2019 9-11 Memorial 5k Run/Walk for PTSD Overall Results

Thanks for your Support

2019 911 Memorial 5k Run Walk

Overall Finish List

September 11, 2019


Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org

5k

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Mitchell Klich Indianapolis IN 1851 24 M 1:20-29 20:13.54 6:31/M
2 Jay Eiteljorge Fishers IN 1847 45 M 1:40-49 21:32.53 6:57/M
3 Charles Therber Indianapolis IN 1883 24 M 2:20-29 22:43.24 7:20/M
4 Cary Harnett Indianapolis IN 1842 52 M 1:50-59 24:54.04 8:02/M
5 Tom Fieffer Chesterton IN 1833 49 M 2:40-49 25:13.66 8:08/M
6 Todd Bailey Argos IN 1850 51 M 2:50-59 25:27.30 8:13/M
7 Heather Proft Shelbyville IN 1856 37 F 1:30-39 25:38.66 8:16/M
8 Joshua Poynter Danville IN 1818 35 M 1:30-39 25:47.36 8:19/M
9 James Proft Shelbyville IN 1857 40 M 3:40-49 25:50.44 8:20/M
10 Mike Davidson Brownsburg IN 1858 56 M 3:50-59 26:16.05 8:28/M
11 Keith Crick 1899 31 M 2:30-39 26:31.27 8:33/M
12 Lacee Moore Thorntown IN 1878 32 F 2:30-39 26:38.89 8:35/M
13 Nicholas Kohne Franklin IN 1821 33 M 3:30-39 26:39.83 8:36/M
14 Kraig Gallagher Fishers IN 1876 36 M 4:30-39 26:49.55 8:39/M
15 Donald Pennington Plainfield IN 1880 45 M 4:40-49 27:30.09 8:52/M
16 Billy Payne Indianapolis IN 1875 32 M 5:30-39 27:31.41 8:53/M
17 Holly Biggs 1900 26 F 1:20-29 28:20.68 9:08/M
18 Bill Heldman Greenwood IN 1827 37 M 6:30-39 28:26.09 9:10/M
19 Tom Neal 1889 54 M 4:50-59 29:05.49 9:23/M
20 Sylvia Strom 1897 63 F 1:60-99 29:08.34 9:24/M
21 Kyle Gallagher Fishers IN 1877 36 M 7:30-39 29:21.44 9:28/M
22 Keith Fowler Indianapolis IN 1866 36 M 8:30-39 29:37.38 9:33/M
23 Mindy Morrow Shelbyville IN 1864 34 F 3:30-39 30:04.06 9:42/M
24 James Hoffman Frankton IN 1881 63 M 1:60-99 30:08.74 9:43/M
25 James Banks 1901 36 M 9:30-39 30:11.32 9:44/M
26 Emily Overton 1892 22 F 2:20-29 32:00.92 10:19/M
27 David Gilliland Carmel IN 1872 35 M 10:30-39 32:22.98 10:26/M
28 Amber Bollman Indianapolis IN 1879 40 F 1:40-49 32:38.54 10:32/M
29 Zoie Walls 1888 9 F 1: 1-19 32:43.79 10:33/M
30 Jeran King Fishers IN 1854 43 M 5:40-49 32:56.21 10:37/M
31 Kari Pennington Plainfield IN 1882 40 F 2:40-49 32:58.68 10:38/M
32 Greg Paton Westfield IN 1832 57 M 5:50-59 34:19.06 11:04/M
33 Vito Salvato Brighton MI 1844 56 M 6:50-59 34:37.06 11:10/M
34 Drake Mulcahy Indianapolis IN 1846 25 M 3:20-29 34:47.61 11:13/M
35 Bernard Kruse Indianapolis IN 1853 56 M 7:50-59 35:08.64 11:20/M
36 David Cook 1890 57 M 8:50-59 35:53.43 11:35/M
37 Amanda Strode Indianapolis IN 1885 36 F 4:30-39 36:01.04 11:37/M
38 Jeffrey Gelwicks Zionsville IN 1862 56 M 9:50-59 36:06.94 11:39/M
39 Lacrisha Clinton Indianapolis IN 1859 32 F 5:30-39 37:28.95 12:05/M
40 Melissa Baumann Pittsboro IN 1849 47 F 3:40-49 37:35.30 12:07/M
41 Susan Skelton Avon IN 1841 54 F 1:50-59 38:28.93 12:25/M
