2019 Orchard Dash Age Group Results

Thanks for being a Part of our BIGGEST Orchard Dash Yet!

2019 Orchard Dash

Age Group Results

October 13, 2019


Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org


Men: Top Finishers 0- 0 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women: Top Finishers 0- 0 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

5k

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anna Brown Indianapolis IN 1331 13 6 21:32.85 6:57/M
2 Sophie Nordyke Radcliff KY 1478 14 11 22:36.89 7:17/M
3 Sarah Dixon Plainfield IN 1275 26 15 23:23.30 7:33/M
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maddie Campbell Camby IN 1344 473 1:04:40.79 20:52/M
Top

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Katie Campbell Plainfield IN 1232 12 25 25:14.40 8:08/M
2 Mia Bammann Plainfield IN 1752 12 26 25:19.42 8:10/M
3 Gwendolyn Williams Plainfield IN 1382 11 33 25:35.03 8:15/M
4 Margaret Mehl Plainfield IN 1610 12 57 28:31.77 9:12/M
5 Jacy Huffman Bainbridge IN 1629 14 61 28:44.38 9:16/M
6 Katie Spees Martinsville IN 1292 19 83 30:10.89 9:44/M
7 Isabel Schaefer Brownsburg IN 1400 14 104 31:48.90 10:15/M
8 Natalie Woehlecke Mooresville IN 1647 11 133 33:29.54 10:48/M
9 Carly Southworth Brownsburg IN 1757 14 140 33:47.90 10:54/M
10 Karissa Draper Avon IN 1233 14 148 34:18.55 11:04/M
11 Kelly Ross Danville IN 1229 18 155 34:44.73 11:12/M
12 Katelyn Woolwine Crawfordsville IN 1527 11 165 35:15.77 11:22/M
13 Loriese Myers Clayton IN 1263 11 166 35:23.94 11:25/M
14 Caraline Cook Clayton IN 1481 12 167 35:24.65 11:25/M
15 Peyton Holloway Plainfield IN 1342 11 226 39:30.56 12:45/M
16 Addyson Dimmick Plainfield IN 1519 8 251 41:48.06 13:29/M
17 Morghyn Gibson Monrovia IN 1631 13 275 44:09.73 14:15/M
18 Riley Huffman Bainbridge IN 1630 12 276 44:10.03 14:15/M
19 Kylee Horton Indianapolis IN 1448 11 304 46:53.63 15:07/M
20 Ava Morgan Brownsburg IN 1790 9 305 47:24.46 15:17/M
21 Sarah Tomlin Camby IN 1283 18 310 48:11.55 15:33/M
22 Hannah Tomlin Camby IN 1286 18 311 48:13.15 15:33/M
23 Madison Henning Indianapolis IN 1620 17 318 48:33.41 15:40/M
24 Johanna Savarese Ellettsville IN 1442 9 334 50:52.08 16:25/M
25 Mya Dimmick Plainfield IN 1518 11 346 51:47.95 16:42/M
26 Chloe Kaplan Zionsville IN 1430 14 358 52:43.22 17:00/M
27 Cassandra Kaplan Zionsville IN 1434 17 359 52:44.62 17:01/M
28 Kaitlyn Kaplan Zionsville IN 1433 11 361 52:51.97 17:03/M
29 Bella Boley Brownsburg IN 1398 9 366 53:13.22 17:10/M
30 Aubrey Bowling Osgood IN 1572 13 376 54:26.75 17:34/M
31 Chloe Lavelle Columbus IN 1635 13 382 54:36.44 17:37/M
32 Karis Charlesworth Zionsville IN 1682 6 389 55:50.09 18:01/M
33 Emma Swain Mooresville IN 1465 15 472 1:04:18.24 20:45/M
34 Cheyenne Jordan Camby IN 1345 12 474 1:04:42.31 20:52/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Rachel Johnson Plainfield IN 1279 24 35 26:05.14 8:25/M
2 Katie Craven Martinsville IN 1783 26 42 26:43.76 8:37/M
3 Lauren Mauser Indianapolis IN 1745 25 72 29:35.96 9:33/M
4 Megan Burton Clayton IN 1798 29 87 30:26.06 9:49/M
5 Emily Hall Indianapolis IN 1439 26 99 31:14.57 10:05/M
6 Brianna Madison Mooresville IN 1266 23 102 31:20.91 10:06/M
7 Kaitlyn O’Connor Greenwood IN 1637 29 105 31:49.27 10:16/M
8 Brie Davis Indpls Dianapolis IN 1627 27 161 35:07.24 11:20/M
9 Katie Moore Mooresville IN 1351 20 164 35:11.82 11:21/M
10 Tiffany Spaeth Rushville IN 1736 29 173 35:58.25 11:36/M
11 Dulce Garrido Greenwood IN 1513 29 177 36:20.54 11:43/M
12 Mercedes Peregrine Plainfield IN 1573 27 189 37:02.08 11:57/M
13 Brandy Nirider Brownsburg IN 1428 27 202 37:48.29 12:12/M
14 Danielle Armenti Bloomington IN 1712 27 206 37:58.36 12:15/M
15 Brenna Kelley Indianapolis IN 1582 21 209 38:07.54 12:18/M
16 Lydia Honeycutt Indianapolis IN 1374 29 214 38:47.12 12:31/M
17 Bailee Keen Monrovia IN 1787 22 221 39:20.58 12:41/M
18 Lindsey Keen Monrovia IN 1784 20 222 39:21.31 12:42/M
19 Navneet Kaur Indianapolis IN 1375 28 224 39:23.63 12:42/M
20 Destiny King Brazil IN 1387 22 232 40:02.47 12:55/M
21 Amber Thompson Mooresville IN 1223 25 241 40:39.35 13:07/M
22 Kary Clark Bloomington IN 1601 21 263 43:13.35 13:56/M
23 Kyra Clark Bloomington IN 1600 25 264 43:13.39 13:56/M
24 Isabella Gomez Lima Avon IN 1479 24 279 44:21.89 14:18/M
25 Michell Henning Indianapolis IN 1619 24 297 46:15.27 14:55/M
26 Elizabeth Coons Beech Grove IN 1755 27 314 48:25.87 15:37/M
27 Kristi Stanifer Plainfield IN 1265 26 397 56:16.87 18:09/M
28 Shelby Rednour Mooresville IN 1466 28 409 56:58.47 18:23/M
29 Kayla Utterback Mooresville IN 1313 29 413 57:03.91 18:24/M
30 Krista Conroy Mooresville IN 1305 28 414 57:05.04 18:25/M
31 Shelby Gatchell Indianapolis IN 1780 21 423 57:27.39 18:32/M
32 Cassidy Riley Indianapolis IN 1767 26 433 57:38.32 18:35/M
33 Marin Weir Terre Haute IN 1747 20 441 58:35.01 18:54/M
34 Mallory Kinnaird Indianapolis IN 1420 29 456 1:01:26.17 19:49/M
