Share Your Results

Try Tri SIUE

Age Group Results

April 28, 2013


Results by ChampionChip 24/7



Super Sprint Men: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59

Super Sprint Women: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 55-59 60-99

Long Sprint Men: Top Finishers 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59

Long Sprint Women: Top Finishers 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49

Kids Super Sprint Men: 0-99

Kids Super Sprint Women: 0-99

Kids Sprint Men: 0-99

Kids Sprint Women: 0-99

Super Sprint Team

Long Sprint Team 0-99

Bandit Men:

Bandit Women:

Super Sprint

Top

Female SS Overall Winners

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 6 Nichole Riley-Gase 62 35 1 3:58.35 26:27/K 1:20.45 1 34:36.50 17.3Mph 0:40.60 1 16:03.15 8:02/M 56:39.05
 
Top

Female 1 to 19

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 12 Cheyenne Autry 5 16 1 3:47.15 25:13/K 1:55.00 2 40:09.70 14.9Mph 0:35.00 1 16:26.80 8:13/M 1:02:53.65
2 15 Kirsten Willeford 87 16 2 4:11.85 27:53/K 1:39.00 1 37:45.30 15.9Mph 0:24.85 3 20:50.70 10:25/M 1:04:51.70
3 33 Hazel Kessler 42 10 3 4:52.35 32:27/K 4:20.00 3 1:01:05.65 9.82Mph 1:20.80 2 19:26.15 9:43/M 1:31:04.95
 
Top

Female 20 to 24

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 26 Erin Adam 1 21 1 3:06.10 20:40/K 4:58.40 1 49:31.50 12.1Mph 1:14.00 1 19:25.05 9:43/M 1:18:15.05
 
Top

Female 25 to 29

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 24 Megan Klenke 43 29 1 4:44.40 31:33/K 3:03.55 1 44:28.15 13.5Mph 0:28.05 1 18:40.55 9:20/M 1:11:24.70
 
Top

Female 30 to 34

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 28 Leah Baecht 8 32 1 4:25.75 29:27/K 2:43.55 1 51:04.95 11.7Mph 1:12.45 1 22:38.70 11:19/M 1:22:05.40
 
Top

Female 35 to 39

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 14 Kelly Donjon 26 37 1 5:07.20 34:07/K 1:24.55 1 38:44.95 15.5Mph 0:30.95 1 18:15.35 9:08/M 1:04:03.00
2 23 Julia Strom 77 36 2 5:20.20 35:33/K 1:20.35 2 43:44.75 13.7Mph 1:19.30 2 19:21.45 9:41/M 1:11:06.05
3 29 TRICIA ISENSEE 39 38 3 5:46.35 38:27/K 4:39.65 3 46:53.50 12.8Mph 2:21.60 3 26:08.15 13:04/M 1:25:49.25
 
Top

Female 40 to 44

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 16 Gina Gansmann 30 41 1 4:54.15 32:40/K 1:45.20 2 37:13.70 16.1Mph 1:12.15 1 20:25.00 10:13/M 1:05:30.20
2 18 Dianna Shank 68 44 2 5:51.40 39:00/K 1:57.90 1 37:07.05 16.2Mph 1:22.85 2 20:53.20 10:27/M 1:07:12.40
 
Top

Female 45 to 49

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 19 Mary Berk-Mooney 12 48 1 3:59.10 26:33/K 2:48.10 1 36:08.50 16.6Mph 1:59.05 2 23:44.10 11:52/M 1:08:38.85
2 27 Monica Gillespie 31 46 2 6:42.15 44:40/K 3:05.80 2 46:29.00 12.9Mph 1:17.50 1 23:13.95 11:37/M 1:20:48.40
 
Top

Female 55 to 59

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 13 Katy Mattis 47 57 1 4:39.75 31:00/K 1:36.40 1 36:42.50 16.3Mph 1:41.00 1 18:58.75 9:29/M 1:03:38.40
2 20 Katherine Stieb 121 59 2 4:54.55 32:40/K 3:13.80 2 40:26.70 14.8Mph 0:39.55 2 19:35.85 9:48/M 1:08:50.45
 
Top

Female 60 and over

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 25 Debbie Stiles 73 64 1 4:52.30 32:27/K 2:11.65 1 44:18.85 13.5Mph 0:26.10 1 21:49.00 10:55/M 1:13:37.90
 
