2018 Speedway Zombie Fun Run Age Group Results

Thanks for your Support!





2018 Speedway Zombie Fun Run


Age Group Results


October 26, 2018




Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org



Men: Top Finishers 0- 0 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59

Women: Top Finishers 0- 0 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

5k

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Hannah Brophy 17 26 12 28:42.94 9:15/M
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Melissa Murray 103 0 78 44:15.48 14:16/M
Top

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tabby Brooks Indianapolis IN 16 15 16 31:03.01 10:01/M
2 Savannah Shock 133 16 32 36:05.95 11:38/M
3 Gabby Harper 65 13 57 39:28.13 12:44/M
4 Annabelle Sering Brownsburg IN 129 10 83 46:43.56 15:04/M
5 Hannah Childress Indianapolis IN 29 16 97 48:48.84 15:45/M
6 Graham Harper 64 13 98 50:23.46 16:15/M
7 Kevi Bass Indianapolis IN 6 9 122 1:09:38.76 22:28/M
8 Katie Smock Indianapolis IN 135 12 127 1:13:23.16 23:40/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nicole Svorinic Indianapolis IN 139 28 13 28:59.37 9:21/M
2 Judith Medina Indianapolis IN 99 22 17 32:53.07 10:36/M
3 Wiktoria Kasprzyk 76 24 21 33:25.97 10:47/M
4 Mallary Kassel Indianapolis IN 78 22 23 34:19.05 11:04/M
5 Alisha Kassel Jeffersonville IN 77 25 24 34:21.73 11:05/M
6 Nancy Rice Wakarusa IN 114 21 38 37:02.10 11:57/M
7 Laura Martinez 92 29 46 37:36.08 12:08/M
8 Emily McNally 97 26 67 41:12.68 13:17/M
9 Virginie Adams Indianapolis IN 1 28 69 41:26.82 13:22/M
10 Andi Corya Indianapolis IN 35 28 75 43:52.62 14:09/M
11 Kelsey Stephens Indianapolis IN 136 28 77 43:53.91 14:09/M
12 Kaitlin Lawrence Williamsport IN 87 24 87 47:12.24 15:14/M
13 Kaila Shock 131 23 108 55:41.58 17:58/M
14 Brenna Harrell Indianapolis IN 66 28 115 1:05:14.87 21:03/M
15 Carolina Villegas Indianapolis IN 149 23 118 1:05:57.18 21:16/M
16 Taylor Cochran Indianapolis IN 32 24 120 1:05:58.96 21:17/M
17 Amanda Fluck Huntington IN 57 27 125 1:12:51.84 23:30/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alexandria Bergman Clayton IN 8 30 31 35:53.28 11:35/M
2 Amy Koliba Plainfield IN 85 34 48 38:53.55 12:33/M
3 Heather Wade Avon IN 150 35 50 38:53.74 12:33/M
4 Cassie Cash Crawfordsville IN 20 34 51 38:54.57 12:33/M
5 Jessica Purvis Indianapolis IN 110 32 59 40:00.25 12:54/M
6 Casey Gibson Indianapolis IN 60 34 61 40:12.83 12:58/M
7 Crystal Riley Indianapolis IN 117 34 68 41:15.43 13:18/M
8 Suzanne Veljanoski Brownsburg IN 147 31 74 43:14.98 13:57/M
9 Amanda Pryor Indianapolis IN 109 37 88 47:12.26 15:14/M
10 Emily Wiggins Portland IN 155 38 95 48:20.44 15:35/M
11 Amanda Hankins Thorntown IN 61 36 101 51:28.18 16:36/M
12 Teegan Ervine 54 33 103 55:13.19 17:49/M
13 Mindy Ochoa Shelbyville IN 105 33 104 55:29.62 17:54/M
14 Lisha Watts Shelbyville IN 151 37 106 55:34.72 17:55/M
15 Danielle Williams Plainfield IN 156 34 111 56:03.91 18:05/M
16 Krista Johnson Indianapolis IN 75 30 121 1:09:36.45 22:27/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jennifer Doyle Indianapolis IN 38 41 29 35:47.07 11:33/M
2 Susie Shock San Pierre IN 130 46 33 36:13.18 11:41/M
3 Jerris Cross Indianapolis IN 36 40 39 37:03.94 11:57/M
4 Losa Ashby Noblesville IN 2 40 43 37:16.41 12:01/M
5 Kristen Jessop Fishers IN 73 47 44 37:18.08 12:02/M
6 Tiffany Bates Danville IN 7 40 55 39:20.00 12:41/M
7 Naia Ballinger Avon IN 4 44 65 40:54.95 13:12/M
8 Rosie Ramirez Thorntown IN 111 46 66 41:00.51 13:14/M
9 Jenn Rowe Indianapolis IN 122 41 85 47:01.00 15:10/M
10 Kimberly Einstein Indianapolis IN 51 46 92 47:19.52 15:16/M
11 Nicole Clifford Tipton IN 30 44 100 50:43.00 16:22/M
12 Jen Lucas McCordsville IN 89 45 102 54:04.99 17:26/M
13 Jennifer Tyson Indianapolis IN 141 48 113 58:57.25 19:01/M
14 Melissa Baumann Pittsboro IN 166 46 123 1:12:04.50 23:15/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Katie Tupper Indianapolis IN 140 50 36 36:50.07 11:53/M
2 Mary East Plainfield IN 50 57 49 38:53.56 12:33/M
3 Angela Cole Indianapolis IN 33 53 52 38:55.70 12:33/M
4 Nadine Coles Indianapolis IN 34 55 54 39:19.28 12:41/M
5 Tracey Carr 164 51 62 40:49.12 13:10/M
6 Julie Vanlandingham 165 55 63 40:51.12 13:11/M
7 Vee Carter Indianapolis IN 19 56 73 43:13.58 13:56/M
8 Bonnie Black Pittsboro IN 9 57 107 55:40.60 17:57/M
9 Kristi Kissick Indianapolis IN 83 55 109 55:56.41 18:03/M
10 Brynda Woerner Avon IN 160 58 110 55:57.50 18:03/M
11 Cindy Potter Indianapolis IN 108 57 112 58:43.74 18:56/M
12 Cindie Hudson Kokomo IN 71 54 126 1:12:57.41 23:32/M
13 Bridgette Harper Indianapolis IN 62 53 129 1:14:16.52 23:57/M
Top

