2019 Greencastle XC Invite Team Results

Good Luck in Your Season!

2019 Greencastle Invite- Elementary

September 21, 2019


Results By RaceMaker Productions LLC


Final Team Results – Boys
Boys
Team – TzouanakisFinish Position – 1
Team Score (places): 21Team Score (times): 1:07:47.72Ave Time:13:33.54
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6162Taurin Clark 1 1 13:03.35 13:03.35 0:00.00
2 6165Caleb Edwards 2 3 13:04.98 26:08.33 0:01.63
3 6171Aidan John Vaglia 3 6 13:09.13 39:17.46 0:05.78
4 6170Mason Jedele 5 11 13:45.17 53:02.63 0:41.82
5 6166Cyrus Gurnon 10 21 14:45.09 1:07:47.72 1:41.74
6 6167Wilson Hecko (11) (32) 14:46.73 1:22:34.45 1:43.38
7 6160Griffin Beasley (13) (45) 15:05.73 1:37:40.18 2:02.38
8 6161Kainan Beasley More Than 7 15:12.14 1:52:52.32 2:08.79
9 6179Dylan Waugh More Than 7 15:18.59 2:08:10.91 2:15.24
10 6173Dalton Moell More Than 7 15:45.41 2:23:56.32 2:42.06
11 6164Nash Dobbs More Than 7 16:14.09 2:40:10.41 3:10.74
12 6176Brody Puckett More Than 7 17:35.48 2:57:45.89 4:32.13
13 6180Jayden Waugh More Than 7 18:16.15 3:16:02.04 5:12.80
14 6175Quinn Pettit More Than 7 19:39.16 3:35:41.20 6:35.81
15 6168Thomas Helmer More Than 7 20:43.99 3:56:25.19 7:40.64
16 6178Kevin Smiley More Than 7 20:55.63 4:17:20.82 7:52.28
17 6169Brody Hughes More Than 7 21:43.72 4:39:04.54 8:40.37
18 6172Adam Kaste More Than 7 28:50.97 5:07:55.51 15:47.62
Team – North PutnamFinish Position – 2
Team Score (places): 47Team Score (times): 1:11:57.67Ave Time:14:23.53
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6147Gavin Oakley 4 4 13:22.90 13:22.90 0:19.55
2 6130Corbin Conner 6 10 13:57.22 27:20.12 0:53.87
3 6138Weston Houser 8 18 14:14.19 41:34.31 1:10.84
4 6157Hayden Roberts 14 32 15:11.67 56:45.98 2:08.32
5 5988Edrien Sabrino 15 47 15:11.69 1:11:57.67 2:08.34
6 6154James Thomas (18) (65) 15:37.90 1:27:35.57 2:34.55
7 5980Camdon Greene (19) (84) 16:26.99 1:44:02.56 3:23.64
8 6129Brayden Chew More Than 7 17:02.18 2:01:04.74 3:58.83
9 6136Mason Franklin More Than 7 17:10.68 2:18:15.42 4:07.33
10 6150Owen Query More Than 7 17:37.89 2:35:53.31 4:34.54
11 6142Tucker Livingston More Than 7 18:10.10 2:54:03.41 5:06.75
12 5971Xavier Ali More Than 7 18:19.65 3:12:23.06 5:16.30
13 6158Kellen Windmiller More Than 7 18:31.67 3:30:54.73 5:28.32
14 6127Trent Campbell More Than 7 18:43.03 3:49:37.76 5:39.68
15 6141Heath Livingston More Than 7 18:51.78 4:08:29.54 5:48.43
16 5979Adam Grajewski More Than 7 19:24.27 4:27:53.81 6:20.92
17 5972Landon Davis More Than 7 20:26.64 4:48:20.45 7:23.29
18 6151Colin Ramsey More Than 7 20:28.85 5:08:49.30 7:25.50
19 6132Xander Deal More Than 7 20:53.74 5:29:43.04 7:50.39
20 5982Hoops Kolten More Than 7 20:59.11 5:50:42.15 7:55.76
21 6153Brandon Shelton More Than 7 21:21.24 6:12:03.39 8:17.89
22 6149Matthew Payne More Than 7 21:53.72 6:33:57.11 8:50.37
23 6131Brayden Crady More Than 7 21:55.60 6:55:52.71 8:52.25
24 6156Dalton Vincent More Than 7 22:10.86 7:18:03.57 9:07.51
25 6128Braxton Carmichael More Than 7 24:23.61 7:42:27.18 11:20.26
26 6159Keegan Wright More Than 7 27:42.09 8:10:09.27 14:38.74
27 6137Brayden Hoeferle More Than 7 29:36.99 8:39:46.26 16:33.64
28 6139Cooper Jones More Than 7 29:48.92 9:09:35.18 16:45.57
29 5977Ryan Gillman More Than 7 30:05.29 9:39:40.47 17:01.94
Team – South PutnamFinish Position – 3
Team Score (places): 85Team Score (times): 1:21:37.04Ave Time:16:19.41
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6609Jaden Jarrell 9 9 14:34.73 14:34.73 1:31.38
2 6607Carson Phillip 12 21 15:05.00 29:39.73 2:01.65
3 6612Isaac Garner 17 38 15:27.96 45:07.69 2:24.61
4 6627Corbin Basore 22 60 17:40.81 1:02:48.50 4:37.46
5 6615Nolin Birkemeier 25 85 18:48.54 1:21:37.04 5:45.19
6 6621Ezekiel Callahan (27) (112) 20:39.90 1:42:16.94 7:36.55
7 6626Peyton Carr (28) (140) 21:46.06 2:04:03.00 8:42.71
8 6624Brystal Robertson More Than 7 23:00.16 2:27:03.16 9:56.81
9 6619Patrick Pate More Than 7 26:32.98 2:53:36.14 13:29.63
10 6614Stevie Laney More Than 7 28:58.98 3:22:35.12 15:55.63
11 6625Drew Gardner More Than 7 29:03.05 3:51:38.17 15:59.70
Team – Mill Creek WestFinish Position – 4
Team Score (places): 87Team Score (times): 1:21:44.22Ave Time:16:20.84
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6577Jacob Whitaker 7 7 13:57.73 13:57.73 0:54.38
2 6569Turner T.J. 16 23 15:19.93 29:17.66 2:16.58
3 6568Cohen Brennan 20 43 16:58.45 46:16.11 3:55.10
4 6575Cooper Lievens 21 64 17:01.85 1:03:17.96 3:58.50
5 6566Tyler Coke 23 87 18:26.26 1:21:44.22 5:22.91
6 6572Ryan Dula (24) (111) 18:40.25 1:40:24.47 5:36.90
7 6570Lincoln Carpenter (26) (137) 19:51.45 2:00:15.92 6:48.10
8 6567Blyaze Burnette More Than 7 22:49.93 2:23:05.85 9:46.58
9 6576Evan Dixon More Than 7 24:43.08 2:47:48.93 11:39.73
Team – BloomfieldFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6120Braxton Shields Less Than 5 14:12.00 14:12.00 1:08.65
2 6118Wyatt Chambers Less Than 5 15:30.11 29:42.11 2:26.76
3 6117Mason Burch Less Than 5 15:37.34 45:19.45 2:33.99
Team – MonroviaFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6124Hudson Pridemore Less Than 5 13:59.65 13:59.65 0:56.30
2 6125Blake Swafford Less Than 5 14:13.00 28:12.65 1:09.65
3 6122Jacob Williamson Less Than 5 15:04.00 43:16.65 2:00.65
4 6121Eli Hampton Less Than 5 15:31.16 58:47.81 2:27.81

