2019 Overall Results

Congrats On A Great Regional Meet

2019 Bed Davis Regional 9

Overall Finish List

October 19, 2019


Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org
Girls

Boys

Place Name School Bib No Gender Chip Time Gun Time Pace
1 Jesus Garcia Zionsville 7155 M 15:27.30 15:27.30 4:58/M
2 Robert Pratt Zionsville 7190 M 15:42.40 15:42.40 5:03/M
3 Dalton Kane Plainfield 7834 M 15:43.30 15:43.30 5:04/M
4 Paul Stamm Cardinal Ritter 8892 M 15:44.10 15:44.10 5:04/M
5 Alexander Freeman Brownsburg 8852 M 15:46.70 15:46.70 5:05/M
6 Nathaniel Beeler Avon 8782 M 15:54.00 15:54.00 5:07/M
7 Andrew Shellenberger Southport 7870 M 15:55.90 15:55.90 5:08/M
8 Will Stamm Cardinal Ritter 8893 M 15:57.60 15:57.60 5:08/M
9 Steven Schnepp South Putnam 7855 M 16:00.00 16:00.00 5:09/M
10 Trevor Nolan Brownsburg 8861 M 16:01.10 16:01.10 5:09/M
11 Logan Cole Zionsville 8370 M 16:02.50 16:02.50 5:10/M
12 Jacob Kodrick Brownsburg 8857 M 16:07.10 16:07.10 5:11/M
13 Nicholas Frank Southport 7861 M 16:17.40 16:17.40 5:15/M
14 Andrew Haggerty Perry Meridian 8975 M 16:20.50 16:20.50 5:16/M
15 Yosef Solomon Ben Davis 8832 M 16:21.20 16:21.20 5:16/M
16 Caden McClure Plainfield 7836 M 16:28.20 16:28.20 5:18/M
17 Panin Skiles Brownsburg 8866 M 16:28.80 16:28.80 5:18/M
18 Kole Kelley Brownsburg 8856 M 16:30.70 16:30.70 5:19/M
19 Nicholas James Avon 8787 M 16:32.10 16:32.10 5:19/M
20 Zachary Brickler Ben Davis 8821 M 16:35.90 16:35.90 5:21/M
21 Alec Means Danville Commun 8946 M 16:36.70 16:36.70 5:21/M
22 Drake Hayes Crawfordsville 8924 M 16:37.00 16:37.00 5:21/M
23 Hayden Schmidt Plainfield 7838 M 16:40.70 16:40.70 5:22/M
24 Jack Sampson Zionsville 7221 M 16:40.80 16:40.80 5:22/M
25 William Pitts Zionsville 7181 M 16:41.30 16:41.30 5:22/M
26 Kace Rhoades Ben Davis 8831 M 16:41.40 16:41.40 5:22/M
27 Decatur Dell Zionsville 7152 M 16:44.20 16:44.20 5:23/M
28 Samuel Crook Avon 8784 M 16:44.40 16:44.40 5:23/M
29 Oswaldo Gil-Ceja Perry Meridian 8974 M 16:47.80 16:47.80 5:24/M
30 Clayton Reichanadter Covenant Christ 8919 M 16:50.20 16:50.20 5:25/M
31 Nathaniel Wachnicki Decatur Central 8957 M 16:51.40 16:51.40 5:26/M
32 Matthew Helton Zionsville 7157 M 16:52.80 16:52.80 5:26/M
33 Awet Hailu Avon 8785 M 16:55.10 16:55.10 5:27/M
34 Bryson Gilley Tri-West Hendri 8366 M 16:55.80 16:55.80 5:27/M
35 Edwin Toribio Vicente Ben Davis 8834 M 16:55.90 16:55.90 5:27/M
36 Brett Heckman Brownsburg 8855 M 16:56.80 16:56.80 5:27/M
37 Emerson Nehring Plainfield 7837 M 16:57.70 16:57.70 5:28/M
38 Hunter Hutchison Crawfordsville 8926 M 16:59.50 16:59.50 5:28/M
39 Eli Bush Cardinal Ritter 8885 M 17:02.80 17:02.80 5:29/M
40 Jackson Meier Southport 7866 M 17:04.80 17:04.80 5:30/M
41 Griffin O’Neill Avon 8794 M 17:07.60 17:07.60 5:31/M
42 Garrison Hirst Avon 8786 M 17:09.90 17:09.90 5:31/M
43 Eli Widmer Crawfordsville 8933 M 17:10.40 17:10.40 5:32/M