35 Mallory Moore Indianapolis IN 1676 25 461 1:02:09.07 20:03/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Nicole Bailey Anderson IN 1678 32 17 23:55.43 7:43/M
2 Heather Proft Shelbyville IN 1290 37 24 25:11.62 8:07/M
3 Megan Everett Plainfield IN 1445 32 27 25:20.30 8:10/M
4 Rebecca Way Indianapolis IN 1413 39 43 26:53.07 8:40/M
5 Kristen Hoffman Indianapolis IN 1537 39 44 27:06.31 8:45/M
6 Lacee Moore Thorntown IN 1605 33 45 27:07.51 8:45/M
7 Meredith Zoch Plainfield IN 1333 34 51 27:52.18 8:59/M
8 Irene Martz Springport IN 1444 38 59 28:34.77 9:13/M
9 Olivia Hill Noblesville IN 1401 34 67 29:09.27 9:24/M
10 Ellie Richardson Bloomington IN 1716 30 68 29:13.80 9:25/M
11 Monica Teegardin Bloomington IN 1253 31 74 29:41.48 9:35/M
12 Jessica Taylor Plainfield IN 1412 33 76 29:43.48 9:35/M
13 Theresa Yoder Martinsville IN 1626 32 80 29:52.22 9:38/M
14 Amanda Bowlen Bloomington IN 1540 32 85 30:13.90 9:45/M
15 Bridget Thorne Plainfield IN 1320 39 95 30:54.39 9:58/M
16 Jorja Lyons Speedway IN 1640 36 97 31:14.16 10:05/M
17 Bethany Bammann Plainfield IN 1748 38 116 32:31.65 10:29/M
18 Melissa Vineyard Avon IN 1459 35 124 32:57.18 10:38/M
19 Meagan Taylor Clayton IN 1416 34 128 33:15.54 10:44/M
20 Jennifer Woehlecke Mooresville IN 1648 34 132 33:28.86 10:48/M
21 Mindy Ochoa Shelbyville IN 1289 34 135 33:31.74 10:49/M
22 Mindy Bangel Bargersville IN 1319 35 137 33:41.83 10:52/M
23 Emily Lindley West Union IL 1538 31 151 34:23.65 11:05/M
24 Kim Myers Clayton IN 1264 39 170 35:43.52 11:31/M
25 Jessica Hoyt Westfield IN 1451 31 176 36:08.63 11:39/M
26 Danielle Herr Plainfield IN 1361 35 178 36:23.22 11:44/M
27 Kelsi Linville Brownsburg IN 1370 33 179 36:24.29 11:45/M
28 Ashleigh Cooper Brownsburg IN 1534 36 181 36:27.93 11:45/M
29 Angela McDowell Indianapolis IN 1556 38 183 36:33.88 11:47/M
30 Tiffanie Zuckerman Indianapolis IN 1248 33 184 36:36.10 11:48/M
31 Lara Steinheiser Brownsburg IN 1302 31 193 37:24.30 12:04/M
32 Jessica Pendygraft Avon IN 1210 35 194 37:24.57 12:04/M
33 Lacey Groce Greenfield IN 1427 31 201 37:48.16 12:12/M
34 Kellie Graves Bloomington IN 1711 30 205 37:58.16 12:15/M
35 Erin Bangel Mooresville IN 1326 33 208 38:05.31 12:17/M
36 Jennifer Derocher Clayton IN 1389 33 210 38:09.41 12:18/M
37 Schamonda Allen Indianapolis IN 1749 34 212 38:30.80 12:25/M
38 Katie Veld Indianapolis IN 1706 32 229 39:51.46 12:51/M
39 Lori Marcum Brownsburg IN 1618 38 231 40:00.30 12:54/M
40 Michelle Shaffer Indianapolis IN 1773 32 235 40:25.22 13:02/M
41 Katy Baughman Indianapolis IN 1505 32 236 40:25.81 13:02/M
42 Kayla Flinn Martinsville IL 1539 32 239 40:35.97 13:05/M
43 Lisa Seyffarth Avon IN 1595 32 243 40:39.78 13:07/M
44 Emily Glover Kokomo IN 1596 32 244 41:04.24 13:15/M
45 Kim Fox Avon IN 1338 34 248 41:23.80 13:21/M
46 Brittany Taylor Indianapolis IN 1744 32 254 41:55.60 13:31/M
47 Stephanie Vineyard Plainfield IN 1666 38 257 42:33.59 13:44/M
48 Maggie Eckler Plainfield IN 1410 31 261 43:01.98 13:53/M
49 Chelsea Hoyt Indianapolis IN 1742 32 262 43:10.50 13:55/M
50 Samantha Lambertus Terre Haute IN 1405 38 278 44:13.17 14:16/M
51 Jennifer Hedges Greenwood IN 1774 38 283 44:43.92 14:25/M
52 Casey Orr Whitestown IN 1511 31 289 45:26.83 14:39/M
53 Leslie Fizdale Avon IN 1633 39 290 45:35.47 14:42/M
54 Jaleen Royer Avon IN 1282 36 294 46:06.46 14:52/M
55 Shelley Young Avon IN 1284 38 296 46:06.90 14:52/M
56 Jessica Greyerbiehl Saint Joseph MI 1508 38 300 46:42.82 15:04/M
57 Jenny Greyerbiehl Indianapolis IN 1632 38 301 46:46.00 15:05/M
58 Alex Morgan Brownsburg IN 1791 37 306 47:24.79 15:17/M
59 Andrea Daly Bargersville IN 1467 37 322 49:10.40 15:52/M
60 Carina Araiza Lafayette IN 1708 31 330 50:34.78 16:19/M
61 Cassi Enkhorn Mooresville IN 1456 39 331 50:39.85 16:20/M
62 Jessica Savarese Ellettsville IN 1441 38 335 50:53.57 16:25/M
63 Jennifer Coffey Avon IN 1718 39 336 51:02.42 16:28/M
64 Megan Kinder Greenwood IN 1646 34 337 51:05.09 16:29/M
65 Sabrina Taylor Greencastle IN 1671 38 340 51:13.15 16:31/M
66 Megan Lhamon Avon IN 1693 32 342 51:17.91 16:33/M
67 Linzi Horsley Mooresville IN 1310 37 351 51:50.27 16:43/M
68 Heather Werth Brownsburg IN 1613 35 353 51:51.50 16:44/M
69 Rachel Barker Plainfield IN 1614 35 354 51:51.91 16:44/M
70 Elaine Buschman Carmel IN 1737 39 355 51:53.48 16:44/M
71 Jessica Dimmick Plainfield IN 1520 36 356 51:53.76 16:44/M
72 Rebecca Kinkelaar Danville IN 1731 37 360 52:48.44 17:02/M
73 Emily Hall Roachdale IN 1402 30 371 53:38.33 17:18/M
74 Kathy Minnick Fillmore IN 1606 35 372 53:48.08 17:21/M
75 Kinsey Norman Rockville IN 1549 30 375 53:58.44 17:25/M
76 Sabrina Jackson Reelsville IN 1367 31 379 54:28.69 17:34/M
77 Mysti Fisher Terre Haute IN 1409 35 387 55:43.98 17:58/M
78 Autumn Salagean Camby IN 1649 36 388 55:47.91 18:00/M
79 Laura Reynolds Plainfield IN 1318 33 396 56:16.83 18:09/M