2019 Greencastle Invite- Elementary

September 21, 2019


Results By RaceMaker Productions LLC


Final Team Results – Girls
Girls
Team – TzouanakisFinish Position – 1
Team Score (places): 19Team Score (times): 1:15:53.63Ave Time:15:10.73
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6229Colleen Bossnack 1 1 14:44.00 14:44.00 0:00.00
2 6242Madilyn Hiatt 3 4 14:50.35 29:34.35 0:06.35
3 6228Kenadie Bieniek 4 8 15:11.40 44:45.75 0:27.40
4 6237Sophia Gooch 5 13 15:32.62 1:00:18.37 0:48.62
5 6235Josie Cox 6 19 15:35.26 1:15:53.63 0:51.26
6 6231Celeste Brown (7) (26) 15:40.26 1:31:33.89 0:56.26
7 6247Vedia Medina (9) (35) 16:11.32 1:47:45.21 1:27.32
8 6248Lydia Miller More Than 7 16:12.63 2:03:57.84 1:28.63
9 6241Jaime Hemmerling More Than 7 16:47.07 2:20:44.91 2:03.07
10 6243Emily Hunsinger More Than 7 17:16.39 2:38:01.30 2:32.39
11 6251Mia Winters More Than 7 17:49.35 2:55:50.65 3:05.35
12 6250Brooklynn Sutherlin More Than 7 18:11.42 3:14:02.07 3:27.42
13 6246Grace Martin More Than 7 18:55.18 3:32:57.25 4:11.18
14 6233Sawyer Case More Than 7 18:56.34 3:51:53.59 4:12.34
15 6239Charlie Hall More Than 7 19:01.66 4:10:55.25 4:17.66
16 6245Reagan Labhart More Than 7 19:04.36 4:29:59.61 4:20.36
17 6232Jacey Call More Than 7 19:11.46 4:49:11.07 4:27.46
18 6230Tabby Brickert More Than 7 19:22.50 5:08:33.57 4:38.50
19 6252Hannah Woodall More Than 7 19:27.49 5:28:01.06 4:43.49
20 6236Clara Everett More Than 7 19:44.50 5:47:45.56 5:00.50
21 6244Addi Jones More Than 7 19:59.97 6:07:45.53 5:15.97
22 6249Luna Pope More Than 7 20:35.18 6:28:20.71 5:51.18
23 6240Kayla Helmer More Than 7 23:01.69 6:51:22.40 8:17.69
24 6253Druetta York More Than 7 23:15.47 7:14:37.87 8:31.47
Team – North PutnamFinish Position – 2
Team Score (places): 48Team Score (times): 1:22:09.56Ave Time:16:25.91
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6198Barbi Fuchs 2 2 14:46.24 14:46.24 0:02.24
2 6213Bella McElhany 10 12 16:13.11 30:59.35 1:29.11
3 6186Gabby Beavers 11 23 16:38.60 47:37.95 1:54.60
4 6188Chanlie Busch 12 35 17:15.75 1:04:53.70 2:31.75
5 6082Saylor Brager 13 48 17:15.86 1:22:09.56 2:31.86
6 6192Skylynn Coe (14) (62) 17:25.83 1:39:35.39 2:41.83
7 6194Rylee Crowder (15) (77) 17:31.27 1:57:06.66 2:47.27
8 6190Briah Carls More Than 7 17:31.67 2:14:38.33 2:47.67
9 6199Natalia Grajewski More Than 7 18:13.84 2:32:52.17 3:29.84
10 6216Ava Oakley More Than 7 18:48.43 2:51:40.60 4:04.43
11 6089Cienna Miller More Than 7 18:48.61 3:10:29.21 4:04.61
12 6200Brooklyn Hamstra More Than 7 19:27.20 3:29:56.41 4:43.20
13 6187Bree Black More Than 7 19:27.49 3:49:23.90 4:43.49
14 6195Tori Detro More Than 7 19:55.78 4:09:19.68 5:11.78
15 6201Valirae Hanger More Than 7 21:15.39 4:30:35.07 6:31.39
16 6225Rory Watkins More Than 7 22:57.71 4:53:32.78 8:13.71
17 6189Kenly Campbell More Than 7 23:29.68 5:17:02.46 8:45.68
18 6219Bristyl Riley More Than 7 23:41.08 5:40:43.54 8:57.08
19 6214Amber McVay More Than 7 23:41.17 6:04:24.71 8:57.17
20 6208Lyndsay Huffman More Than 7 23:55.05 6:28:19.76 9:11.05
21 6212Madison McCarty More Than 7 24:03.98 6:52:23.74 9:19.98
22 6211Addyson Larrison More Than 7 24:21.25 7:16:44.99 9:37.25
23 6207Deyvinni Horner More Than 7 24:24.10 7:41:09.09 9:40.10
24 6220Jolie Rust More Than 7 25:07.52 8:06:16.61 10:23.52
25 6224Jacie Vaughn More Than 7 25:33.14 8:31:49.75 10:49.14
26 6210Kadence Klein More Than 7 25:51.83 8:57:41.58 11:07.83
27 6193Kierstin Conner More Than 7 26:38.46 9:24:20.04 11:54.46
28 6217Alice Parker More Than 7 26:44.16 9:51:04.20 12:00.16
29 6205Emily Hendricks More Than 7 28:54.19 10:19:58.39 14:10.19
30 6215Sandra Miles More Than 7 29:26.77 10:49:25.16 14:42.77
31 6204Alyssa Hendricks More Than 7 29:26.81 11:18:51.97 14:42.81
32 6196Makaila Fisher More Than 7 30:25.91 11:49:17.88 15:41.91
33 6227Kaylie Zimmer More Than 7 33:35.54 12:22:53.42 18:51.54
Team – South PutnamFinish Position – 3
Team Score (places): 90Team Score (times): 1:41:12.72Ave Time:20:14.54
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6618Becca Patterson 8 8 15:44.00 15:44.00 1:00.00
2 6616Haylee Tincher 16 24 18:17.93 34:01.93 3:33.93
3 6617Kinsley Barnard 20 44 21:08.20 55:10.13 6:24.20
4 6628Kaitlin Barber 21 65 22:38.88 1:17:49.01 7:54.88
5 6610Kloee Pastore 25 90 23:23.71 1:41:12.72 8:39.71
6 6623Sonia McCabe (26) (116) 23:44.39 2:04:57.11 9:00.39
7 6611Hallie Birt (27) (143) 23:47.77 2:28:44.88 9:03.77
Team – Mill Creek WestFinish Position – 4
Team Score (places): 99Team Score (times): 1:46:28.96Ave Time:21:17.79
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6582Abigail Bousley 17 17 19:39.70 19:39.70 4:55.70
2 6579Tatum Savini 18 35 19:57.92 39:37.62 5:13.92
3 6586Katie Trebley 19 54 20:49.59 1:00:27.21 6:05.59
4 6580Dakota Pringle 22 76 22:56.65 1:23:23.86 8:12.65
5 6588Cheyanne Jones 23 99 23:05.10 1:46:28.96 8:21.10
6 6581Promise Rogers (24) (123) 23:15.52 2:09:44.48 8:31.52
7 6587Kirsten Passwater (28) (151) 24:37.19 2:34:21.67 9:53.19
Team – BloomfieldFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6183Bella McIntosh Less Than 5 14:46.96 14:46.96 0:02.96
2 6181Anniston Dunigan Less Than 5 16:04.14 30:51.10 1:20.14
3 6184Kendall Pischel Less Than 5 20:15.35 51:06.45 5:31.35
4 6182Raegann Klingerman Less Than 5 22:52.24 1:13:58.69 8:08.24
Team – EminenceFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6185Makenna Cromer Less Than 5 17:01.00 17:01.00 2:17.00