44 Adin Rademacher Brownsburg 8863 M 17:11.30 17:11.30 5:32/M
45 Preston Fox Cascade 8905 M 17:13.30 17:13.30 5:33/M
46 Cole Smith Plainfield 7839 M 17:17.00 17:17.00 5:34/M
47 Ernest Momodu Ben Davis 8829 M 17:18.20 17:18.20 5:34/M
48 Brady Koosman Cloverdale 8910 M 17:23.20 17:23.20 5:36/M
49 Christopher Hutto Ben Davis 8827 M 17:24.50 17:24.50 5:36/M
50 Samuel Thomas Plainfield 7840 M 17:27.90 17:27.90 5:37/M
51 Lincoln Randle Perry Meridian 8981 M 17:36.40 17:36.40 5:40/M
52 Erick Gallardo Cortes Perry Meridian 8973 M 17:36.60 17:36.60 5:40/M
53 Sharmarke Ali Ben Davis 8817 M 17:40.10 17:40.10 5:41/M
54 Peter Sperry Cardinal Ritter 8891 M 17:40.40 17:40.40 5:41/M
55 Gabriel Trivers Herron 8963 M 17:41.40 17:41.40 5:42/M
56 Jack Sells Decatur Central 8955 M 17:43.90 17:43.90 5:42/M
57 Chris Gomez Speedway 8362 M 17:44.80 17:44.80 5:43/M
58 John Bowling Herron 8962 M 17:46.30 17:46.30 5:43/M
59 Malachi Hampshire Southport 7862 M 17:46.40 17:46.40 5:43/M
60 Liam Donahue Plainfield 7831 M 17:47.40 17:47.40 5:44/M
61 Wyatt Dorsey Danville Commun 8945 M 17:53.80 17:53.80 5:46/M
62 Regan Overman Decatur Central 8954 M 17:55.20 17:55.20 5:46/M
63 Wesley Bristol Southport 7860 M 17:55.90 17:55.90 5:46/M
64 Timothy Skaggs Covenant Christ 8920 M 17:56.30 17:56.30 5:46/M
65 Karl Egold South Putnam 7854 M 17:59.00 17:59.00 5:47/M
66 Payton Moulder Tri-West Hendri 8367 M 18:00.80 18:00.80 5:48/M
67 Dunkin York South Putnam 7856 M 18:00.90 18:00.90 5:48/M
68 Garrett Deskovick Danville Commun 8944 M 18:01.20 18:01.20 5:48/M
69 Zach Huff North Putnam 8968 M 18:03.70 18:03.70 5:49/M
70 Max Foshee Cardinal Ritter 8886 M 18:04.20 18:04.20 5:49/M
71 Elijah Webb Perry Meridian 8986 M 18:07.10 18:07.10 5:50/M
72 Jake Roof Danville Commun 8948 M 18:10.20 18:10.20 5:51/M
73 Avry Mason Decatur Central 8953 M 18:11.90 18:11.90 5:51/M
74 Devin Burris Crawfordsville 8921 M 18:12.40 18:12.40 5:52/M
75 Arthur Ruano Crawfordsville 8930 M 18:21.60 18:21.60 5:55/M
76 Chase Ashcraft Cloverdale 8909 M 18:26.20 18:26.20 5:56/M
77 Luke Stewart Crawfordsville 8931 M 18:27.80 18:27.80 5:57/M
78 Ellis Lyons North Putnam 8969 M 18:29.00 18:29.00 5:57/M
79 Luca Arboneaux Perry Meridian 8971 M 18:29.50 18:29.50 5:57/M
80 Michael Stinson Decatur Central 8956 M 18:33.50 18:33.50 5:58/M
81 Lucas Steward Danville Commun 8949 M 18:35.80 18:35.80 5:59/M
82 Evan Ferguson Perry Meridian 8972 M 18:36.50 18:36.50 5:59/M
83 Aaron Anderson Cardinal Ritter 8884 M 18:37.10 18:37.10 6:00/M
84 Bryan Martinez Southport 7865 M 18:37.60 18:37.60 6:00/M
85 Justin Polly Southport 7869 M 18:46.70 18:46.70 6:03/M
86 Cullen Broda Avon 8783 M 18:50.40 18:50.40 6:04/M
87 Joe Oliver Danville Commun 8947 M 18:53.10 18:53.10 6:05/M
88 Cole Watt Crawfordsville 8932 M 19:14.30 19:14.30 6:12/M
89 Kyle Cook Danville Commun 8941 M 19:39.20 19:39.20 6:20/M
90 Nicholas Mark Cardinal Ritter 8889 M 20:37.60 20:37.60 6:38/M
Top  