42 Sabine Coons Beech Grove IN 1812 50 F 2:50-59 38:55.95 12:33/M
43 Jennifer Highwood 1896 29 F 3:20-29 38:57.91 12:34/M
44 Paula Smith Speedway IN 1830 57 F 3:50-59 39:00.78 12:35/M
45 Buzz Smith Speedway IN 1829 56 M 10:50-59 39:00.82 12:35/M
46 Natasha Fogleman 1898 31 F 6:30-39 39:32.87 12:45/M
47 Katie Wietbrock Indianapolis IN 1845 25 F 4:20-29 39:59.00 12:54/M
48 Terrence Fuqua Indianapolis IN 1828 63 M 2:60-99 40:00.16 12:54/M
49 Larry Gogel Bloomington IN 1822 67 M 3:60-99 41:02.24 13:14/M
50 Lisa Laker Indianapolis IN 1861 46 F 4:40-49 41:05.50 13:15/M
51 Kathy French Indianapolis IN 1855 46 F 5:40-49 41:05.62 13:15/M
52 Jeff Flanagan Indianapolis IN 1843 57 M 11:50-59 41:51.59 13:30/M
53 Kirsten Clark Pittsboro IN 1819 38 F 7:30-39 41:56.74 13:32/M
54 Kim Fox Avon IN 1848 34 F 8:30-39 44:19.36 14:18/M
55 Rebecca Williamson Mooresville IN 1824 41 F 6:40-49 44:35.20 14:23/M
56 Bill Williamson Mooresville IN 1825 40 M 6:40-49 44:35.55 14:23/M
57 Angie Therber Indianapolis IN 1884 53 F 4:50-59 44:45.78 14:26/M
58 Elizabeth Coons Beech Grove IN 1814 27 F 5:20-29 46:49.20 15:06/M
59 Lillian Nitz Plainfield IN 1886 54 F 5:50-59 46:51.45 15:07/M
60 Erin Forbush 46062 IN 1874 45 F 7:40-49 48:58.54 15:48/M
61 Brandi Query Plainfield IN 1831 36 F 9:30-39 48:59.22 15:48/M
62 Katresha Taylor Noblesville IN 1873 38 F 10:30-39 48:59.35 15:48/M
63 Kelly Hendricks Indianapolis IN 1838 24 F 6:20-29 50:10.16 16:11/M
64 Cynthia McKean Indianapolis IN 1837 50 F 6:50-59 50:11.04 16:11/M
65 Wanda Whitehouse Indianapolis IN 1860 32 F 11:30-39 50:59.74 16:27/M
66 Andrea Haltom Indianapolis IN 1869 49 F 8:40-49 51:09.36 16:30/M
67 Sarah Hashman 1894 35 F 12:30-39 51:39.45 16:40/M
68 Kate Bordenkecher 1893 35 F 13:30-39 51:40.10 16:40/M
69 Brad Brumm Macomb MI 1836 39 M 11:30-39 52:37.59 16:58/M
70 Alycia Stockdale Saint Clair Shores MI 1834 29 F 7:20-29 52:38.28 16:59/M
71 Beth Cacciapalle Clinton Township MI 1835 37 F 14:30-39 52:38.30 16:59/M
72 Karolyn Peeler INDIANAPOLIS IN 1895 54 F 7:50-59 52:51.79 17:03/M
73 Ian Godfrey Columbus IN 1820 36 M 12:30-39 56:04.52 18:05/M
74 Robin Owen Columbus IN 1863 42 F 9:40-49 56:04.96 18:05/M
75 Cherie Fuller Westfield IN 1826 52 F 8:50-59 56:07.75 18:06/M
76 Melinda Fahrenholz Fishers IN 1867 55 F 9:50-59 56:27.40 18:13/M
77 David Fahrenholz Fishers IN 1868 56 M 12:50-59 56:27.56 18:13/M
78 Heather Derringer Avon IN 1823 40 F 10:40-49 58:19.34 18:49/M
79 Bret Byerly Noblesville IL 1840 51 M 13:50-59 59:19.56 19:08/M
80 Heather Voorhis Noblesville IN 1839 51 F 10:50-59 59:19.92 19:08/M
81 Deedra Thombleson Martinsville IN 1852 52 F 11:50-59 1:00:14.65 19:26/M
82 Carolyn Coffelt Indianapolis IN 1871 58 F 12:50-59 1:02:34.05 20:11/M
83 Jennifer Smith Indianapolis IN 1865 39 F 15:30-39 1:03:09.59 20:22/M
84 Christina Owens 1891 36 F 16:30-39 1:03:10.39 20:23/M

Upcoming Races