2019 Greencastle Invite- Middle School

September 21, 2019


Results By RaceMaker Productions LLC


Final Team Results – Boys
Boys
Team – Sullivan Middle SchoolFinish Position – 1
Team Score (places): 59Team Score (times): 1:00:16.63Ave Time:12:03.33
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6022Paul Lueking 3 3 11:08.59 11:08.59 0:24.61
2 6024Ryder Pinkston 7 10 11:59.85 23:08.44 1:15.87
3 6021Houston Ferree 9 19 12:05.07 35:13.51 1:21.09
4 6025Ty Thompson 11 30 12:08.07 47:21.58 1:24.09
5 6020Jake Chastain 29 59 12:55.05 1:00:16.63 2:11.07
6 6023Ben Mckinley (36) (95) 13:10.35 1:13:26.98 2:26.37
7 6026Brody Wheeler (37) (132) 13:13.73 1:26:40.71 2:29.75
Team – Greencastle Middle SchoolFinish Position – 2
Team Score (places): 76Team Score (times): 1:00:34.96Ave Time:12:06.99
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 5961Charlie Menzel 2 2 10:55.71 10:55.71 0:11.73
2 5954Treyton Clark 8 10 12:03.74 22:59.45 1:19.76
3 5962Landon Miller 13 23 12:10.91 35:10.36 1:26.93
4 5953Anthony Adams 25 48 12:41.61 47:51.97 1:57.63
5 5957Daniel Dinn 28 76 12:42.99 1:00:34.96 1:59.01
6 5956Dylan Curry (59) (135) 15:18.00 1:15:52.96 4:34.02
7 5955Tristen Coons (60) (195) 15:40.13 1:31:33.09 4:56.15
8 5960Paul Lewis More Than 7 20:24.07 1:51:57.16 9:40.09
Team – Cascade Middle SchoolFinish Position – 3
Team Score (places): 84Team Score (times): 1:02:00.32Ave Time:12:24.06
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 5911Jadon Fisher 6 6 11:52.22 11:52.22 1:08.24
2 5915Tyler Hege 14 20 12:14.17 24:06.39 1:30.19
3 5914Diego Gomez 16 36 12:22.17 36:28.56 1:38.19
4 5910Eli Cook 18 54 12:34.34 49:02.90 1:50.36
5 5917Landon Morales 30 84 12:57.42 1:02:00.32 2:13.44
6 5912Evan Franklin (33) (117) 13:05.24 1:15:05.56 2:21.26
7 5922Evan Stout (41) (158) 13:20.61 1:28:26.17 2:36.63
8 5927Casen Vonehrenkrook More Than 7 13:33.54 1:41:59.71 2:49.56
9 5913Gabriel Glaze More Than 7 13:36.38 1:55:36.09 2:52.40
10 5909Jackson Bolinger More Than 7 14:16.40 2:09:52.49 3:32.42
11 5923Max Stucky More Than 7 14:20.46 2:24:12.95 3:36.48
12 5924Will Thompson More Than 7 14:29.36 2:38:42.31 3:45.38
13 5916Carter Hutchison More Than 7 15:07.31 2:53:49.62 4:23.33
14 5929Jordan Williams More Than 7 15:28.11 3:09:17.73 4:44.13
15 5925Will Turner More Than 7 15:52.00 3:25:09.73 5:08.02
16 5921Peyton Shute More Than 7 16:04.01 3:41:13.74 5:20.03
17 5926Noah Vela More Than 7 16:06.81 3:57:20.55 5:22.83
18 5918Silas Neeley More Than 7 17:06.33 4:14:26.88 6:22.35
Team – South Putnam Middle SchoolFinish Position – 4
Team Score (places): 93Team Score (times): 1:01:58.69Ave Time:12:23.74
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6001Keaton Chew 5 5 11:32.95 11:32.95 0:48.97
2 6010Wyatt Kendall 15 20 12:21.80 23:54.75 1:37.82
3 6008Evan Hinkle 23 43 12:41.12 36:35.87 1:57.14
4 5998Tyler Carter 24 67 12:41.16 49:17.03 1:57.18
5 5999Elijah Chandler 26 93 12:41.66 1:01:58.69 1:57.68
6 6000Landon Chew (49) (142) 14:06.45 1:16:05.14 3:22.47
7 6009Griffin Jones (56) (198) 14:30.33 1:30:35.47 3:46.35
8 6005Connor Dobson More Than 7 14:31.93 1:45:07.40 3:47.95
9 5997Isaac Boyce More Than 7 14:37.72 1:59:45.12 3:53.74
10 6002Noah Couch More Than 7 14:56.73 2:14:41.85 4:12.75
11 6006Emilio Gallegos More Than 7 15:05.56 2:29:47.41 4:21.58
12 6007Jonathon Hayden More Than 7 17:18.91 2:47:06.32 6:34.93
13 6004Parker Dickson More Than 7 18:28.08 3:05:34.40 7:44.10
Team – Southmont Middle SchoolFinish Position – 5
Team Score (places): 99Team Score (times): 1:02:03.54Ave Time:12:24.71
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6014Mason Cass 1 1 10:43.98 10:43.98 0:00.00
2 6019Vince Reimondo 12 13 12:09.19 22:53.17 1:25.21
3 6018Brett Keller 20 33 12:36.27 35:29.44 1:52.29
4 6012Clay Allen 21 54 12:39.99 48:09.43 1:56.01
5 6015Sam Crum 45 99 13:54.11 1:02:03.54 3:10.13
6 6011Hunter Alesi (54) (153) 14:24.84 1:16:28.38 3:40.86
7 6016Charlie Hartzburg (68) (221) 20:23.77 1:36:52.15 9:39.79
8 6017Quinten Hunt More Than 7 20:24.74 1:57:16.89 9:40.76
Team – Bloomfield Junior High SchoolFinish Position – 6
Team Score (places): 146Team Score (times): 1:04:47.01Ave Time:12:57.40
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 5893Ben Craig 10 10 12:06.70 12:06.70 1:22.72
2 5903Quentin Ross 22 32 12:40.94 24:47.64 1:56.96