Top

Male SS Overall Winners

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 1 Randy Murdick 123 45 1 3:16.00 21:47/K 0:38.05 1 24:44.50 24.3Mph 0:33.85 1 12:06.80 6:03/M 41:19.20
 
Top

Male 1 to 19

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 8 Mike Stout JR 76 16 1 3:22.70 22:27/K 1:35.65 1 36:59.65 16.2Mph 0:14.75 1 16:05.95 8:03/M 58:18.70
2 31 Wyatt Autry 6 9 2 5:55.65 39:27/K 4:22.90 2 59:08.55 10.1Mph 0:29.50 2 20:42.55 10:21/M 1:30:39.15
 
Top

Male 20 to 24

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 17 Aaron Borrowman 14 20 2 4:39.10 31:00/K 2:38.20 1 42:10.35 14.2Mph 0:24.35 1 15:44.90 7:52/M 1:05:36.90
2 22 Stephen Schiber 66 24 1 4:10.65 27:47/K 2:15.35 2 44:05.25 13.6Mph 0:56.30 2 19:28.20 9:44/M 1:10:55.75
 
Top

Male 25 to 29

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 3 Eric Bruce 18 29 1 3:02.90 20:13/K 0:42.85 1 28:05.90 21.4Mph 0:26.95 1 13:08.80 6:34/M 45:27.40
 
Top

Male 30 to 34

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 5 Travis Davis 22 33 1 3:31.85 23:27/K 1:15.25 1 33:16.70 18.0Mph 0:56.95 1 15:40.40 7:50/M 54:41.15
2 9 Justin Baecht 7 31 2 3:56.55 26:13/K 2:36.35 2 33:48.35 17.8Mph 0:23.20 2 17:44.85 8:52/M 58:29.30
 
Top

Male 35 to 39

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 11 Nathan Wyatt 90 38 1 4:10.55 27:47/K 2:41.25 1 37:11.15 16.1Mph 0:51.40 1 16:46.20 8:23/M 1:01:40.55
 
Top

Male 40 to 44

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 4 Jason Stockmann 74 40 1 3:44.65 24:53/K 1:36.05 1 31:06.75 19.3Mph 0:21.40 1 17:28.70 8:44/M 54:17.55
2 30 Ian Hardin 35 40 3 6:18.65 42:00/K 2:32.85 2 49:02.40 12.2Mph 2:43.10 3 28:01.60 14:01/M 1:28:38.60
3 32 Matthew Kessler 41 44 2 4:43.90 31:27/K 4:21.60 3 1:01:03.80 9.83Mph 1:30.80 2 19:15.45 9:38/M 1:30:55.55
 
Top

Male 45 to 49

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 2 Robert Wieland 103 45 1 2:40.05 17:47/K 0:32.65 1 26:01.45 23.1Mph 0:30.50 1 11:41.25 5:51/M 41:25.90
2 21 Bob Sander 63 45 2 5:05.60 33:53/K 3:13.20 2 38:21.20 15.6Mph 1:15.00 2 21:48.15 10:54/M 1:09:43.15
 
Top

Male 50 to 54

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 7 Paul Fuligni 29 52 1 4:10.25 27:47/K 1:57.10 1 35:06.60 17.1Mph 0:28.30 1 15:30.00 7:45/M 57:12.25
 
Top

Male 55 to 59

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 10 Timothy Fortune 28 58 1 3:47.75 25:13/K 1:34.80 1 35:47.80 16.8Mph 0:48.10 1 18:20.95 9:10/M 1:00:19.40
 

Long Sprint

Top

Female LS Overall Winners

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 15 Elizabeth Vermann 83 24 1 5:14.10 17:27/K 0:46.55 1 1:01:46.65 19.4mph 0:46.45 1 29:04.45 7:16/M 1:37:38.20
 
Top

Female 25 to 29

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 21 Jacqueline Sommer 70 29 1 6:05.60 20:17/K 1:35.95 1 1:06:27.00 18.1mph 2:55.60 1 26:45.95 6:41/M 1:43:50.10
2 47 Christin Scott 67 29 2 6:50.35 22:47/K 1:07.75 2 1:14:14.75 16.2mph 0:48.00 2 41:15.75 10:19/M 2:04:16.60
 
