2018 Angry Turkey XC Team Results

Presented By: Endurance House, Fast Track Physical Therapy, and Daredevil Brewing




2018 Angry Turkey XC


November 17, 2018




Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org

Detail Team Results

5k

Team – 9 PCS Multisport

Finish Position – 1

Team Score (places): 130

Team Pos Bib No Name City/State Gend/Age O’all Place Cum Place Time Cum. Time
1 169 Jason Hargrave Plainfield IN M 44 11 11 21:47.00 21:47.00
2 170 Veronica Hargrave Plainfield IN F 13 26 37 24:55.26 46:42.26
3 176 Brian Petersson Plainfield IN M 44 14 51 22:15.59 1:08:57.85
4 33 Kettie Mothersead Avon IN F 51 28 79 25:09.08 1:34:06.93
5 153 Kyle Beimfohr Avon IN M 45 51 130 27:31.39 2:01:38.32
6 73 Tray Muse Plainfield IN M 35 112 242 39:09.98 2:40:48.30

Team – 2 Cascade XC

Finish Position – 2

Team Score (places): 169

Team Pos Bib No Name City/State Gend/Age O’all Place Cum Place Time Cum. Time
1 138 Greg Williams Plainfield IN M 38 19 19 22:54.26 22:54.26
2 127 Abby Thornburg Clayton IN F 13 30 49 25:11.65 48:05.91
3 62 Owen Myers Clayton IN M 13 31 80 25:11.81 1:13:17.72
4 98 Evan Davis Clayton IN M 14 32 112 25:12.20 1:38:29.92
5 179 Madilynn Tyler Plainfield IN F 14 57 169 27:56.98 2:06:26.90

Team – 6 ECEP

Finish Position – 3

Team Score (places): 174

Team Pos Bib No Name City/State Gend/Age O’all Place Cum Place Time Cum. Time
1 182 Nick Tarvin Westfield IN M 35 6 6 21:09.98 21:09.98
2 181 Katie Tarvin Westfield IN F 33 21 27 23:21.95 44:31.93
3 162 Scott Workman Zionsville IN M 44 39 66 25:59.33 1:10:31.26
4 22 Keith Baughman Indianapolis IN M 50 53 119 27:37.08 1:38:08.34
5 139 David Bradley Indianapolis IN M 52 55 174 27:48.04 2:05:56.38
6 163 Shannon Workman Zionsville IN F 42 127 301 46:03.37 2:51:59.75

Team – 7 LWG CPAs & Advisors

Finish Position – 4

Team Score (places): 309

Team Pos Bib No Name City/State Gend/Age O’all Place Cum Place Time Cum. Time
1 120 Daniel Kruger Indianapolis IN M 31 13 13 21:50.27 21:50.27
2 136 Shanna Farler Indianapolis IN F 23 95 108 34:27.54 56:17.81
3 137 Brian Cherry Indianapolis IN M 36 54 162 27:40.85 1:23:58.66
4 122 Larry Dollison Indianapolis IN M 23 58 220 28:05.25 1:52:03.91
5 124 Brandon Rainey Indianapolis IN M 24 89 309 33:13.79 2:25:17.70
6 123 Tracy Koch Indianapolis IN F 33 101 410 36:57.65 3:02:15.35
7 121 Shane Snyder Indianapolis IN M 41 128 538 46:26.04 3:48:41.39

Team – 1 Bomb Squad

Finish Position – Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Pos Bib No Name City/State Gend/Age O’all Place Cum Place Time Cum. Time
1 78 Jamie Simpson Terre Haute IN F 51 131 131 47:02.78 47:02.78
2 94 Mark Owens Indianapolis IN M 44 149 280 54:56.98 1:41:59.76
3 77 Melissa Baumann Pittsboro IN F 46 148 428 54:54.10 2:36:53.86

Team – 4 Cougars

Finish Position – Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Pos Bib No Name City/State Gend/Age O’all Place Cum Place Time Cum. Time
1 150 Carter Pierce Indianapolis IN M 12 38 38 25:37.88 25:37.88
2 149 Matthew Pierce Indianapolis IN M 41 40 78 26:11.23 51:49.11
3 85 Albert Brashear Indianapolis IN M 48 50 128 27:28.64 1:19:17.75

Team – 5 East Columbus Run Club

Finish Position – Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Pos Bib No Name City/State Gend/Age O’all Place Cum Place Time Cum. Time
1 140 Kaden Wise Columbus IN M 16 7 7 21:10.66 21:10.66
2 141 Gene Wise Columbus IN M 55 126 133 45:20.59 1:06:31.25

Team – 8 PATC

Finish Position – Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Pos Bib No Name City/State Gend/Age O’all Place Cum Place Time Cum. Time
1 177 Cory Sengsanith West Lafayette IN M 46 15 15 22:34.76 22:34.76
2 183 Chad Schuringa Attica IN M 51 24 39 23:53.70 46:28.46

Team – 3 Cornfed Spartans

Finish Position – Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Pos Bib No Name City/State Gend/Age O’all Place Cum Place Time Cum. Time
1 93 Ryan Dotson Indianapolis IN M 39 82 82 31:52.47 31:52.47

Upcoming Races