3 5900Jordon Ingram 32 64 13:04.25 37:51.89 2:20.27
4 5905Aiden Scott 39 103 13:14.46 51:06.35 2:30.48
5 5899Jaden Ingram 43 146 13:40.66 1:04:47.01 2:56.68
6 5898Brady Hughes (47) (193) 13:57.86 1:18:44.87 3:13.88
7 5904Blake Neal (48) (241) 13:59.30 1:32:44.17 3:15.32
8 5892Andrew Barker More Than 7 14:00.01 1:46:44.18 3:16.03
9 5896Jovan Graves More Than 7 14:05.37 2:00:49.55 3:21.39
10 5894Hunter Cullison More Than 7 14:17.50 2:15:07.05 3:33.52
11 5895Layton Graf More Than 7 14:47.53 2:29:54.58 4:03.55
12 5908James Wood More Than 7 15:07.17 2:45:01.75 4:23.19
13 5901Caleb Kerr More Than 7 15:30.53 3:00:32.28 4:46.55
14 5897Waylon Hasler More Than 7 16:31.06 3:17:03.34 5:47.08
15 5906Blaine Vandeventer More Than 7 17:23.11 3:34:26.45 6:39.13
Team – Crawfordsville Middle SchoolFinish Position – 7
Team Score (places): 166Team Score (times): 1:05:27.85Ave Time:13:05.57
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 5945Ryan Miller 4 4 11:12.98 11:12.98 0:29.00
2 5936Max Brummet 27 31 12:41.88 23:54.86 1:57.90
3 5940Hutton Haas 34 65 13:05.87 37:00.73 2:21.89
4 5937Cole Capper 50 115 14:12.75 51:13.48 3:28.77
5 5942Rylan Huckstep 51 166 14:14.37 1:05:27.85 3:30.39
6 5949Zion Zacarias (55) (221) 14:25.55 1:19:53.40 3:41.57
7 5935Thomas Bowling (57) (278) 14:34.57 1:34:27.97 3:50.59
8 5943Braxton Lewellen More Than 7 14:44.90 1:49:12.87 4:00.92
9 5948Danny Wills More Than 7 14:49.39 2:04:02.26 4:05.41
10 5944Huntyr Miles More Than 7 15:05.58 2:19:07.84 4:21.60
11 5946Antonio Sanchez More Than 7 15:25.12 2:34:32.96 4:41.14
12 5947Ely Smith More Than 7 15:46.39 2:50:19.35 5:02.41
13 5939Shawn Ewoldt More Than 7 16:51.42 3:07:10.77 6:07.44
14 5941Daniel Hernandez More Than 7 18:50.73 3:26:01.50 8:06.75
15 5938Deegan Dominguez More Than 7 18:51.32 3:44:52.82 8:07.34
Team – North Putnam Middle SchoolFinish Position – 8
Team Score (places): 172Team Score (times): 1:05:50.01Ave Time:13:10.00
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 5976Mason Garriott 19 19 12:35.95 12:35.95 1:51.97
2 5984Elijah Lewis 31 50 12:59.97 25:35.92 2:15.99
3 5974Gunner Eastep 38 88 13:14.25 38:50.17 2:30.27
4 5989Bastian Sobrino 40 128 13:19.11 52:09.28 2:35.13
5 5981Elijah Harless 44 172 13:40.73 1:05:50.01 2:56.75
6 5975Coby Galloway (62) (234) 16:17.34 1:22:07.35 5:33.36
7 5986Owen O’Hair (63) (297) 16:19.42 1:38:26.77 5:35.44
8 5985Robert Moran More Than 7 18:30.95 1:56:57.72 7:46.97
9 5993Nicholas Tefertiller More Than 7 19:04.96 2:16:02.68 8:20.98
10 5996Kaleb Walton More Than 7 21:43.65 2:37:46.33 10:59.67
11 5973Parker Detro More Than 7 22:26.60 3:00:12.93 11:42.62
12 5992Nathan Tefertiller More Than 7 26:46.94 3:26:59.87 16:02.96
Team – Monrovia Middle SchoolFinish Position – 9
Team Score (places): 237Team Score (times): 1:12:59.30Ave Time:14:35.86
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 5970Chase Swafford 17 17 12:28.22 12:28.22 1:44.24
2 5969Colten Smith 42 59 13:31.05 25:59.27 2:47.07
3 5965Kaven Hall 53 112 14:18.36 40:17.63 3:34.38
4 5963Wyatt Benge 61 173 15:50.21 56:07.84 5:06.23
5 5966Joseph Hause 64 237 16:51.46 1:12:59.30 6:07.48
6 5968Jackson McPherson (65) (302) 17:09.85 1:30:09.15 6:25.87
7 5964Nolan Courtney (66) (368) 19:53.40 1:50:02.55 9:09.42
Team – Fountain CentralFinish Position – 10
Team Score (places): 258Team Score (times): 1:16:23.92Ave Time:15:16.78
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6597Hayden Kler 35 35 13:08.95 13:08.95 2:24.97
2 6598Wyat Goings 46 81 13:54.16 27:03.11 3:10.18
3 6594Jess Frazee 52 133 14:18.06 41:21.17 3:34.08
4 6595Ayden Donaldson 58 191 15:01.68 56:22.85 4:17.70
5 6596Maddox Carson 67 258 20:01.07 1:16:23.92 9:17.09
Team – Cloverdale Middle SchoolFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 5933Jude Kaufman Less Than 5 13:41.36 13:41.36 2:57.38
2 5934Tanner Trammell Less Than 5 14:29.19 28:10.55 3:45.21
3 5932Austin Jolly Less Than 5 18:28.36 46:38.91 7:44.38
Team – Eminence Middle SchoolFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 5952Logan Eisenhour Less Than 5 15:48.64 15:48.64 5:04.66
2 5951Colton Cromer Less Than 5 17:30.94 33:19.58 6:46.96
Team – Duggar UnionFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6592Kaine Stone Less Than 5 14:21.83 14:21.83 3:37.85