Top

Female 30 to 34

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 51 Michelle Murray 52 31 1 1:11.00 3:57/K 1:35.90 1 1:26:18.85 13.9mph 0:30.60 2 38:28.45 9:37/M 2:08:04.80
2 54 Erin Beishir 11 30 2 9:35.50 31:57/K 2:21.35 2 1:29:02.80 13.5mph 0:26.50 1 37:37.30 9:24/M 2:19:03.45
 
Top

Female 35 to 39

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 39 Katie Mondy Hughes 49 36 2 6:59.15 23:17/K 3:42.85 2 1:14:13.55 16.2mph 1:14.65 1 34:27.35 8:37/M 2:00:37.55
2 41 Sarah Hogan 37 35 1 6:14.85 20:47/K 2:51.85 1 1:14:09.05 16.2mph 2:18.90 2 35:25.75 8:51/M 2:01:00.40
 
Top

Female 40 to 44

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 43 Asako Kuboki 44 41 1 6:57.15 23:10/K 1:23.00 2 1:19:48.85 15.0mph 0:47.20 1 32:47.55 8:12/M 2:01:43.75
2 50 Amy Ogden 55 43 3 8:01.45 26:43/K 1:23.75 1 1:13:01.75 16.4mph 0:49.80 3 44:34.20 11:09/M 2:07:50.95
3 53 Patti Heard 36 41 2 7:27.30 24:50/K 2:21.05 3 1:31:02.00 13.2mph 0:34.95 2 36:36.65 9:09/M 2:18:01.95
 
Top

Female 45 to 49

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 38 Lisa Stults 78 46 1 7:53.45 26:17/K 1:36.20 1 1:07:41.80 17.7mph 1:12.05 1 40:28.70 10:07/M 1:58:52.20
 
Top

Male LS Overall Winners

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 1 Jacob Goldkamp 105 35 1 4:59.40 16:37/K 0:33.60 1 49:13.10 24.4mph 0:34.35 1 24:09.50 6:02/M 1:19:29.95
 
Top

Male 20 to 24

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 31 Michael Chamberlain Jr 19 24 1 6:55.05 23:03/K 2:36.55 1 1:11:09.75 16.9mph 0:30.40 1 32:05.40 8:01/M 1:53:17.15
 
Top

Male 25 to 29

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 12 Jack Bourbonnais 15 25 1 5:38.00 18:47/K 1:40.45 2 1:01:52.40 19.4mph 1:41.90 1 24:46.55 6:12/M 1:35:39.30
2 17 Michael Beal 122 25 3 7:41.40 25:37/K 0:31.95 1 1:01:02.25 19.7mph 0:51.20 3 29:26.85 7:22/M 1:39:33.65
3 40 Vikas Nahar 53 28 2 6:23.05 21:17/K 2:06.40 3 1:11:58.80 16.7mph 1:03.80 4 39:15.15 9:49/M 2:00:47.20
4 52 Travis Redden 60 29 4 8:19.70 27:43/K 1:27.30 4 1:31:34.00 13.1mph 1:25.85 2 28:16.65 7:04/M 2:11:03.50
 
Top

Male 30 to 34

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 2 Caleb Goldkamp 104 34 6 6:12.50 20:40/K 0:23.00 1 50:34.75 23.7mph 0:27.80 1 21:51.90 5:28/M 1:19:29.95
2 4 Edgar Amezcua 2 34 8 6:38.75 22:07/K 1:00.85 2 53:59.30 22.2mph 0:34.35 3 26:28.35 6:37/M 1:28:41.60
3 9 Doug Bristow 16 31 1 4:56.75 16:27/K 0:36.65 4 58:21.35 20.6mph 0:28.70 6 28:33.75 7:08/M 1:32:57.20
4 10 Matthew Shearer 69 31 5 6:10.10 20:33/K 1:33.10 6 1:01:53.25 19.4mph 0:45.10 2 23:38.75 5:55/M 1:34:00.30
5 13 Scott Schara 65 34 7 6:13.95 20:43/K 1:58.90 5 59:09.45 20.3mph 0:50.25 4 27:27.20 6:52/M 1:35:39.75
6 14 Jason Cintron 20 32 9 6:44.30 22:27/K 2:11.45 3 56:47.25 21.1mph 1:12.80 8 29:48.40 7:27/M 1:36:44.20
7 19 Doug Wilson 88 32 2 5:20.30 17:47/K 1:42.40 7 1:03:04.35 19.0mph 1:18.10 7 29:32.10 7:23/M 1:40:57.25
8 23 Brant Kraner 101 32 3 5:52.90 19:33/K 2:06.80 8 1:03:31.60 18.9mph 0:40.20 9 33:58.65 8:30/M 1:46:10.15
9 25 Michael Ricafort 61 30 11 7:06.20 23:40/K 1:21.75 9 1:09:29.40 17.3mph 1:02.15 5 27:46.30 6:57/M 1:46:45.80
10 37 Nathan Murray 51 32 10 7:05.95 23:37/K 0:45.10 11 1:13:49.90 16.3mph 0:54.25 10 36:13.05 9:03/M 1:58:48.25
11 45 Matt VanHoosier 81 33 4 5:58.95 19:53/K 1:35.25 10 1:11:04.85 16.9mph 1:35.00 11 42:54.75 10:44/M 2:03:08.80
 