Girls

Place Name School Bib No Gender Chip Time Gun Time Pace
1 Katelyn Wasson Zionsville 7989 F 18:03.10 18:03.10 5:49/M
2 Mary Anna Wehrle Cardinal Ritter 8903 F 18:11.40 18:11.40 5:51/M
3 Anna Settle Zionsville 7986 F 18:11.70 18:11.70 5:51/M
4 Mariah Wehrle Cardinal Ritter 8902 F 18:12.30 18:12.30 5:52/M
5 Brooke Dixon Brownsburg 8874 F 18:33.70 18:33.70 5:58/M
6 Margaret Allen Zionsville 7234 F 18:49.80 18:49.80 6:04/M
7 Veronica Hargrave Plainfield 7846 F 18:53.10 18:53.10 6:05/M
8 Jenna Gruber Cardinal Ritter 8898 F 19:01.90 19:01.90 6:08/M
9 Lydia Moore Zionsville 7979 F 19:03.50 19:03.50 6:08/M
10 Madison Fry Crawfordsville 8936 F 19:11.60 19:11.60 6:11/M
11 Emma Cougill Brownsburg 8873 F 19:21.40 19:21.40 6:14/M
12 Faith Allen Southmont 7858 F 19:23.30 19:23.30 6:14/M
13 Adrianna Frederick Southport 8358 F 19:25.10 19:25.10 6:15/M
14 Sarah Petersen Zionsville 7980 F 19:29.40 19:29.40 6:16/M
15 Isabella Wall Avon 8814 F 19:30.60 19:30.60 6:17/M
16 Lauren Rinehart Zionsville 7984 F 19:32.10 19:32.10 6:17/M
17 Alivia Gustrowsky Brownsburg 8875 F 19:34.30 19:34.30 6:18/M
18 Clare Wigger Avon 8816 F 19:38.80 19:38.80 6:19/M
19 Isabella Maihofer Brownsburg 8879 F 19:44.00 19:44.00 6:21/M
20 Anastasia Sanchez Plainfield 7850 F 19:45.90 19:45.90 6:22/M
21 Mackenzie VanBibber Plainfield 7853 F 19:47.40 19:47.40 6:22/M
22 Isabella Brady Zionsville 7249 F 19:49.60 19:49.60 6:23/M
23 Natalie Dayharsh Danville Commun 8950 F 19:50.40 19:50.40 6:23/M
24 Kathryn Risner Avon 8808 F 19:52.60 19:52.60 6:24/M
25 Nicole Manning Southport 8360 F 19:56.10 19:56.10 6:25/M
26 Toren Hartog Ben Davis 8840 F 20:01.40 20:01.40 6:27/M
27 Kiley VanNess Brownsburg 8883 F 20:06.20 20:06.20 6:28/M
28 Addison Dockery Plainfield 7843 F 20:09.60 20:09.60 6:29/M
29 Hannah Wells Cardinal Ritter 8904 F 20:13.60 20:13.60 6:31/M
30 Ella Szczerbik Cloverdale 8918 F 20:15.60 20:15.60 6:31/M
31 Cecelia Mitchell Southport 8361 F 20:25.30 20:25.30 6:34/M
32 Claire Kaneshiro Int’l School of 8967 F 20:33.90 20:33.90 6:37/M
33 Juliana Wall Avon 8815 F 20:34.60 20:34.60 6:37/M
34 Samantha Hayden Plainfield 7847 F 20:34.70 20:34.70 6:37/M
35 Olivia Limbil Brownsburg 8878 F 20:37.30 20:37.30 6:38/M
36 Jaiden Davis Avon 8801 F 20:37.70 20:37.70 6:38/M
37 Kayden Casey Southport 7873 F 20:40.10 20:40.10 6:39/M
38 Carley Bond Perry Meridian 8988 F 20:53.70 20:53.70 6:43/M
39 Eva Altschul Brownsburg 8869 F 20:54.10 20:54.10 6:44/M
40 Lauren Mervar Perry Meridian 8997 F 20:56.10 20:56.10 6:44/M
41 Addison Walker Avon 8813 F 20:56.20 20:56.20 6:44/M
42 Riley Mehringer Plainfield 7848 F 21:08.30 21:08.30 6:48/M
43 Elyse Widmer Crawfordsville 8940 F 21:10.20 21:10.20 6:49/M