2019 Greencastle Invite- Middle School

September 21, 2019


Results By RaceMaker Productions LLC


Final Team Results – Girls
Girls
Team – Crawfordsville Middle SchoolFinish Position – 1
Team Score (places): 47Team Score (times): 1:08:52.64Ave Time:13:46.53
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6060Sophia Melevage 1 1 12:48.27 12:48.27 0:00.00
2 6064Skylah Strawser 5 6 13:27.93 26:16.20 0:39.66
3 6055Karla Fernandez 9 15 13:46.80 40:03.00 0:58.53
4 6053Nathaly Conde 11 26 14:03.74 54:06.74 1:15.47
5 6054Josie Dominguez 21 47 14:45.90 1:08:52.64 1:57.63
6 6056Audrey Flynn (23) (70) 14:50.11 1:23:42.75 2:01.84
7 6061Carlie Payne (25) (95) 15:01.29 1:38:44.04 2:13.02
8 6062Heaven Pruett More Than 7 15:31.11 1:54:15.15 2:42.84
9 6065Gabby Warren More Than 7 16:06.50 2:10:21.65 3:18.23
10 6059Zoey McFarland More Than 7 16:13.55 2:26:35.20 3:25.28
11 6058Cyan Jones More Than 7 16:43.63 2:43:18.83 3:55.36
12 6057Marie Hesler More Than 7 17:07.08 3:00:25.91 4:18.81
13 6063Addison Steward More Than 7 22:09.73 3:22:35.64 9:21.46
14 6052Hanna Bixler More Than 7 24:44.68 3:47:20.32 11:56.41
Team – Bloomfield Junior High SchoolFinish Position – 2
Team Score (places): 82Team Score (times): 1:11:47.92Ave Time:14:21.58
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6032Jaiden Mietus 4 4 13:27.24 13:27.24 0:38.97
2 6035Ally Walls 6 10 13:30.09 26:57.33 0:41.82
3 6034Sadie Ross 22 32 14:49.16 41:46.49 2:00.89
4 6029Braelyn Johnson 24 56 14:57.22 56:43.71 2:08.95
5 6030Adalyn Martin 26 82 15:04.21 1:11:47.92 2:15.94
6 6027Evelyn Abrams (37) (119) 15:57.01 1:27:44.93 3:08.74
7 6028Lani Graves (49) (168) 16:40.42 1:44:25.35 3:52.15
8 6031Daisy McRoberts More Than 7 16:43.07 2:01:08.42 3:54.80
Team – Southmont Middle SchoolFinish Position – 3
Team Score (places): 82Team Score (times): 1:12:53.14Ave Time:14:34.63
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6105Katelyn Ebert 10 10 14:01.94 14:01.94 1:13.67
2 6104Jaysa Crull 12 22 14:19.55 28:21.49 1:31.28
3 6107Abby Smith 14 36 14:24.63 42:46.12 1:36.36
4 6108Ally Smith 16 52 14:31.60 57:17.72 1:43.33
5 6103Darby Cottrell 30 82 15:35.42 1:12:53.14 2:47.15
6 6109Anna Stokes (44) (126) 16:25.25 1:29:18.39 3:36.98
Team – Sullivan Middle SchoolFinish Position – 4
Team Score (places): 106Team Score (times): 1:13:43.28Ave Time:14:44.66
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6111Gaige Goodman 8 8 13:39.67 13:39.67 0:51.40
2 6110Kate Alsman 17 25 14:33.37 28:13.04 1:45.10
3 6113Lily Hawkins 19 44 14:40.00 42:53.04 1:51.73
4 6116Kate Ridgway 27 71 15:06.52 57:59.56 2:18.25
5 6112Rachel Goodson 35 106 15:43.72 1:13:43.28 2:55.45
6 6114Makayla Hitt (43) (149) 16:17.93 1:30:01.21 3:29.66
Team – Fountain CentralFinish Position – 5
Team Score (places): 123Team Score (times): 1:14:46.60Ave Time:14:57.32
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6603Brailey Hoagland 3 3 13:21.39 13:21.39 0:33.12
2 6604Hadlee McBride 7 10 13:37.16 26:58.55 0:48.89
3 6605Alydia Mellady 18 28 14:34.34 41:32.89 1:46.07
4 6601Madelyn Young 47 75 16:33.72 58:06.61 3:45.45
5 6599Henley Good 48 123 16:39.99 1:14:46.60 3:51.72
6 6602Rya Jackson (50) (173) 16:41.94 1:31:28.54 3:53.67
Team – Cascade Middle SchoolFinish Position – 6
Team Score (places): 141Team Score (times): 1:16:24.66Ave Time:15:16.93