Top

Male 35 to 39

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 3 Bob Atkins 4 36 1 5:35.20 18:37/K 1:00.35 1 50:31.50 23.8mph 0:24.95 1 25:18.85 6:20/M 1:22:50.85
2 16 Irwin Tani 79 39 2 6:01.75 20:03/K 2:33.80 2 1:00:38.80 19.8mph 1:10.60 2 28:04.50 7:01/M 1:38:29.45
3 20 Ron Walker 84 35 7 7:33.15 25:10/K 1:24.20 3 1:01:15.80 19.6mph 0:37.00 3 32:03.95 8:01/M 1:42:54.10
4 28 Mark Peters 57 38 3 6:24.70 21:20/K 1:26.65 5 1:07:20.15 17.8mph 0:53.85 4 32:24.10 8:06/M 1:48:29.45
5 32 Craig Bakker 9 35 6 7:23.00 24:37/K 1:22.25 4 1:02:38.95 19.2mph 0:47.20 8 43:23.65 10:51/M 1:55:35.05
6 33 William Manard 46 39 8 7:46.45 25:53/K 2:43.75 6 1:09:00.80 17.4mph 1:05.60 6 36:51.50 9:13/M 1:57:28.10
7 34 Dustin Nail 54 39 5 7:04.90 23:33/K 1:59.45 7 1:13:03.55 16.4mph 0:33.35 5 34:47.55 8:42/M 1:57:28.80
8 44 Andrew Wittenauer 89 36 4 6:39.15 22:10/K 1:59.15 8 1:13:12.85 16.4mph 0:35.85 7 40:07.85 10:02/M 2:02:34.85
 
Top

Male 40 to 44

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 6 John Guyer 34 43 3 6:38.65 22:07/K 1:44.80 1 56:56.55 21.1mph 1:14.00 1 25:09.85 6:17/M 1:31:43.85
2 7 Timothy Thompson 80 44 2 6:00.85 20:00/K 1:20.95 3 57:55.10 20.7mph 0:39.65 2 26:25.95 6:36/M 1:32:22.50
3 8 Charlie Blackburn 13 40 1 5:40.75 18:53/K 2:05.25 2 57:09.50 21.0mph 0:55.20 3 26:42.60 6:41/M 1:32:33.30
4 27 Matt Dunn 27 42 6 6:50.50 22:47/K 2:15.35 5 1:04:10.90 18.7mph 1:29.25 4 32:54.55 8:14/M 1:47:40.55
5 35 Mike Clousing 21 41 8 8:59.95 29:57/K 2:34.90 4 1:03:19.95 19.0mph 1:15.55 7 41:40.85 10:25/M 1:57:51.20
6 46 Tyson Kanoya 40 41 5 6:45.00 22:30/K 2:15.95 8 1:13:25.55 16.3mph 1:45.95 5 39:13.35 9:48/M 2:03:25.80
7 48 Mark Zahm 92 43 7 8:55.90 29:43/K 2:14.55 7 1:13:21.80 16.4mph 0:38.10 6 40:49.80 10:12/M 2:06:00.15
8 49 Paul LaBelle 45 41 4 6:40.40 22:13/K 2:31.10 6 1:12:25.85 16.6mph 1:21.00 8 44:14.85 11:04/M 2:07:13.20
 