80 Nicole Lucas Martinsville IN 1611 36 399 56:18.84 18:10/M
81 Stephanie Burba Mooresville IN 1231 32 410 57:00.28 18:23/M
82 Emily Wilson Martinsville IN 1234 35 411 57:02.13 18:24/M
83 Kate Aitchison Indianapolis IN 1769 39 417 57:17.95 18:29/M
84 Kristin Miller Carmel IN 1621 33 448 1:00:12.99 19:25/M
85 Erin Hedlund Brownsburg IN 1653 34 449 1:00:17.08 19:27/M
86 Susan Anglin Spring TX 1220 30 450 1:00:53.77 19:38/M
87 Adriane Auberry Indianapolis IN 1447 36 457 1:01:27.37 19:49/M
88 Adrienne Eckart Greenwood IN 1688 34 469 1:03:37.78 20:31/M
89 Megan Kellow Carmel IN 1469 37 476 1:04:48.61 20:54/M
90 Kourtney R Glasscock Greenwood IN 1585 36 478 1:05:08.63 21:01/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jennifer Matsche Brownsburg IN 1739 40 29 25:25.08 8:12/M
2 Jennifer Doyle Indianapolis IN 1638 42 46 27:12.37 8:46/M
3 Sarah Clouser Noblesville IN 1663 42 56 28:22.58 9:09/M
4 Lindsey Damer Muncie IN 1759 40 63 28:59.43 9:21/M
5 Estee Pinchasin Fraser Fort Knox KY 1607 44 75 29:42.65 9:35/M
6 Nicki Meneley Indianapolis IN 1207 41 82 29:59.04 9:40/M
7 Jamey Johnson Indianapolis IN 1656 43 90 30:35.91 9:52/M
8 Linda Kaplan Zionsville IN 1438 49 101 31:18.25 10:06/M
9 Heidi Shoemaker Indianapolis IN 1768 42 111 32:06.30 10:21/M
10 Sylvia Elliott Indianapolis IN 1761 47 112 32:06.95 10:21/M
11 Becky Williamson Mooresville IN 1347 41 121 32:39.37 10:32/M
12 Erika Kacer Indianapolis IN 1464 47 139 33:45.68 10:53/M
13 Amanda Jetmore Richmond IN 1214 43 141 33:52.83 10:55/M
14 Angie Ross Danvillelle IN 1227 46 157 34:54.51 11:15/M
15 Heather McDaniel Franklin IN 1698 46 159 35:03.74 11:18/M
16 Kelli Rollings Clayton IN 1604 40 163 35:11.66 11:21/M
17 Kendra Wood Indianapolis IN 1424 45 171 35:49.21 11:33/M
18 Amanda Ellenberger New Ross IN 1758 43 175 36:06.81 11:39/M
19 Melissa Baumann Pittsboro IN 1384 47 182 36:32.49 11:47/M
20 Kari Ponder Plainfield IN 1236 40 186 36:37.69 11:49/M
21 Crystal Hutto Clayton IN 1535 47 187 36:38.20 11:49/M
22 Misty Watkins Brownsburg IN 1303 40 192 37:15.72 12:01/M
23 Ruth Frink Mooresville IN 1696 43 196 37:38.04 12:08/M
24 Joni Newlin Martinsville IN 1754 46 198 37:39.53 12:09/M
25 Megan Dowden Monrovia IN 1756 42 199 37:39.65 12:09/M
26 Karen Horiszny Indianapolis IN 1729 44 204 37:54.07 12:14/M
27 Carrie Woolwine Crawfordsville IN 1528 40 213 38:30.89 12:25/M
28 Cecile Capps Greenwood IN 1662 47 218 39:13.79 12:39/M
29 Celeste Shive Indianapolis IN 1714 48 219 39:13.95 12:39/M
30 Maria Primm Avon IN 1515 44 228 39:49.15 12:51/M
31 Carrie Kindred Indianapolis IN 1334 41 240 40:37.13 13:06/M
32 Christina Lewis Indianapolis IN 1404 43 246 41:16.82 13:19/M
33 Julie Geilker Columbus IN 1421 44 249 41:31.38 13:24/M
34 Roberta Mitchell Morgantown IN 1542 42 253 41:50.19 13:30/M
35 Tammy Morrison Monrovia IN 1719 44 255 42:22.28 13:40/M
36 Charmain Rode Mooresville IN 1475 49 258 42:35.01 13:44/M
37 Tamara Allen Indianapolis IN 1751 45 259 42:52.19 13:50/M
38 Ronna Moore Mooresville IN 1350 49 268 43:44.00 14:06/M
39 Julynn Walker Zionsville IN 1298 47 270 44:02.92 14:12/M
40 Toni Eash Plainfield IN 1376 42 281 44:26.02 14:20/M
41 Sara Feckete Plainfield IN 1337 48 287 45:19.70 14:37/M
42 Julie MacLaughlin Avon IN 1222 46 291 45:38.13 14:43/M
43 Shelly Gray Washington IN 1576 42 293 45:52.89 14:48/M
44 Angela Tomlin Camby IN 1288 49 312 48:14.14 15:34/M
45 Roxana Colon Indianapolis IN 1670 46 319 48:43.94 15:43/M
46 Holly Wagers Zionsville IN 1740 45 328 49:53.82 16:05/M
47 Kathy Heldman Greenwood IN 1717 42 332 50:43.42 16:22/M
48 Monica Murphy Coatesville IN 1684 40 338 51:11.66 16:31/M
49 Deborah Hurley Greencastle IN 1388 49 339 51:12.33 16:31/M
50 Staci McDonald Avon IN 1524 46 341 51:17.47 16:33/M
51 Penny Nieten Beech Grove IN 1692 48 343 51:18.13 16:33/M
52 Carey Horsley Camby IN 1315 42 348 51:49.08 16:43/M
53 Andrea Mattingly Greenwood IN 1215 47 349 51:50.04 16:43/M
54 April Pruet Danville IN 1300 40 350 51:50.21 16:43/M
55 Allison Horsley Beech Grove IN 1312 44 352 51:50.85 16:43/M
56 Heather Bowling Osgood IN 1571 42 357 51:55.47 16:45/M
57 Kelli Watson Plainfield IN 1202 49 363 53:07.43 17:08/M
58 Lindsay Boley Brownsburg IN 1396 43 367 53:14.48 17:10/M
59 Renee Jarboe Greenwood IN 1551 41 381 54:30.30 17:35/M
60 Sharla Lavelle Columbus IN 1636 48 383 54:38.45 17:37/M
61 Joan Charlesworth Zionsville IN 1681 40 390 55:50.57 18:01/M
62 Shannon Mullen Danville IN 1278 46 392 56:06.24 18:06/M
63 Amber Miranda Avon IN 1381 44 393 56:06.30 18:06/M
64 Melissa Coffman Plainfield IN 1335 41 398 56:17.33 18:09/M
65 Alana Swain Mooresville IN 1463 47 407 56:56.61 18:22/M
66 Erin Plantenga Owens Monticello IN 1797 46 416 57:15.65 18:28/M
67 Rosemarie Hessert Bloomington IN 1472 42 418 57:18.18 18:29/M
68 Sherry Johnson Monticello IN 1510 44 419 57:20.66 18:30/M
69 Tina White Mooresville IN 1775 49 421 57:26.65 18:32/M
