 46:30.22 15:05/M
11 Rodney Bauer 104 37 47 46:30.63 15:05/M
12 David Bruns 109 35 69 56:10.53 19:52/M
13 Bret Byerly 110 30 71 56:12.32 19:52/M
14 Gary Huffman 154 33 74 58:49.48 19:03/M
15 Casey Gibson 138 33 75 58:49.86 19:02/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Thomas Stansberry Speedway IN 169 42 4 25:54.19 8:28/M
2 Kyle Beimfohr Avon IN 105 44 6 27:48.36 9:04/M
3 Daniel Sterner 189 44 19 35:14.18 11:26/M
4 Gregg Drake 129 44 34 41:11.86 13:22/M
5 Troy Hines 586 46 39 43:05.91 13:57/M
6 Greg Crausare Speedway IN 549 47 48 48:51.56 15:52/M
7 Scott Graves 144 44 80 59:36.36 19:20/M
8 Drew Callard 112 43 83 59:51.69 20:04/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cameron Norris Zionsville IN 594 52 5 27:01.63 8:46/M
2 Rod Waltz RICHMOND IN 198 56 10 29:55.11 9:42/M
3 Tony Lewis 164 50 56 52:55.14 17:10/M
4 Randy Drake 127 52 90 1:13:35.81 23:49/M
Top

Male 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jim Patton 177 70 82 59:50.89 20:04/M