2019 Phi Delta Theta Onward Overall Results

Thanks for Supporting the Live Like Lou Foundation!

2019 Phi Delta Theta Onward 5k

Overall Finish List

September 19, 2019


Results by RaceMaker Productions LLC www.racemaker.org

5k

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Brant Basting Indianapolis IN 2157 31 M 1:Open 17:56.47 5:47/M
2 Spenser Shuler Indianapolis IN 2147 22 M 2:Open 21:41.64 7:00/M
3 Adam Marcuson 2164 19 M 3:Open 22:14.53 7:10/M
4 Jenna Gannon Greenfield IN 2120 30 F 1:Open 22:26.70 7:14/M
5 Tracy Miles Greenwood IN 2113 20 M 1:20-29 22:55.19 7:24/M
6 Greg Paton Westfield IN 2159 57 M 1:50-59 26:29.53 8:33/M
7 Zach Krieg Carmel IN 2097 21 M 2:20-29 26:47.69 8:38/M
8 Justin McCarthy Indianapolis IN 2109 20 M 3:20-29 27:00.38 8:43/M
9 Samuel Kropp Kouts IN 2151 20 M 4:20-29 27:30.61 8:52/M
10 Sarah Heuberger Saint John IN 2156 21 F 2:Open 28:16.94 9:07/M
11 Amber Bollman Indianapolis IN 2160 40 F 3:Open 29:45.41 9:36/M
12 Mindy Morrow Plainfield IN 2155 34 F 1:30-39 29:58.65 9:40/M
13 Eric Foley 2163 19 M 1: 1-19 30:09.99 9:44/M
14 Rachelle Shuler Avon IN 2148 40 F 1:40-49 30:47.42 9:56/M
15 Amy Gannon Greenfield IN 2119 20 F 1:20-29 34:06.06 11:00/M
16 Janessa Gannon Greenfield IN 2121 10 F 1: 1-19 34:07.14 11:00/M
17 Timothy Deugan Plainfield IN 2133 49 M 1:40-49 35:00.52 11:17/M
18 Gia Tsakonas Indianapolis IN 2158 12 F 2: 1-19 35:42.83 11:31/M
19 Wayez Mall Brownsburg IN 2154 20 M 5:20-29 35:43.78 11:31/M
20 Tracy Paton Westfield IN 2161 53 F 1:50-59 40:46.14 13:09/M
21 Larry Gogel Bloomington IN 2126 67 M 1:60-99 42:03.15 13:34/M
22 Travis Sturk Aurora IL 2125 20 M 6:20-29 48:10.66 15:32/M
23 Susan Bertrand Indianapolis IN 2140 51 F 2:50-59 53:47.54 17:21/M
24 Aaron Bertrand Indianapolis IN 2142 21 M 7:20-29 53:47.76 17:21/M
25 Michael Bertrand Indianapolis IN 2141 54 M 2:50-59 53:48.79 17:21/M
26 Derek Cox Demotte IN 2116 20 M 8:20-29 54:28.69 17:34/M
27 Alexa Soare Indianapolis IN 2106 29 F 2:20-29 54:31.52 17:35/M
28 Eli Grigsby Bunker Hill IN 2112 21 M 9:20-29 54:35.73 17:36/M
29 Shannon Frey Carmel IN 2134 47 F 2:40-49 55:50.78 18:01/M
30 Madison Munn Westfield IN 2135 21 F 3:20-29 55:51.65 18:01/M
31 Zachary Bertrand Indianapolis IN 2111 23 M 10:20-29 56:23.83 18:11/M
32 Keri Garrison Brownsburg IN 2117 21 F 4:20-29 56:24.02 18:12/M
33 Anthony Pucillo Demotte IN 2153 52 M 3:50-59 57:10.57 18:26/M
34 Scarlett Schmitt Demotte IN 2152 53 F 3:50-59 57:10.81 18:26/M
35 Heath Deugan Plainfield IN 2123 22 M 11:20-29 1:00:22.20 19:28/M
36 Nikki Sapper Indianapolis IN 2131 18 F 3: 1-19 1:01:40.75 19:54/M
37 Josh Mears Indianapolis IN 2110 21 M 12:20-29 1:01:43.24 19:55/M
38 Mitchell Graves Greenwood IN 2128 19 M 2: 1-19 1:01:43.93 19:55/M
39 Devon DeWitt Indianapolis IN 2129 20 M 13:20-29 1:01:44.69 19:55/M
40 Owen Payton Westville IN 2118 19 M 3: 1-19 1:02:29.94 20:09/M
41 Harley Frey Carmel IN 2108 22 M 14:20-29 1:02:53.93 20:17/M
DQ Jordan Ortiz Indianapolis IN 2124 20 M DQ:20-29 20:35.38 6:38/M

Upcoming Races