70 Christine Clark Camby IN 1776 48 424 57:28.13 18:32/M
71 Cindy Sanders Noblesville IN 1418 43 428 57:32.67 18:34/M
72 Christina Fecher Avon IN 1373 47 438 58:09.33 18:45/M
73 Kindra Shepard Clinton IN 1746 49 442 58:37.97 18:55/M
74 Jennifer Lamm Muncie IN 1354 47 454 1:01:08.44 19:43/M
75 Dawn Rush Shirley IN 1355 46 455 1:01:11.20 19:44/M
76 Michele Jones Monrovia IN 1589 47 458 1:01:30.57 19:50/M
77 Michelle Mohr Lizton IN 1437 46 460 1:01:43.34 19:55/M
78 Sarah Loman Plainfield IN 1256 41 463 1:02:11.08 20:04/M
79 Therese Houze Indianapolis IN 1276 42 468 1:03:12.75 20:23/M
80 Robin Owen Columbus IN 1657 42 479 1:05:17.77 21:04/M
81 Chantelle Sparks Indianapolis IN 1273 45 481 1:07:10.21 21:40/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Laury Wallace Brownsburg IN 1777 53 50 27:45.25 8:57/M
2 Brenda Campbell Muncie IN 1760 53 64 28:59.45 9:21/M
3 Liz Overfield Coatesville IN 1723 51 70 29:24.52 9:29/M
4 Norma Leverenz Indianapolis IN 1603 54 73 29:41.28 9:35/M
5 Jennifer Spees Martinsville IN 1291 50 84 30:10.93 9:44/M
6 Karen Singson Greencastle IN 1795 52 94 30:48.86 9:56/M
7 Famie Metzger Avon IN 1348 59 96 30:55.84 9:58/M
8 Cindy Campbell Greenwood IN 1721 51 126 33:08.31 10:41/M
9 Terri Bendes Indianapolis IN 1701 52 154 34:43.87 11:12/M
10 Sherie Bolen Greenwood IN 1650 52 160 35:06.37 11:19/M
11 Tracie Buffo Avon IN 1247 55 162 35:10.55 11:21/M
12 Nadine Coles Indianapolis IN 1358 56 174 36:03.46 11:38/M
13 Tammy Holm Greenwood IN 1733 54 200 37:43.98 12:10/M
14 Lisa Crews Plainfield IN 1201 50 220 39:18.88 12:41/M
15 Deb Hankins Greenwood IN 1709 50 223 39:21.34 12:42/M
16 Winde Hamrick Carmel IN 1705 55 230 39:52.16 12:52/M
17 Cheryl Kuzman Indianapolis IN 1423 51 233 40:02.65 12:55/M
18 Debbie Steffy Cloverdale IN 1704 51 237 40:27.23 13:03/M
19 Marianne Herriford Indianapolis IN 1668 54 245 41:09.19 13:16/M
20 Deb Franz Plainfield IN 1212 55 247 41:17.57 13:19/M
21 Lisa Rode Mooresville IN 1474 52 256 42:30.83 13:43/M
22 Paula Schaefer Brownsburg IN 1546 54 260 43:01.34 13:53/M
23 Vickie Porter Brownsburg IN 1778 54 265 43:21.87 13:59/M
24 Jodi Draper Avon IN 1235 56 266 43:28.76 14:01/M
25 Tammy Shockey Beech Grove IN 1242 52 271 44:03.38 14:13/M
26 Brenda Hostetter Camby IN 1346 57 272 44:04.95 14:13/M
27 Paige Wood Mooresville IN 1473 50 273 44:08.13 14:14/M
28 Lora Pilotte Braziil IN 1386 56 286 45:15.82 14:36/M
29 Michelle Orr Brownsburg IN 1512 52 288 45:25.41 14:39/M
30 Teresa Harrison Noblesville IN 1697 58 298 46:23.94 14:58/M
31 Connie Sparks Danville IN 1299 56 307 47:55.39 15:27/M
32 Carolyn Cogswell Coatesville IN 1228 54 308 48:05.10 15:31/M
33 Sabine Coons Beech Grove IN 1436 50 313 48:21.70 15:36/M
34 Karen Guess Martinsville IN 1602 58 315 48:28.23 15:38/M
35 Lorri Calvert Indianapolis IN 1792 58 317 48:31.54 15:39/M
36 Kim George Indianapolis IN 1329 52 320 48:49.10 15:45/M
37 Debra Butler Indianapolis IN 1297 56 324 49:23.84 15:56/M
38 Kyra Krupa Indianapolis IN 1532 52 325 49:24.44 15:56/M
39 Susan Konechnik Plainfield IN 1281 57 329 50:18.04 16:14/M
40 Tracy Doane Greenwood IN 1695 58 333 50:44.11 16:22/M
41 Michelle Sears Indianapolis IN 1544 58 344 51:24.00 16:35/M
42 Dawn McKinney Mooresville IN 1267 50 362 52:55.56 17:04/M
43 Cindy Wood Indianapolis IN 1686 59 368 53:20.16 17:12/M
44 Kim Klotz Fishers IN 1395 52 377 54:28.37 17:34/M
45 Lisa Thornburg Shelbyville IN 1550 56 391 56:01.12 18:04/M
46 Mandy Emery Martinsville IN 1425 55 394 56:09.67 18:07/M
47 Michelle Woodard Indianapolis IN 1341 56 401 56:22.52 18:11/M
48 Lisa Carter Indianapolis IN 1339 56 403 56:33.11 18:15/M
49 Lisa Rednour Mooresville IN 1462 56 408 56:57.51 18:22/M
50 Kathleen Ramsey Plainfield IN 1703 54 415 57:10.76 18:26/M
51 Darla Robinson Mooresville IN 1309 58 422 57:27.04 18:32/M
52 Nancy Deweese Terre Haute IN 1725 56 425 57:29.28 18:33/M
53 Lana Conroy Chesterton IN 1307 53 429 57:33.95 18:34/M
54 Adrian Griffin Bloomington IN 1660 55 435 57:53.11 18:40/M
55 Yonda Snyder Bloomington IN 1661 55 436 57:53.79 18:40/M
56 Connie Mathieu Avon IN 1372 54 437 58:07.65 18:45/M
57 Jamie Simpson Terre Haute IN 1655 52 440 58:16.93 18:48/M
58 Patti Sebanc Indianapolis IN 1245 55 446 59:57.37 19:20/M
59 Karen Lester Liztoln IN 1530 50 459 1:01:42.40 19:54/M
60 Jennifer Green Indianapolis IN 1677 50 462 1:02:09.57 20:03/M
61 Shelli Woiteshek Avon IN 1255 53 464 1:02:15.60 20:05/M
62 Kimberlee Ray Mc Cordsville IN 1788 53 470 1:04:13.75 20:43/M
63 Leanne Cantwell Mooresville IN 1789 50 471 1:04:14.50 20:43/M
64 Stella Moore Indianapolis IN 1675 50 475 1:04:43.14 20:53/M
65 Kathleen Mitchell Indianapolis IN 1270 51 480 1:07:09.25 21:40/M
66 Lori Foudray Indianapolis IN 1271 52 482 1:07:12.75 21:41/M
67 Carolyn Coffelt Indianapolis IN 1525 58 484 1:08:07.79 21:58/M
68 Rosie Dreyling Danville IN 1356 57 485 1:08:08.39 21:59/M
Top