44 Grace Elmore North Putnam 8970 F 21:16.50 21:16.50 6:51/M
45 Hannah Taylor Avon 8811 F 21:17.40 21:17.40 6:51/M
46 Sarah Jones South Putnam 7857 F 21:18.70 21:18.70 6:52/M
47 Katie Cherry Southport 7875 F 21:22.00 21:22.00 6:53/M
48 Carly Hicks Cascade 8907 F 21:22.60 21:22.60 6:53/M
49 Jazlyn Gallardo Cortez Perry Meridian 8990 F 21:23.10 21:23.10 6:53/M
50 Shelby Greene Crawfordsville 8937 F 21:25.20 21:25.20 6:54/M
51 Halle Smith Crawfordsville 8939 F 21:40.50 21:40.50 6:59/M
52 Emmy Michael Perry Meridian 8998 F 21:40.90 21:40.90 6:59/M
53 Amber Judy Ben Davis 8841 F 21:44.30 21:44.30 7:00/M
54 Ranyia Grundy Southport 8359 F 21:44.80 21:44.80 7:00/M
55 Simone Maxim Herron 8966 F 21:46.50 21:46.50 7:01/M
56 Michayla Dinn Greencastle 8961 F 21:47.50 21:47.50 7:01/M
57 Andrea Cerda-Duran Southport 7874 F 21:53.00 21:53.00 7:03/M
58 AYVA SCHMALZ Decatur Central 8959 F 21:57.40 21:57.40 7:04/M
59 Emma Parsons Cascade 8908 F 22:01.40 22:01.40 7:05/M
60 Neva Harke Herron 8965 F 22:12.70 22:12.70 7:09/M
61 Sarah Jacob Cardinal Ritter 8900 F 22:13.50 22:13.50 7:09/M
62 Molley Cook Cascade 8906 F 22:15.00 22:15.00 7:10/M
63 Madeline Wachnicki Decatur Central 8960 F 22:19.60 22:19.60 7:11/M
64 Abigail Nees Cloverdale 8917 F 22:19.70 22:19.70 7:11/M
65 Halle Walker Danville Commun 8952 F 22:21.00 22:21.00 7:12/M
66 Emma Hendrix Perry Meridian 8993 F 22:23.20 22:23.20 7:12/M
67 Olivia Pell Danville Commun 8951 F 22:24.90 22:24.90 7:13/M
68 Aneicea King Ben Davis 8842 F 22:25.50 22:25.50 7:13/M
69 Olivia Biddle Crawfordsville 8934 F 22:30.40 22:30.40 7:15/M
70 Lydia Fenley Plainfield 7845 F 22:43.10 22:43.10 7:19/M
71 Emma Carroll Decatur Central 8958 F 23:06.00 23:06.00 7:26/M
72 Lily Monnett Cloverdale 8916 F 23:10.00 23:10.00 7:27/M
73 Haven Papineau Ben Davis 8844 F 23:15.60 23:15.60 7:29/M
74 Megan Hurst Perry Meridian 8995 F 23:16.80 23:16.80 7:30/M
75 McKenzie Sharp Ben Davis 8848 F 23:41.60 23:41.60 7:38/M
76 Yesenia Gonzalez Perry Meridian 8991 F 23:43.40 23:43.40 7:38/M
77 Alexis Ruiz Ben Davis 8847 F 23:44.20 23:44.20 7:38/M
78 Daphanie Geiger Cloverdale 8913 F 24:00.80 24:00.80 7:44/M
79 Hazel Fisherkeller Herron 8964 F 24:46.70 24:46.70 7:59/M
80 Emma DeVault Speedway 8364 F 24:54.30 24:54.30 8:01/M
81 Tristyn Berube Ben Davis 8835 F 25:03.00 25:03.00 8:04/M
82 Marion Davis Speedway 8363 F 25:08.60 25:08.60 8:06/M
83 Kiara Martinez Crawfordsville 8938 F 25:24.30 25:24.30 8:11/M
84 Anne Waters Cardinal Ritter 8901 F 25:25.00 25:25.00 8:11/M
85 Olivia Fichter Crawfordsville 8935 F 25:55.30 25:55.30 8:21/M
86 Jessica Bontempo Cardinal Ritter 8896 F 27:01.60 27:01.60 8:42/M

Select Your Race.