Top

Male 45 to 49

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 18 Brett Whitehouse 86 45 4 7:07.00 23:43/K 2:32.20 1 58:13.70 20.6mph 1:16.30 2 31:41.00 7:55/M 1:40:50.20
2 26 Frank Pfau 59 47 1 5:26.90 18:07/K 3:55.00 3 1:06:56.80 17.9mph 1:46.25 1 29:13.55 7:18/M 1:47:18.50
3 30 John McCracken 48 45 3 7:05.70 23:37/K 3:49.25 2 1:02:00.00 19.4mph 1:35.50 5 38:46.00 9:42/M 1:53:16.45
4 36 Michael Gonski 102 46 5 7:42.95 25:40/K 3:13.80 4 1:09:10.90 17.3mph 1:55.30 3 36:19.05 9:05/M 1:58:22.00
5 42 Brian Brokaw 17 47 2 6:43.30 22:23/K 4:16.40 5 1:10:22.05 17.1mph 2:03.65 4 37:45.15 9:26/M 2:01:10.55
 
Top

Male 50 to 54

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 5 Carey Weaver 85 54 2 6:26.05 21:27/K 0:41.40 1 54:52.80 21.9mph 0:48.80 1 28:45.40 7:11/M 1:31:34.45
2 11 Joe Pereyra 56 52 1 5:25.75 18:03/K 0:52.45 2 56:40.45 21.2mph 1:04.70 2 30:34.00 7:39/M 1:34:37.35
3 22 Jim Donahue 25 51 3 6:55.00 23:03/K 1:41.15 4 1:03:23.30 18.9mph 1:10.10 3 32:54.60 8:14/M 1:46:04.15
4 29 Wade Stewart 71 51 4 7:55.25 26:23/K 1:50.30 3 1:02:48.20 19.1mph 1:16.25 4 35:41.35 8:55/M 1:49:31.35
 
Top

Male 55 to 59

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 24 Bill Sanders 64 57 1 8:43.40 29:03/K 1:53.05 1 1:04:52.20 18.5mph 1:02.00 1 29:58.30 7:30/M 1:46:28.95
 

Kids Super Sprint

Top

Female 5-9

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 1 Bryce Atkins 3 9 1 1:52.85 62:13/K 1:10.65 1 9:31.75 12.6mph 0:22.70 2 5:27.10 10:54/M 18:25.05
2 3 Olivia Peters 58 7 2 2:12.90 73:20/K 1:17.95 2 13:10.90 9.11mph 0:27.90 1 4:07.95 8:14/M 21:17.60
 
Top

Male 5-9

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 2 Dawson Davis 23 8 1 1:57.35 65:00/K 1:33.50 1 11:39.45 10.3mph 0:16.00 1 5:35.50 11:10/M 21:01.80
2 4 Logan Wyatt 91 8 2 3:25.50 **:53/K 2:00.90 2 16:01.05 7.49mph 0:34.35 2 6:02.15 12:04/M 28:03.95
 

Kids Sprint

Top

Female 10-16

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 1 Kinsey Stockmann 75 12 2 2:01.95 40:20/K 1:15.20 1 17:42.05 13.6mph 0:11.95 1 8:58.35 8:58/M 30:09.50
2 6 Colleen McCracken 140 11 1 1:57.90 39:00/K 1:19.00 2 25:39.35 9.36mph 0:39.35 2 14:48.45 14:48/M 44:24.05
 
Top

Male 10-16

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 2 Ryker Grove 32 13 1 1:54.10 38:00/K 1:32.65 1 19:32.45 12.3mph 0:14.80 1 7:13.25 7:13/M 30:27.25
2 3 Justis Davis 141 10 2 1:58.75 39:20/K 1:30.45 2 20:28.65 11.7mph 0:31.10 3 10:59.25 10:59/M 35:28.20
3 4 Logan Huls 38 10 3 2:27.25 49:00/K 1:41.50     0.04mph 24:52.00 2 9:57.45 9:57/M 38:58.20
4 5 Cainan Grove 33 9 4 2:40.75 53:20/K 1:27.15 3 25:18.50 9.49mph 0:16.80 4 12:07.60 12:07/M 41:50.80
 

Long Sprint Team

Top

Mixed 0-99

  Overall   ———— Swim ———— T1 ———— Bike ———— T2 ———— Run ———— Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 1 Katelyn Marti 106 42 1 6:58.65 23:13/K 1:53.25 1 1:10:57.05 16.9mph 0:21.75 1 29:39.70 4:47/M 1:49:50.40