Female 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sandy Meneley Holmes Beach FL 1206 72 65 29:00.09 9:21/M
2 Kathy Helmond Indianapolis IN 1728 61 207 38:03.47 12:16/M
3 Cathy Lahne Martinsville IN 1357 61 211 38:13.32 12:20/M
4 Lorrie Headley Camby IN 1349 68 267 43:32.86 14:03/M
5 Connie Swalls Brazil IN 1285 64 295 46:06.77 14:52/M
6 Janet Hoffman Frankton IN 1651 64 299 46:29.18 15:00/M
7 Tammera Greyerbiehl Sandusky MI 1461 63 302 46:46.52 15:05/M
8 Marilyn Brackney Brazil IN 1763 66 326 49:36.74 16:00/M
9 Barb Acrea Monrovia IN 1246 67 369 53:22.71 17:13/M
10 Carrie Stark Indianapolis IN 1685 61 370 53:23.28 17:13/M
11 Mary Dilthey-Griggs Indianapolis IN 1241 60 385 54:54.77 17:43/M
12 Kimmie West Indianapolis IN 1340 62 386 54:56.03 17:43/M
13 T. Denise Kelley-Jones Pendleton IN 1477 60 406 56:52.97 18:21/M
14 Lisa Kabzinski Mooresville IN 1244 60 445 59:56.25 19:20/M
15 Debra Kovacs Plainfield IN 1217 63 452 1:00:59.61 19:40/M
16 Natalie James Coatesville IN 1362 61 466 1:02:44.42 20:14/M
17 Karen Ewing Mc Cordsville IN 1471 73 477 1:04:49.06 20:55/M
18 Judith Wasik Carmel IN 1715 60 483 1:08:07.52 21:58/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Matthew Hoyt Westfield IN 1781 34 1 18:26.14 5:57/M
2 Derek Dixon Plainfield IN 1274 27 2 18:46.54 6:03/M
3 Owen Myers Clayton IN 1261 14 3 19:31.30 6:18/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mark Wilhelm Plainfield IN 1366 19 24:30.76 7:54/M
2 Unknown Partic. 1691 1691 92 30:42.50 9:54/M
3 Unknown Partic. 1259 1259 215 38:48.70 12:31/M
4 Unknown Partic. 1258 1258 216 38:50.85 12:32/M
5 Unknown Partic. 1369 1369 380 54:28.96 17:34/M
6 Unknown Partic. 1570 1570 412 57:02.67 18:24/M
7 Unknown Partic. 1722 1722 434 57:40.45 18:36/M
8 Unknown Partic. 1491 1491 447 1:00:08.24 19:24/M
Top