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6036Morgan Buckinham 2 2 13:18.95 13:18.95 0:30.68
2 6038Josey Fisher 28 30 15:15.66 28:34.61 2:27.39
3 6043Danielle Nething 29 59 15:31.04 44:05.65 2:42.77
4 6045Cadynce West 40 99 16:06.45 1:00:12.10 3:18.18
5 6044Josie Sharp 42 141 16:12.56 1:16:24.66 3:24.29
6 6039Brooklyn Hege (45) (186) 16:25.38 1:32:50.04 3:37.11
7 6041Reese Myers (52) (238) 16:46.23 1:49:36.27 3:57.96
8 6042Aly Nething More Than 7 16:58.27 2:06:34.54 4:10.00
9 6037Caroline Cook More Than 7 17:19.10 2:23:53.64 4:30.83
10 6040Kenlee Hines More Than 7 18:14.85 2:42:08.49 5:26.58
Team – Greencastle Middle SchoolFinish Position – 7
Team Score (places): 164Team Score (times): 1:20:57.07Ave Time:16:11.41
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6069Zoey Doan 13 13 14:23.15 14:23.15 1:34.88
2 6071Rylee Hatfield 15 28 14:26.46 28:49.61 1:38.19
3 6068Laurel Brown 38 66 16:02.03 44:51.64 3:13.76
4 6070Ali Dobbs 39 105 16:05.02 1:00:56.66 3:16.75
5 6067Sophia Black 59 164 20:00.41 1:20:57.07 7:12.14
6 6072Olivia Monnett (61) (225) 21:08.40 1:42:05.47 8:20.13
Team – South Putnam Middle SchoolFinish Position – 8
Team Score (places): 176Team Score (times): 1:19:02.89Ave Time:15:48.58
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6097Elise Kendall 31 31 15:36.94 15:36.94 2:48.67
2 6101Makayla Nicholls 32 63 15:37.46 31:14.40 2:49.19
3 6098Kailey Barnard 33 96 15:37.95 46:52.35 2:49.68
4 6094Lillian Emmerich 34 130 15:39.92 1:02:32.27 2:51.65
5 6099Summer Cohee 46 176 16:30.62 1:19:02.89 3:42.35
6 6096Caroline Hodge (58) (234) 19:18.46 1:38:21.35 6:30.19
7 6095Kaela Estes (60) (294) 20:01.89 1:58:23.24 7:13.62
8 6102Abby Rissler More Than 7 21:40.78 2:20:04.02 8:52.51
Team – Monrovia Middle SchoolFinish Position – 9
Team Score (places): 216Team Score (times): 1:26:11.86Ave Time:17:14.37
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6073Lilly Cox 20 20 14:41.37 14:41.37 1:53.10
2 6076Samantha Kluemper 36 56 15:54.21 30:35.58 3:05.94
3 6077Ruby Murrell 41 97 16:11.00 46:46.58 3:22.73
4 6075Josie Hause 57 154 18:09.67 1:04:56.25 5:21.40
5 6078Aubrie Peirson 62 216 21:15.61 1:26:11.86 8:27.34
6 6074Savannah Croley (65) (281) 24:54.57 1:51:06.43 12:06.30
Team – North Putnam Middle SchoolFinish Position – 10
Team Score (places): 269Team Score (times): 1:26:45.17Ave Time:17:21.03
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6091Lilah Moore 51 51 16:44.10 16:44.10 3:55.83
2 6085Brooke Hensley 53 104 17:01.38 33:45.48 4:13.11
3 6093Avery Ramsey 54 158 17:07.50 50:52.98 4:19.23
4 6087Kylie Jacobs 55 213 17:52.46 1:08:45.44 5:04.19
5 6081Gracie Beavers 56 269 17:59.73 1:26:45.17 5:11.46
6 6092Kate Myers (63) (332) 22:20.52 1:49:05.69 9:32.25
7 6086Mikayla Hiner (64) (396) 22:22.08 2:11:27.77 9:33.81
Team – Cloverdale Middle SchoolFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6048Aliyah Maldonado Less Than 5 15:06.67 15:06.67 2:18.40
2 6047Kaydence Lis Less Than 5 26:40.05 41:46.72 13:51.78
Team – Eminence Middle SchoolFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6066Sophia Saucerman Less Than 5 13:33.48 13:33.48 0:45.21
Team – Duggar UnionFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6593Summer Fulk Less Than 5 27:27.83 27:27.83 14:39.56