Female 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sharon Wilson Speedway IN 157 61 47 37:37.63 12:08/M
2 Janelle McNally Greenwood IN 94 60 81 45:26.03 14:39/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Trenton Dyer Indianapolis IN 49 13 1 24:32.84 7:55/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Unknown Partic. 173 173 26 34:59.29 11:17/M
2 Unknown Partic. 171 171 79 44:15.88 14:16/M
3 Unknown Partic. 170 170 80 44:17.04 14:17/M
Top

Male 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Wyatt Ridge Indianapolis IN 115 12 3 25:09.27 8:07/M
2 RJ Shock 134 14 4 25:18.74 8:10/M
3 Devin Isaac 167 15 7 27:41.71 8:56/M
4 Finan Doyle 40 11 9 28:29.67 9:11/M
5 Owen Doyle Indianapolis IN 41 8 10 28:32.30 9:12/M
6 Nick Woloshin Indianapolis IN 161 17 22 33:48.44 10:54/M
7 Tyler Ashby Noblesville IN 3 14 42 37:15.28 12:01/M
8 Jacob Mead McCordsville IN 98 15 53 39:10.59 12:38/M
9 Ryan Mort Speedway IN 102 8 56 39:27.27 12:44/M
10 Billy MacLeod 91 13 58 39:30.58 12:45/M
11 Harlan Watts Shelbyville IN 152 10 105 55:32.10 17:55/M
12 Thomas Tyson Indianapolis IN 142 14 114 58:57.26 19:01/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Andrew McNally 96 28 2 24:55.34 8:02/M
2 Brandon Valderaz 144 26 6 25:21.70 8:11/M
3 Cristobal Patino Indianapolis IN 106 25 18 32:53.34 10:36/M
4 Ryan Vevang 148 29 20 33:25.96 10:47/M
5 Uriel Vazquez Indianapolis IN 145 23 25 34:58.36 11:17/M
6 Benjamin Elliott Indianapolis IN 53 20 37 36:56.57 11:55/M
7 Chris Cash Crawfordsville IN 21 29 64 40:52.57 13:11/M
8 Douglas Romano-Ziebarth Indianapolis IN 121 27 70 42:21.41 13:40/M
9 Douglas Ziebarth Indianapolis IN 163 27 71 42:21.46 13:40/M
10 Aaron Witt Williamsport IN 159 28 89 47:13.60 15:14/M
11 Nathan Dunn Crawfordsville IN 48 28 91 47:16.04 15:15/M
12 Ryan Keller Indianapolis IN 79 29 94 47:51.74 15:26/M
13 Angel Casimiro Indianapolis IN 22 20 116 1:05:48.52 21:14/M
14 Abraham Uribe Indianapolis IN 143 29 117 1:05:48.70 21:14/M
15 Oscar Medina Indianapolis IN 100 24 119 1:05:57.27 21:16/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Aaron Riley Indianapolis IN 118 37 5 25:19.32 8:10/M
2 Drew Buathier Avon IN 18 37 15 30:04.27 9:42/M
3 Blake Rodier Fishers IN 119 32 19 33:03.51 10:40/M
4 Todd Foster Indianapolis IN 58 38 27 35:04.95 11:19/M
5 Jaret Charvat Clayton IN 26 31 30 35:52.43 11:34/M
6 Kyle Fluck Huntington IN 56 30 34 36:33.34 11:47/M
7 Billy MacLeod Indianapolis IN 90 39 45 37:35.07 12:07/M
8 Gary Huffman Indianapolis IN 72 34 60 40:12.74 12:58/M
9 Timothy Veljanoski Brownsburg IN 146 30 72 43:10.50 13:55/M
10 Jeremy Klausing Indianapolis IN 84 32 76 43:53.65 14:09/M
11 Michael Stevens Indianapolis IN 137 30 82 45:52.86 14:48/M
12 John Wiggins Portland IN 154 38 96 48:22.21 15:36/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Leo Kurylo Indianapolis IN 86 48 8 28:01.96 9:02/M
2 Declan Doyle 39 45 11 28:32.76 9:12/M
3 Kary Franz Plainfield IN 59 48 14 29:46.12 9:36/M
4 Chris Heylmann Brownsburg IN 68 42 28 35:45.19 11:32/M
5 Chris Kimes Indianapolis IN 80 46 35 36:45.51 11:51/M
6 Lincoln Ridge Indianapolis IN 116 47 41 37:12.83 12:00/M
7 Brian Rowe Indianapolis IN 123 46 84 47:00.12 15:10/M
8 Kyle Schwingendorf Fishers IN 127 42 93 47:49.66 15:25/M
9 Michael Clifford Tipton IN 31 45 99 50:39.47 16:20/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Richard Feeley Speedway IN 55 57 40 37:07.55 11:58/M
2 Timothy Childress Indianapolis IN 28 51 86 47:01.94 15:10/M
3 Bob Einstein Indianapolis IN 52 56 90 47:14.84 15:14/M
4 Greg Paton Westfield IN 107 56 124 1:12:07.59 23:16/M
5 Bryan Harper 63 51 128 1:14:13.60 23:56/M