Male 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Trenton Dyer Milroy IN 1526 14 5 20:50.82 6:43/M
2 Tommy Kaplan Zionsville IN 1429 15 8 21:49.98 7:02/M
3 Jacob Williamson Monrovia IN 1251 9 18 24:05.28 7:46/M
4 Zachary McKinney Mooresville IN 1269 17 20 24:31.28 7:55/M
5 Matthew Gray Washington IN 1574 15 52 27:56.91 9:01/M
6 Louison Savarese Ellettsville IN 1764 14 55 28:09.15 9:05/M
7 Jacob Tomlin Camby IN 1287 18 58 28:33.93 9:13/M
8 Quentin Hedges Greenwood IN 1639 13 106 31:49.54 10:16/M
9 Carter Humphrey Brownsburg IN 1617 10 108 31:59.14 10:19/M
10 Collin Godfrey Columbus IN 1658 7 109 32:03.52 10:20/M
11 Hank Myers Clayton IN 1262 8 114 32:23.87 10:27/M
12 Emerson Bammann Plainfield IN 1750 9 117 32:33.60 10:30/M
13 Dane George Indianapolis IN 1330 13 118 32:37.00 10:31/M
14 Timmy Wright Plainfield IN 1553 7 125 33:02.47 10:39/M
15 Evan Eash Plainfield IN 1378 7 129 33:19.14 10:45/M
16 Carter Pruet Danville IN 1301 13 146 34:15.01 11:03/M
17 Dominic Stancombe Mooresville IN 1476 12 153 34:31.92 11:08/M
18 Will Kessinger Avon IN 1224 17 169 35:41.36 11:31/M
19 Isaac Watkins Brownsburg IN 1304 14 191 37:15.57 12:01/M
20 Dj Enkhorn Mooresville IN 1458 11 195 37:37.17 12:08/M
21 Zach Esser Mooresville IN 1484 19 234 40:24.58 13:02/M
22 Daniel Jones Monrovia IN 1590 13 250 41:46.86 13:28/M
23 Mason Humphrey Brownsburg IN 1616 12 284 45:06.98 14:33/M
24 Issac Enkhorn Mooresville IN 1460 8 374 53:56.62 17:24/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joshua Richey Indianapolis IN 1324 23 16 23:25.28 7:33/M
2 Bryan Julian Camby IN 1782 28 30 25:25.64 8:12/M
3 Austin McKinney Mooresville IN 1268 22 88 30:33.63 9:51/M
4 Michael Delarosa Indianapolis IN 1644 20 89 30:35.70 9:52/M
5 Benjamin Hall Indianapolis IN 1440 26 98 31:14.26 10:05/M
6 Robert Fernandez Indianapolis IN 1730 29 100 31:15.99 10:05/M
7 Michael Clemens Brownsburg IN 1634 23 122 32:50.42 10:35/M
8 Adrian Davila Mooresville IN 1280 23 150 34:23.23 11:05/M
9 Cory Butler Rushville IN 1738 29 172 35:55.27 11:35/M
10 Abigia Jones Plainfield IN 1581 21 203 37:50.72 12:12/M
11 Patrick Hoyt Indianapolis IN 1753 29 227 39:38.06 12:47/M
12 Chad Matchen Avon IN 1480 27 280 44:21.93 14:18/M
13 Tim Conroy Mooresville IN 1306 29 427 57:32.53 18:34/M
14 Phil Utterback Mooresville IN 1314 29 430 57:34.57 18:34/M
15 Lukas Riley Indianapolis IN 1766 27 432 57:36.95 18:35/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Marc O’Leary Plainfield IN 1417 34 4 20:01.16 6:27/M
2 Brandon Bangel Bargersville IN 1321 36 7 21:46.70 7:01/M
3 Charles Kutz Plainfield IN 1332 34 14 23:17.10 7:31/M
4 Drew Buathier Avon IN 1724 38 21 24:37.11 7:56/M
5 Nicholas Kohne Franklin IN 1419 33 32 25:32.63 8:14/M
6 Michael Sweck Avon IN 1317 36 40 26:37.14 8:35/M
7 Mike Reynolds Indianapolis IN 1623 35 41 26:37.97 8:35/M
8 Nathan Vineyard Avon IN 1454 36 47 27:31.23 8:53/M
9 Christopher Hoyt Indianapolis IN 1743 32 48 27:31.30 8:53/M
10 Stephen Cantu Avon IN 1727 38 49 27:37.13 8:55/M
11 Joel Thompson Avon IN 1672 36 69 29:19.69 9:27/M
12 Alex Everett Plainfield IN 1443 32 77 29:45.93 9:36/M
13 Rob Dosogne Brownsburg IN 1504 34 79 29:50.90 9:37/M
14 Michael Hall Roachdale IN 1403 31 93 30:42.81 9:54/M
15 Bill Heldman Greenwood IN 1654 37 115 32:27.45 10:28/M
16 Jason Schick Plainfield IN 1360 38 131 33:27.28 10:47/M
17 Bryan Mitchell Indianapolis IN 1796 39 134 33:29.65 10:48/M
18 Ian Stoller-Kannik Noblesville IN 1665 37 145 34:09.97 11:01/M
19 Greg Martz Springport IN 1446 38 147 34:17.61 11:04/M
20 Kyle Pendygraft Avon IN 1209 34 158 34:56.05 11:16/M
21 Luis Araiza Lafayette IN 1707 38 190 37:10.70 11:59/M
22 Ian Godfrey Columbus IN 1659 36 197 37:39.40 12:09/M
23 Chris Seyffarth Avon IN 1594 34 242 40:39.74 13:07/M
24 Derek Dimmick Plainfield IN 1514 37 252 41:49.17 13:29/M
25 David Dilk Mooresville IN 1240 32 269 43:59.21 14:11/M
26 Richard Lau Greenwood IN 1772 38 282 44:43.34 14:25/M
27 Sean Horton Indianapolis IN 1449 36 303 46:52.59 15:07/M
28 Daniel Enkhorn Mooresville IN 1457 33 373 53:55.19 17:24/M