2019 Greencastle Invite-High School

September 21, 2019


Results By RaceMaker Productions LLC


Final Team Results – Boys
Boys
Team – Crawfordsville High SchoolFinish Position – 1
Team Score (places): 65Team Score (times): 1:32:06.32Ave Time:18:25.26
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6278Nathanial Million 5 5 17:45.56 17:45.56 0:47.52
2 6276Hunter Hutchison 6 11 17:46.55 35:32.11 0:48.51
3 6283Elijah Widmer 8 19 18:05.79 53:37.90 1:07.75
4 6274Drake Hayes 22 41 19:10.80 1:12:48.70 2:12.76
5 6282Cole Watt 24 65 19:17.62 1:32:06.32 2:19.58
6 6281Luke Stewart (26) (91) 19:32.07 1:51:38.39 2:34.03
7 6280Arthur Ruano (28) (119) 19:35.40 2:11:13.79 2:37.36
8 6271Devin Burris More Than 7 19:38.71 2:30:52.50 2:40.67
9 6273Sam Decker More Than 7 20:37.17 2:51:29.67 3:39.13
10 6272Roman Contreras More Than 7 20:50.93 3:12:20.60 3:52.89
11 6277Peter Kearns More Than 7 21:08.22 3:33:28.82 4:10.18
12 6275Ian Hensley More Than 7 21:25.11 3:54:53.93 4:27.07
13 6279Richard Pan More Than 7 22:54.16 4:17:48.09 5:56.12
Team – Sullivan High SchoolFinish Position – 2
Team Score (places): 70Team Score (times): 1:32:47.40Ave Time:18:33.48
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6494Dosson Lamb 2 2 17:20.00 17:20.00 0:21.96
2 6496Riley Smith 10 12 18:18.27 35:38.27 1:20.23
3 6493Will King 11 23 18:25.23 54:03.50 1:27.19
4 6491Preston Anthony 14 37 18:35.63 1:12:39.13 1:37.59
5 6490Grant Alexander 33 70 20:08.27 1:32:47.40 3:10.23
6 6495Tim Lueking (40) (110) 20:39.92 1:53:27.32 3:41.88
7 6492Walker Brocksmith (47) (157) 21:27.75 2:14:55.07 4:29.71
Team – White River Valley High SchoolFinish Position – 3
Team Score (places): 72Team Score (times): 1:32:24.99Ave Time:18:29.00
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6505Joe Records 1 1 16:58.04 16:58.04 0:00.00
2 6500Eli Crites 12 13 18:29.33 35:27.37 1:31.29
3 6507Parker Stone 15 28 18:40.00 54:07.37 1:41.96
4 6503Tucker Kirkoff 19 47 18:57.39 1:13:04.76 1:59.35
5 6502Tristen Kirkhoff 25 72 19:20.23 1:32:24.99 2:22.19
6 6508Nolan Sullivan (31) (103) 19:53.05 1:52:18.04 2:55.01
7 6504Jell Oliver (45) (148) 20:59.11 2:13:17.15 4:01.07
8 6501Brandt Driscol More Than 7 24:07.59 2:37:24.74 7:09.55
9 6506Brayton Robbins More Than 7 24:14.81 3:01:39.55 7:16.77
Team – North Putnam High SchoolFinish Position – 4
Team Score (places): 85Team Score (times): 1:34:05.73Ave Time:18:49.15
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6470Zach Huff 9 9 18:13.10 18:13.10 1:15.06
2 6471Ellis Lyons 13 22 18:29.39 36:42.49 1:31.35
3 6473Brayden Monnett 16 38 18:43.95 55:26.44 1:45.91
4 6476Matthew Trotter 20 58 19:06.17 1:14:32.61 2:08.13
5 6477Kyle Young 27 85 19:33.12 1:34:05.73 2:35.08
6 6475Corie Stancombe (39) (124) 20:27.80 1:54:33.53 3:29.76
7 6472Matt McHargue (49) (173) 21:45.02 2:16:18.55 4:46.98
8 6299Nicholas Hensley More Than 7 22:16.27 2:38:34.82 5:18.23
9 6474Lukas Spencer More Than 7 22:55.15 3:01:29.97 5:57.11
10 6298Michael Frazier More Than 7 28:12.41 3:29:42.38 11:14.37
Team – Cloverdale High SchoolFinish Position – 5
Team Score (places): 131Team Score (times): 1:39:07.00Ave Time:19:49.40
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6264Brady Koosman 4 4 17:41.00 17:41.00 0:42.96
2 6260Chase Ashcraft 18 22 18:54.06 36:35.06 1:56.02
3 6268Nate Nees 21 43 19:10.21 55:45.27 2:12.17
4 6263Carson Hall 34 77 20:09.10 1:15:54.37 3:11.06
5 6269Josh Roach 54 131 23:12.63 1:39:07.00 6:14.59
6 6267Matthew Miller (55) (186) 23:23.51 2:02:30.51 6:25.47
7 6266Jacob Miller (56) (242) 23:43.07 2:26:13.58 6:45.03
Team – South Putnam High SchoolFinish Position – 6
Team Score (places): 144Team Score (times): 1:38:36.65Ave Time:19:43.33
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6485Steven Schnepp 3 3 17:25.17 17:25.17 0:27.13
2 6489Dunkin York 23 26 19:12.46 36:37.63 2:14.42
3 6481Karl Egold 30 56 19:47.64 56:25.27 2:49.60
4 6487Trevor Vanihel 42 98 20:54.36 1:17:19.63 3:56.32
5 6483Daniel Johnson 46 144 21:17.02 1:38:36.65 4:18.98
6 6482Griffin Garner (50) (194) 21:50.98 2:00:27.63 4:52.94
7 6479Austin Branam (51) (245) 21:51.19 2:22:18.82 4:53.15
8 6484Matt Rogers More Than 7 22:02.48 2:44:21.30 5:04.44
9 6488Cayden Witt More Than 7 22:06.10 3:06:27.40 5:08.06
10 6486Jimmy Smotherman More Than 7 29:25.09 3:35:52.49 12:27.05
Team – Greencastle High SchoolFinish Position – 7
Team Score (places): 170Team Score (times): 1:40:54.69Ave Time:20:10.94
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6293Ian Frank 17 17 18:51.41 18:51.41 1:53.37
2 6290Andrew Adams 29 46 19:46.93 38:38.34 2:48.89
3 6291Tyler Adams 37 83 20:18.87 58:57.21 3:20.83
4 6295Brandon Olson 43 126 20:58.46 1:19:55.67 4:00.42
5 6294Caden Gasway 44 170 20:59.02 1:40:54.69 4:00.98
6 6292Justin Evans (58) (228) 24:04.69 2:04:59.38 7:06.65
7 6297Elijah Standers (59) (287) 24:34.49 2:29:33.87 7:36.45
Team – Cascade High SchoolFinish Position – 8
Team Score (places): 179Team Score (times): 1:43:10.76Ave Time:20:38.15
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6255Preston Fox 7 7 17:53.57 17:53.57 0:55.53
2 6258Owen Myers 36 43 20:18.35 38:11.92 3:20.31
3 6256Garrett Hicks 38 81 20:19.45 58:31.37 3:21.41
4 6254Evan Davis 41 122 20:44.55 1:19:15.92 3:46.51
5 6259Henry Tucker 57 179 23:54.84 1:43:10.76 6:56.80
Team – Eminence High SchoolFinish Position – 9
Team Score (places): 220Team Score (times): 1:46:00.58Ave Time:21:12.12
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6285Paul Mcintyre 32 32 19:58.52 19:58.52 3:00.48
2 6289Cole Webb 35 67 20:15.13 40:13.65 3:17.09
3 6286Wesley O’mullane 48 115 21:37.14 1:01:50.79 4:39.10
4 6287Aidan Ray 52 167 22:03.85 1:23:54.64 5:05.81
5 6288Nolan Ringler 53 220 22:05.94 1:46:00.58 5:07.90
6 6284Owen Eisenhower (60) (280) 29:20.89 2:15:21.47 12:22.85
Team – Duggar UnionFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6590Carter Haton Less Than 5 22:26.17 22:26.17 5:28.13
2 6591Adien Graniti Less Than 5 33:54.80 56:20.97 16:56.76