29 Matt Bennett Camby IN 1368 32 378 54:28.40 17:34/M
30 Charlie Lucas Martinsville IN 1612 36 400 56:21.82 18:11/M
31 Daniel Anglin Spring TX 1219 39 453 1:01:03.22 19:42/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Wesley Maharas Avon IN 1325 46 9 21:50.85 7:03/M
2 Tom Kaplan Zionsville IN 1435 49 12 23:13.29 7:29/M
3 Jase Salvador Ramirez Indianapolis IN 1506 49 13 23:13.52 7:29/M
4 Brian Lavelle Columbus IN 1786 45 22 24:46.13 7:59/M
5 Thomas Stansbury Indianapolis IN 1680 44 23 24:50.41 8:01/M
6 Ryan Franz Plainfield IN 1211 49 31 25:30.59 8:14/M
7 James Gray Indianapolis IN 1770 47 36 26:10.63 8:26/M
8 Charles Johnson Brownsburg IN 1352 42 37 26:10.74 8:26/M
9 Cedric Savarese Ellettsville IN 1762 45 54 28:09.09 9:05/M
10 Carey Fox Greencastle IN 1213 44 62 28:53.16 9:19/M
11 Greg Fizdale Avon IN 1507 40 66 29:08.17 9:24/M
12 Mj Meneley Indianapolis IN 1208 46 81 29:58.30 9:40/M
13 Chris Kimes Indianapolis IN 1359 47 91 30:39.40 9:53/M
14 Brien Shoemaker Indianapolis IN 1771 42 110 32:05.34 10:21/M
15 Mark Lynch Camby IN 1531 48 113 32:16.95 10:25/M
16 John Belden Greenwood IN 1431 48 119 32:37.82 10:31/M
17 Christian Workman Indianapolis IN 1687 43 120 32:39.26 10:32/M
18 Chad Capps Greenwood IN 1713 49 123 32:56.27 10:37/M
19 Chris Eash Plainfield IN 1379 45 130 33:19.54 10:45/M
20 Joseph Abiog Indianapolis IN 1503 46 138 33:44.58 10:53/M
21 Tim Deugan Plainfield IN 1393 49 168 35:27.82 11:26/M
22 Doug Smith Plainfield IN 1237 49 185 36:37.06 11:49/M
23 Benjamin Holloway Plainfield IN 1343 42 225 39:29.75 12:44/M
24 Jay Wood Mooresville IN 1502 49 274 44:08.72 14:14/M
25 Adam Humphrey Brownsburg IN 1615 41 285 45:10.05 14:34/M
26 Allen Gray Washington IN 1575 43 292 45:52.00 14:48/M
27 Ryan Daly Bargersville IN 1468 45 321 49:09.77 15:51/M
28 Adam Wagers Zionsville IN 1741 43 327 49:53.51 16:05/M
29 David Mattingly Greenwood IN 1216 43 347 51:49.05 16:43/M
30 Mark Owens Indianapolis IN 1414 45 405 56:51.94 18:20/M
31 Adam Rattray Noblesville IN 1726 43 426 57:30.09 18:33/M
32 Earl Loman Plainfield IN 1257 46 444 58:56.44 19:01/M
33 Matthew Houze Indianapolis IN 1277 41 467 1:03:09.49 20:22/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Paul Kelley-Jones Pendleton IN 1516 58 10 22:36.59 7:17/M
2 Steve Herriford Indianapolis IN 1690 54 28 25:20.93 8:10/M
3 Steve Rastrelli Indianapolis IN 1470 50 34 25:50.76 8:20/M
4 Stephen Bartlett Indianapolis IN 1541 58 38 26:28.61 8:32/M
5 Matt Holm Greenwood IN 1734 55 39 26:32.81 8:34/M
6 John Sedwick Plainfield IN 1239 57 53 28:00.71 9:02/M
7 Chuck Krupa Indianapolis IN 1552 58 60 28:38.55 9:14/M
8 Dan McMurtry Roachdale IN 1390 50 71 29:31.16 9:31/M
9 Sean McDonald Avon IN 1522 50 78 29:46.94 9:36/M
10 Terry Schaefer Brownsburg IN 1543 52 107 31:58.68 10:19/M
11 Brent Wright Plainfield IN 1554 55 127 33:15.42 10:44/M
12 Joe Hedge Paoli IN 1385 58 142 33:58.52 10:57/M
13 Jon Harrison Franklin IN 1694 57 143 34:06.11 11:00/M
14 Larry Simmons Avon IN 1529 52 144 34:07.54 11:00/M
15 Matt Esser Mooresville IN 1485 59 149 34:19.28 11:04/M
16 Steve Barnett Monrovia IN 1720 57 156 34:53.87 11:15/M
17 Kevin Julian Cambycamby IN 1700 52 217 38:51.76 12:32/M
18 David Olin Martinsville IN 1689 50 238 40:35.64 13:05/M
19 Brandon Grindle Terre Haute IN 1408 50 277 44:12.22 14:15/M
20 Dan Morgan Franklin IN 1699 51 309 48:06.83 15:31/M
21 Shawn Corey Indianapolis IN 1794 54 316 48:30.94 15:39/M
22 Robert Kuzman Zionsville IN 1735 53 323 49:11.62 15:52/M
23 Randy Sears Indianapolis IN 1545 58 345 51:30.08 16:37/M
24 Richard Boley Brownsburg IN 1397 51 365 53:12.87 17:10/M
25 Rick Griggs Indianapolis IN 1243 59 384 54:51.56 17:42/M
26 Mark Weibel Martinsville IN 1426 58 395 56:10.07 18:07/M
27 Bob Baumann Pittsboro IN 1383 53 402 56:30.49 18:14/M
28 Mark Robinson Mooresville IN 1311 58 420 57:25.54 18:31/M
29 Timothy Conroy Sr. Chesterton IN 1308 53 431 57:35.72 18:35/M
30 Michael Fecher Avon IN 1391 50 439 58:10.59 18:46/M
31 Mike Woiteshek Avon IN 1254 55 443 58:55.92 19:00/M
Top

Male 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dick Whicker Danville IN 1683 70 86 30:14.64 9:45/M
2 James Hoffman Frankton IN 1652 64 103 31:26.88 10:08/M
3 David Perlick Monrovia IN 1249 67 136 33:40.80 10:52/M
4 Ron Bendes Indianapolis IN 1702 61 152 34:25.24 11:06/M
5 Brian Hoops Chillicothe OH 1371 62 180 36:26.29 11:45/M
6 Stephen Mitchell Morgantown IN 1399 60 188 36:41.76 11:50/M
7 Daniel Ellis Plainfield IN 1203 70 364 53:08.28 17:08/M
8 John Flanagan Indianapolis IN 1669 67 404 56:34.01 18:15/M
9 James Kovacs Plainfield IN 1218 61 451 1:00:58.04 19:40/M
10 Dennis James Coatesville IN 1363 60 465 1:02:41.53 20:13/M

2019 Lil’ Apple Dash Half Mile

Age Group Results

October 13, 2019


Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org


Men: Top Finishers 0- 0 1- 4 5- 6 7- 8
Women: Top Finishers 1- 4 5- 6 7- 8 9-10 13-14

Lil’ Apple Dash

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Olivia Bangel Bargersville IN 1322 7 1 3:26.65 6:52/M
2 Shaneice Fletcher Springport IN 1509 13 2 3:41.47 7:22/M
3 Vivian Ford Avon IN 1205 9 3 3:41.95 7:22/M
Top

Female 4 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Claire Craven Martinsville IN 1785 4 22 5:45.54 11:30/M
2 Savannah Dilk Mooresville IN 1238 4 28 6:47.36 13:34/M
3 Haylyn Boyd Indianapolis IN 1588 3 36 8:06.39 16:12/M
4 Ellyse Vineyard Avon IN 1453 4 37 8:15.49 16:30/M
5 Norah McMaster Brownsburg IN 1490 2 40 11:09.45 22:18/M
6 Alexis Yoder Martinsville IN 1625 2 41 11:19.03 22:38/M
Top

Female 5 to 6

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Clary Harkins Mooresville IN 1583 6 5 4:06.90 8:12/M
2 Aubrey Bangel Bargersville IN 1323 5 11 4:44.94 9:28/M
3 Hayleigh Thompson Camby IN 1598 6 16 5:00.05 10:00/M
4 Colleen Minnick Fillmore IN 1608 6 19 5:16.79 10:32/M
5 Celia Schrader Greenwood IN 1517 6 26 6:28.96 12:56/M
6 Amelia Colon Leon Columbus IN 1422 5 32 7:11.69 14:22/M
Top

Female 7 to 8

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Autumn Taylor Plainfield IN 1411 8 6 4:07.33 8:14/M
2 Eva Vineyard Avon IN 1487 8 23 5:48.98 11:36/M
3 Rylee Boyd Indianapolis IN 1586 7 25 6:28.91 12:56/M
4 Julie Farmer Camby IN 1793 8 30 6:59.25 13:58/M
5 Fay Wuellner Brownsburg IN 1591 8 38 8:25.97 16:50/M
Top

Female 9 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maddy Duncan Mooresville IN 1548 9 8 4:30.83 9:00/M
2 Kate Hankins Greenwood IN 1710 10 39 9:29.90 18:58/M
Top

Female 13 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Iris Martz Springport IN 1450 13 9 4:33.83 9:06/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ezra Harkins Mooresville IN 1584 8 4 4:05.29 8:10/M
2 Brogan Williams Plainfield IN 1486 9 7 4:25.65 8:50/M
3 Jax Cook Plainfield IN 1674 7 10 4:42.86 9:24/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ben Bangel Mooresville IN 1327 21 5:39.36 11:18/M
Top

Male 4 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kieran Ball Fishers IN 1593 4 27 6:40.83 13:20/M
2 Jameson Cook Plainfield IN 1673 4 29 6:52.65 13:44/M
3 Declan McMaster Brownsburg IN 1489 4 31 7:04.84 14:08/M
4 Ethan Rollings Clayton IN 1799 3 33 7:15.83 14:30/M
5 Connor Zuckerman Indianapolis IN 1250 3 34 7:21.31 14:42/M
6 Alex Reynolds Indianapolis IN 1624 4 35 7:29.34 14:58/M
Top

Male 5 to 6

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Fletcher Ford Avon IN 1204 6 12 4:46.94 9:32/M
2 Isaac Bailey Anderson IN 1679 5 17 5:01.08 10:02/M
3 Joey Fraser Fort Knox KY 1609 5 20 5:17.91 10:34/M
4 Connor Boyd Indianapolis IN 1587 6 24 6:25.79 12:50/M
Top

Male 7 to 8

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Hudson Martz Springport IN 1452 8 13 4:58.82 9:56/M
2 Kameron Thompson Camby IN 1599 7 14 4:59.03 9:58/M
3 Christopher Henderson Camby IN 1597 8 15 4:59.09 9:58/M
4 Austin Proft Shelbyville IN 1293 7 18 5:14.70 10:28/M

Upcoming Races