2019 Greencastle Invite-High School

September 21, 2019


Results By RaceMaker Productions LLC


Final Team Results – Girls
Girls
Team – Crawfordsville High SchoolFinish Position – 1
Team Score (places): 50Team Score (times): 1:57:37.55Ave Time:23:31.51
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6531Madison Fry 1 1 20:27.43 20:27.43 0:00.00
2 6534Halle Smith 3 4 22:01.52 42:28.95 1:34.09
3 6535Elyse Widmer 4 8 22:13.31 1:04:42.26 1:45.88
4 6532Shelby Green 14 22 23:43.93 1:28:26.19 3:16.50
5 6530Olivia Fichter 28 50 29:11.36 1:57:37.55 8:43.93
DQ 6529Olivia Biddle DQ 0:32.76 1:58:10.31
DQ 6533Kiara Martinez DQ 0:32.68 1:58:42.99
Team – Cascade High SchoolFinish Position – 2
Team Score (places): 62Team Score (times): 1:58:42.46Ave Time:23:44.49
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6514Emma Parsons 8 8 22:53.53 22:53.53 2:26.10
2 6512Carly Hicks 9 17 22:58.60 45:52.13 2:31.17
3 6509Molley Cook 11 28 23:02.17 1:08:54.30 2:34.74
4 6519Aubree Whicker 15 43 24:36.68 1:33:30.98 4:09.25
5 6518Maddie Tyler 19 62 25:11.48 1:58:42.46 4:44.05
6 6516Abby Thornburg (21) (83) 25:50.86 2:24:33.32 5:23.43
7 6511Olivia Glaeser (23) (106) 26:37.16 2:51:10.48 6:09.73
8 6510Ella Davis More Than 7 26:39.96 3:17:50.44 6:12.53
9 6515Emma Prine More Than 7 31:29.92 3:49:20.36 11:02.49
Team – Cloverdale High SchoolFinish Position – 3
Team Score (places): 62Team Score (times): 2:00:50.31Ave Time:24:10.06
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6527Ella Szczerbik 2 2 21:45.76 21:45.76 1:18.33
2 6525Lily Monnett 7 9 22:40.92 44:26.68 2:13.49
3 6526Abigail Nees 10 19 22:59.12 1:07:25.80 2:31.69
4 6522Daphanie Geiger 17 36 24:49.06 1:32:14.86 4:21.63
5 6524Megan Miller 26 62 28:35.45 2:00:50.31 8:08.02
6 6520Kiara Boyd (29) (91) 30:54.80 2:31:45.11 10:27.37
Team – North Putnam High SchoolFinish Position – 4
Team Score (places): 72Team Score (times): 2:00:59.36Ave Time:24:11.87
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6541Grace Elmore 5 5 22:17.66 22:17.66 1:50.23
2 6548Madison Trotter 13 18 23:43.22 46:00.88 3:15.79
3 6546Sophia Lotzow 16 34 24:40.46 1:10:41.34 4:13.03
4 6545Grace Kinkead 18 52 24:52.69 1:35:34.03 4:25.26
5 6542Katie Fry 20 72 25:25.33 2:00:59.36 4:57.90
6 6544Taylor Hensley (22) (94) 25:51.66 2:26:51.02 5:24.23
7 6540Alaina Chew (24) (118) 27:21.26 2:54:12.28 6:53.83
8 6547Josie Lyons More Than 7 27:50.46 3:22:02.74 7:23.03
Team – White River Valley High SchoolFinish Position – 5
Team Score (places): 100Team Score (times): 2:17:29.76Ave Time:27:29.95
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6560Christiane Davis 6 6 22:29.80 22:29.80 2:02.37
2 6565Patricia Soliday 12 18 23:40.00 46:09.80 3:12.57
3 6559Olivia Cornelius 25 43 27:33.71 1:13:43.51 7:06.28
4 6563Jailea Lundy 27 70 29:10.34 1:42:53.85 8:42.91
5 6564Emma Records 30 100 34:35.91 2:17:29.76 14:08.48
Team – Greencastle High SchoolFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6537Michayla Dinn Less Than 5 23:04.34 23:04.34 2:36.91
2 6536Audrie Brennan Less Than 5 23:43.50 46:47.84 3:16.07
3 6538Olivia Headley Less Than 5 25:59.82 1:12:47.66 5:32.39
4 6539Emmy Huber Less Than 5 29:02.82 1:41:50.48 8:35.39
Team – South Putnam High SchoolFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6550Sarah Jones Less Than 5 23:11.93 23:11.93 2:44.50
2 6553Lilly Vittetow Less Than 5 24:01.83 47:13.76 3:34.40
3 6549Catherine Hodge Less Than 5 25:22.72 1:12:36.48 4:55.29
Team – Sullivan High SchoolFinish Position – Inc.
Team Score (places): Inc.Team Score (times):
PosBib NoNameO’All PlaceCum PlaceTimeCum TimeTime Back
1 6554Hanna Burkhart Less Than 5 22:31.56 22:31.56 2:04.13
2 6558Sydney Mccammon Less Than 5 28:55.77 51:27.33 8:28.34
3 6556Payton Dugan Less Than 5 33:18.48 1:24:45.81 12:51.05
4 6555Victoria ‘Graci Chickadaunce Less Than 5 34:11.16 1:58:56.97 13:43.73

Upcoming Races